0 oy
81 göst.
Diğer kategorisinde (5,311 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızları adet düzenim dengesiz ama 5 gündür çamur renginde lekenlenme oluyor  öğle namazı iknid namazı lekelenme yok ama akşam namazı vakti peçete de lekelenme oluyor bu durmda namaz kılmalımıyım yoksa 10 Güne tamamlayıp özür dumunda mı kılayım  Adet günüme daha 1 hafta var 

7 Cevaplar

0 oy
(5,575 puan) tarafından
Özür durumunda kılman gerekiyor diye biliyorum normal adet günün kaç gün ise normalin dışına çıkmışsa abdestini alıp kılabilir sin 
(5,311 puan) tarafından
Kuzum daha adetime var  mesele orada başlıyor zaten
(5,575 puan) tarafından
Haaa onu bilmiyorum ya:-(
(5,311 puan) tarafından
Sağol kuzum
-Reklam-
0 oy
(2,346 puan) tarafından
10 gün içinde oluyorsa adetten sayılır. 10 gün sonrası özürlü sayılırsın 
(5,311 puan) tarafından
Henüz adet olmadım adet gününe daha var
(2,346 puan) tarafından
Mesela ilk adet olduğun günden sayyorsun 10 gün boyunca leke kanama olursa adetten sayılıyor
Bunun dışında 10 günden sonrası 15 gün temiz kalma süresi var yani leke olursa adetten sayılmıyor. En son adetten hesaplayabilirsin tabi Hanefi mezhebine göre
(2,346 puan) tarafından
Temiz kalma süren kaç gün peki 15 günü geçti mi
(5,311 puan) tarafından
22 gün geçti cnm
(2,346 puan) tarafından
O zaman adet sayılır canım hatta diyaneti arayıp da sorabilirsin ben bu şekilde biliyorum fıkıhda öğrenmiştim ve bazen düzensiz lekeler olduğu için tekrardan araştırmıştım
0 oy
tarafından
10 günü her zaman beklemeen gerek ara verdim mesela 4 gün geldi 10 dhaa beklemen gerek dedi hocam
(5,311 puan) tarafından
Adet gününe daha var  ama
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Onumuzdeki adetini konuya dahil etme. Obur adetinde on gun sonrasi ozurlu sayilip kilabilirsin yani suanda da kilabilirsin. Sanirim her vakit abdest alman gerekiyo o kadar
(5,311 puan) tarafından
Kız önümüzdeki adetin üzerinden mi hesplıyoruz  ben hiç öyle hesplamıyorum
(2,705 puan) tarafından
Hayir iste bi dahaki adet olacagini nerden bilcen belki ölüp gidecez belki bisey olacak tovbeee :) adet oldun mu on gunden sonrasi ozure girer. Her vakit abdest almak kaydiyla ibadetini yerine getirebilirsin
0 oy
(4 puan) tarafından
Adetim düzensiz ama seninki gibi bi hafta öncesinden lekelenme durumum olmadı hiç, ama mesela bitti sanıp gusül aldığım zaman lekelenme olduysa nolur nolmaz Allah'ıma secde etmekten gocunsam zaten namaz kılmam onun için kazasını kılıyorum. 
(5,311 puan) tarafından
Anlaldımm cnm
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Burada bunun fetvasını verecek kimsenin olmadığını düşünüyorum kardeşim hayız günlerinin ve temiz günlerinin bir hoca hanım tarafından hesaplanması lazım 
(5,311 puan) tarafından
Sağol kuzum
(1,798 puan) tarafından
Ismailaga fetva hanımlara özel fetva hattı var orda 3 4 aylık hayız günlerini hesaplıyorlardir bir sor istersen nette numarası var genel olarak 10 gün sonra istihaze kanı kabul edilir namaz kılınır sonrasında diye bir yalnis algı var ama gerçeği öyle değil her 10 gün hayız olmuyor bu konu ders olarak işleniyor
(5,311 puan) tarafından
Tamam canm çok sağol
(1,798 puan) tarafından
Rica ediyorum
0 oy
(2,694 puan) tarafından
Seninki özür sayılır kuzum ya. Eğer lekenlee bitip normal kanamalı adet oluyorsan onu baz alıp lekeli günlerde namazli sayılırsın :)
(5,311 puan) tarafından
Sağol kuzum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
15 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde nur.99 (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 49 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Merve... (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
5 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Sümeyye1305 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.
27 Mart 2021 Diğer kategorisinde Ysmncem (17 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı