0 oy
382 göst.
Aile kategorisinde (73 puan) tarafından
Kuzlar bu sene bahçeli teraslı Bi ev yaptık ni senedir içinde yaşıyorum biri 6naylık biri Bi buçuk yaşında bebeklerim var ama eşimin sülalesi burdan çıkmıyor hadi onu geçtim yok buğday yıkıyorlar un yapcaz yok bulgur yapacağız yok gelip kalacağız salça yapacağız delirmek üzereyim her sene birine bela oluyorlar busenede bana ben bunlarla mı uğraşayım eşin hal etsin diyeceksin eşim ben 9 aylık hamileyken kaynanama gidecek misafirleri bizim eve çağıran biri hepsinden nefret ediyorum ve 6 aylık bebeğim uyumuyor durmuyır sürekli kucakta kendi işim yapılmıyor bide memnuniyetsizlik yok gelini torunu sülalesini toplayıp geliyorlar çekemiyorum hırsımı çocuklardan çıkarıyorum kimsenin bana yazdı gelmiyor evi en son ne zman sildim inana hatırlamıyorum odada çamaşırlar sepet sepet katlanamıyorum ben anlayışlı oldukça ettikçe ağzıma ettiler eşime dünyanın lafını saydım 27 yaşındayım dedim yaşıtlarım tatilde ben senin sülaleni memnun etmeye çalışıyorum kafayı yiyecem yemin ederim kendi kendilerine plan yapıyorlar 

13 Cevaplar

0 oy
(11,194 puan) tarafından
Gurbette misin canım çık git annenin evine kışlık işlerini bitirdiginizde gelirim de yani anlayışsız olmaları insanı çok.yoruyor
(73 puan) tarafından
Annemler küçük baş hayvancılıkla uğraşıyo bebeğim başkasının evinde uyumuyor hayır misafirlik ayrı Bi şey beni kullanıyorlar babalarının evi gibi ben onların arkasını mı toplayacam
(11,194 puan) tarafından
Iste hizmet etsin kafasi olduğu için öyle canım bebekle zor seni anlayabiliyorum
(73 puan) tarafından
Allah kimseyi cahil insanlarla muhatap etmesin kendi evimde rahat etmiyorum
(11,194 puan) tarafından
Amin canım inşallah gerçekten Allah sana kolaylık versin
(73 puan) tarafından
Amiiinnn sabır diliyorum
-Reklam-
0 oy
(1,575 puan) tarafından
İş eşte bıtıyor her zaman dıyorum kocan bir test cekse boyle olmaz bu ne ya okudukça ben daraldım
(73 puan) tarafından
Bu iyi hali neler neler daha hiç hakkımı helal etmiyorum
(73 puan) tarafından
Suratımı asacam oturacak bide eşim bana küsmüş kimseyi çekemem falan dediğim için hayır geçen pazar buralarda eşim kahvaltı yaptı uyu uyandı yemek yedi ben niye hizmetçisi yapıyorum bide benim yaptıkları şeyle alakam yok bu pazar daha çok pazar geleceklermiş
(1,575 puan) tarafından
Eşin çalısıyor mu ne yapıyor pazar gunu aılece vakıt geçirilir benı bıldıgım gordugum oyle yanı mılletı yıgmak nedır tepene ustelık kucuk ıkı cocukla el insaf gelende de akıl yok gel diyende de ben asla kabul etmezdim yerınde olsam kımseye de hizmet etmem evimi çignetmem kendıme yettim de mılletın ardını toplamak kaldı yok ya
(73 puan) tarafından
Pazar günü eşim uyuyor tek işi o saniyede dükkanınız var çok yoruluyormuş
(1,575 puan) tarafından
ohhh keyfe gel sende evde ıkı bebekle yoruluyorsun senınde dinlenmek hakkın gunun yarısında da senın uyumana musade etmeli bebeklere bakıp boyle ıs mı olur destegı yok bırde mılletı yıgıyor tepene ama sende de var suc yorumları okudum da cok pasifsin canım boyle olursan cok gelır giderler daha
0 oy
(7,182 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ne tuhaf rahat insanlar var şaşırtıcı doğrusu 
(73 puan) tarafından
Öyleler
0 oy
(7,408 puan) tarafından
Valla suç eşinin canım. Sen bise desen istemiyorsun diye surat yapar. Benim eşimde öyleydi köyde yadakendi evimizde sürekli birilerini çağırır hiç düşünmezdi. Bende ses etmedikçe devam ediyordu. Düşün lohusaydim ilk bebeğimi kaybetmiştim evimde iftar verdik sezaryen doğum yapmıştım bide. Okadar düşüncesiz di ama ben sesimi çıkarmaya başlayınca baya değişti. Bana sormadan kimseyi çağırmaz. Sende rahatsızlığını dile getir canım esin anlayışlı değil sanırım ama söylemeden anlamıyorlar.  

Size gelenlere de yuh diyorum ayrıca insanlar nasıl hu kadar düşüncesiz olabilir.  Bebeği var bu kadının nasıl demezler. Allah yar ve yardımcın olsun inan çok üzüldüm canım ya
(73 puan) tarafından
Hayatım eşim artık çağırmıyo kızım duymadığı için bunlar kendileri geliyor kayanamonda bahçesi var ama bizim teras varmış rahatmış  bu kadar fedakarlığın Bi kıymeti yok herkes çok der çok güler yüzlüsün ama inana tükendim yemin ederim psikoloğa gidecek seviyededir iki çocuk o kadar zor ki ama kendi gelinleri prenses evi var sırf iş yapamam için gitmiyor evine kayanqnsı yediriyor içiriyor  kimse beni taktir etmiyor ben niye kendimi paralıyorum ya hani tek seferlik olsa neyse be. 2 günlük sezeryqn ken ev siliyorum kaynnam bizde görümcem bizde kaynanam kıza torununa bakıyordu biz perişan olmuştuk eşim gelince ayaklanıyordu ya daha neler neler ben kayananamın evinde halı sirkelemekten bebeğimi düşünecektin burada kümes sanki yemin ederim öyle Bi muamele
(73 puan) tarafından
Annemi aradım dedim eşimi ara senin annen ablanı nasıl düşünüyorsa bende kızımı düşünüyorum milleti başına toplama senin yazığın gelmiyor hele bakalım
(7,408 puan) tarafından
Öyle canım asla kıymet bilinmez. Biz kendimizi paralarız ama ağızlarına edenler kıymetli olur. İyi yapmışsın annen desin. Yazık günah seninki de can.
(73 puan) tarafından
Size görümcemin evine hiç misafir gitmediğini temin ederim mesela biri bizi yemeğe çağırcak kaynnam gil biz görüncem gelir onlar çağırıyor diye bizde mecbur hep ben çağırıyorum diyo annem yardıma geliyor gelip yatıyor sadece Ay bide Bi ayrımcılık ona o yüzden gıcık oluyorum damarını kafasında ralıyacak duvar ölüyorum artık
(7,408 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım. Allah sabır versin zor cidden.
0 oy
(679 puan) tarafından
Eşin kabul ediyorsa madem gelenler de saten kendi salçalarını bugdaylarını yapacak senin yerinde olsam otururum cocuklarımla ugrasırm durmuyor derim kalksın kendileri yesin kendileri toplasın yapsın elini bile surme anlasınlar bir iki laf sok onlara eşinde sabaha kadar tartssın hiç takma vala
(73 puan) tarafından
Geçen hafta yemek yapıyorum saat 4 5 falan kaynanam herkesin içinde Bi yemek yapamadı demiş sizin düşünün işte
(679 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü yesinler. E sende duyduktan sonra ben yapamıyorum yapan gelsin deseydin
(73 puan) tarafından
Saygısızlık yapmak istemedim demiyolar kızo rahatsız ediyoruz falan diye. Saolsun kayınbabam demiş acından öldün zaten
(679 puan) tarafından
İyi demiş Vala :) e sustukça saten kendilerine hak sanıyorlar canım çözemedim bu kafasız insanları
0 oy
(6,276 puan) tarafından
Biraz dilli olmakta fayda var canım. Gelsinler işlerini halletsinler sana yük olmasinlar arkalarında döküntü bırakmasnlar bunları kaynana söyle benim çocuklarım zaten durmuyor ikisi de çok küçük kendi işlerimi yapamıyorum lütfen yük olmayın de. Çekinme söyle 
(73 puan) tarafından
İnanırsınız söyledim e farkındalar da umurlarında değil çünkü bana gelmeseler oraya gidecekler işine geliyor hatta dedim evi satayım bu ne böyle
(6,276 puan) tarafından
Elini bişeye sürme yemekte dahil hiçbir şey yapma
(73 puan) tarafından
Öyle yapcam bakalım inşallah anlarlar
0 oy
(984 puan) tarafından
Ev seninse ne diye tutuyorsun gönder gitsin ben ailemin yanına gidicem annem rahatsızmış de eşinde bi halta yaramıyorsa iş sana düşüyor bacım gönder gitsinler kafayımı yedin senin değilse kaynanla oturuyorsan da dile getirebilirisn bunu başkalarına bakmadan kendi işini kendin gör bende annem gilde köydeyim her halta karışıyorlar karşılığını veriyorum 
(73 puan) tarafından
Ayrı oturuyor yürüterek yarım saat aramız kaynanam gelini hizmetçi olarak gördüğü için o kafa Bi insana
0 oy
(54 puan) tarafından
Canım çocuğun ile ilgilen kimse için de onlara yüklenme surat as direk ben olsam öyle yaparım hatta lafımı söylerim de eşim ile kavga edeceksem edim kimse beni kullanamaz müsade etme sende ardı arkası kesilmez 
(73 puan) tarafından
Kesilmiyor diyokar biz burda yapmıyacaksak nerde yapacağız bildiğin emri vaki kahvaltısından akşam yemeğine kadar siz düşünün daha söyledim kaynanam istemiyorum suratımı asacam diye
(54 puan) tarafından
Nefret ediyorum böyle insanlardan size mi guvenmisler daha önce ne b.k yiyorlardı yine aynı yerde yapsınlar
(73 puan) tarafından
Onlarda kötü oldular benim başıma kaldılar işte
(54 puan) tarafından
Kuzum tavrını koy koymazsan devamlı olur bu kimsenin seni düşünmesini bekleme sen kendini düşün
0 oy
(10,848 puan) tarafından
Direk kusurabakmayin diyeceksiniz canım kurtuluşu yok

Bizim bir akrabanin yazlığı vardı .kolu komşu dahil yaz oldu mu insanlar iki gün evlerinde rahat oturamazdi sattirdilar en sonunda
0 oy
(2,027 puan) tarafından
O zaman sen mutlu olacağın seni strese sokmayan misafirleri çağır evine madem boş gördükçe dadanıyorlar boş olmasın evin. Agirliyorsan da kendi misafirini ağırla en azindan. Ne anlayissiz insanlar ya yüzsüz gibiler ben birine misafirliğe gidince bile yük oluyoruz diye selimden şekile giriyorum milletteki bu pişkinlik beni şok ediyor 
(73 puan) tarafından
Gelir üst üste otururlar
0 oy
(935 puan) tarafından
Valla ben katlanamam, açık açık söylerim ben istemiyorum gelmeyin, ben yokken nasıl yaptıysanız bundan sonra da böyle devam edin diye. Essek miyim ben afedersin, hiç gelemem böyle şeylere. 

Mesela deniz kenarında bir yere taşınmak istedik, ben eşime dedim, bak ne senin taraftan ne de benim taraftan tatili beleşe getirmek isteyip gelip bizde kalıp denizine girecekler olursa kıyameti kopartirim, vallahi kovarim haberin olsun dedim. Yaparım da yani, eşim de bilir bunu, onlar tatil yapacak ben onların hizmetciligini mi yapacam dedim. Eşim hayır öyle bişey olamaz hiç takma kafana dedi, bi olsun da gör dedim :D :D
(73 puan) tarafından
Benim eşim saolsun gelen gideni çağırıyor
(935 puan) tarafından
Valla cagiriyorsa yemeğini de kendi yapacak hizmetini de kendi edecek. Onlar gittikten sonra evi de tertemiz yapıp bırakacak. Gör bakalım bidaha çağırıyor mu akrabaları.
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Musait degilim demk bu kadar zor olmamali.
(73 puan) tarafından
Müsait misiniz demiyolar ki geliyolar
(2,407 puan) tarafından
Hayir direk diceksin musait olamiyorum cocuk var diye. Yani onlar yuzsuzluk yapip cat diye geliyosa sende yuzsuz gibi soyliceksin ki belki utanir gelmezler bi daha
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Eee sen niye bu kadar basit bir şeyi kendine dert ediyorsun. Boşversene arkadaşım. Evde yokum de müsait değilim de. Sen kabul etmezsen kim evine gelebilir zorla. Böyle sinir olursun 
(73 puan) tarafından
Evde olduğumu biliyorlar çünkü bizim dükkana bile çökmüştür kira ödemeden iş yapıyorlar yani eşime plan yapıyor kayınbabamda
(1,003 puan) tarafından
Adın yeter mi .D Gerçekten yeterrrrr de artık :D Eşin ne düşünüyor peki ?

İlgili bir soru bulunamadı

378,829 soru

11,339,234 cevap

34,803 kullanıcı

...