0 oy
377 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,043 puan) tarafından
Kizlar 5 aydır kanamam var ilac içemiyorum çünkü çocuk emziriyorum diğer yol ise kürtaj ama çok korkuyorum eşimde istemiyor lakin bıktım bu kanamadan

8 Cevaplar

0 oy
(3,141 puan) tarafından
Nasıl 5 aylık hamile misin? 
(1,043 puan) tarafından
Kürtaj nasıl oluyorsa oyle olacakmış rahimi temixleyecekmis cok korkuyorum iki tane bebeğim var ya hemen ayaklanamazsam diye nir sürü şey var kafamda
(3,141 puan) tarafından
Canım hiç bilgim yok bu konuda. Orasını doktor daha iyi bilir.
(1,804 puan) tarafından
Seymen korkulacak birşey yok benimde öyle oldu aşırı kanamalarim temizliyorlar parça alıp biyopsiye gidiyor bende narkoz korkusu olduğu için ben ayık istedim zaten o hastane öyle yapıyormuş 15 dk sürdü sürmedi tabi imza falan atiliyor bir sürü prosedür var ondan sonra direk ayaklandım evime geldim dolmuşa atlayıp bı yarım saat oturdum belki birşey olursa hastanede olsun diye şükür hiçbirseeyim olmadi âdet sancısı gibi sancı biraz kanamalarim devam etti normalmis 1 hafta 10 gün dedi leke şeklinde sonrası kanamalarim düzeldi hatta hamile asla kalamiyordum tup bebekdi neyse uzatmiyorum kürtajin üstüne rahîm filmi çekildim arkasından 5 ay sonra falan doğal yolla hamile kaldım...
(1,043 puan) tarafından
Hamile kalmak istemiyorum çünkü 20 ve 9 aylık bebeklerim var bugun gidip olmak istiyorum diyeceğim baakalim ne diyecek
(1,804 puan) tarafından
Yok zaten bu bebekle ilgili kürtaj değil onu anlatmaya çalıştım kanama kesilmesi için bu kürtaj yoksa kesilmiyor malesef....
-Reklam-
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Kanama ile kurtaj ne alaka cnm 
(1,524 puan) tarafından
Hangi devirde yaşıyoruz ya Kim dedi böyle bir şey
(1,043 puan) tarafından
Iste zaten korkuyordum daha da korktum
(367 puan) tarafından
Et kıyma makinesi mi o nasıl birsey ya :D
(9,284 puan) tarafından
Kız Allah seni ne etmesin kıyma makinesi ile çekseler ortada rahim mi kalir vajina mı, hadi bunu diyen akılsızmış da sende tutup buna inandın mı?
Ayrıca kanama çok diye kurtaj yapılmasını da ilk defa duydum, başka bi dr.a daha mı gitsen
(1,043 puan) tarafından
Sordum cnm hatta ummali bir çalışma yaptım google amcadan oyle imis
0 oy
(3,434 puan) tarafından
Myomun mu var ki o da cok kanama yaparmis bence bir kac doktor daha gez ondan sonra karar ver kanaman fazlaysa bu sana zarar verir kanında düser
(3,434 puan) tarafından
O zaman ol canim baska korunma yöntemi bulun canım gecmis olsun
(1,043 puan) tarafından
Spiral taktirdim canim bir daha vurunmam
(3,434 puan) tarafından
O da kanama yapiyor canim takip et kendini kuzenim bebek bezi takiyordu adet doneminde asiri kanamasi oluyordu En iyisi erkekler korunsun yaa hersey kadına oluyor :) tekrar cok gecmis olsun canım
(1,043 puan) tarafından
Benim adet dönemim yok ki 5 aydır allahin her günü adetim bıktım resmen
(3,434 puan) tarafından
Spirali ne zaman taktırdın canım o da etkiliyo olabilir
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Olmayan bebeğe kürtaj nasıl oluyor
(1,043 puan) tarafından
Bende ilk duydugumda sasirmistim ama Kürtaj sadece bebegi almak için yapılmıyormus rahim temizlemeden genel adı imis
(1,538 puan) tarafından
Hee bebek yok yani yoksa ol o zaman cnm korkuyon mu
(1,043 puan) tarafından
Evet çok korkuyorum aşırı derecede ailemde ol bitsin hic bir şey olmaz falan diyor ama işte
(1,538 puan) tarafından
Bişey olmaz canım ya doğum kadar acı deildir eminim o yüzden ol kurtul rahatla
0 oy
(86 puan) tarafından
Canım kurtajda bişey yokki uyutuyolar kaç dakkalık bişey zaten aynı gün evine gidiyon tabi dinlenmeyi ihmal etme
(1,043 puan) tarafından
Tahlil falan yapıyorlar mı ilk basta
(86 puan) tarafından
Ben düşük yapalı 2 yıl oluyo hiç aklımda diyil tahlil falan inan
0 oy
(367 puan) tarafından
Kürtajda korkcak bisey yok ki zaten narkoz veriyolar bisey hissetmiyorsun. Sonrasinda ayağa kalkamıcak bi durum olmuyor sadece biraz ağrın oluyor adet ağrısı gibi bi kac günde kanama devam ediyor bu kadar.
(86 puan) tarafından
Sipiralli misin nasi oluyo kaymismi
(1,043 puan) tarafından
Spiral var kayma yok esim uzun vermedi ilaca başladım bugün
(367 puan) tarafından
Spiral varken rahiminin icini nasil temizliceklerdi ki zaten. İlaçta muhtemelen kanamayla temizlicek rahimini dikkat et bu süreçte ağır falan kaldırma spiralin kaymasın. Ben daha önce spiralle hamile kaldım. Ayrıca kürtaj olup olmaman eşini neden ilgilendiriyor orayida anlamadim :)
(1,043 puan) tarafından
Hemen toplanamazsin tahliller falan ugrastiracak ee bide bana bakması var iki de bebek spiral de sıkıntı bahane uyduruyor
(367 puan) tarafından
Kürtajdan sonra bi kac saat yatırıp eve yolluyolar günlük hayatına dönmene cok engel bi durum olmuyor. Biraz sancı ağrı oluyor ama yatmani gerektirecek bi durum olmuyor
0 oy
(3,836 puan) tarafından
Annemin rahim duvarı kalındı diye temizleme işlemi yaptırmıştık. Annemde çok korkuyordu zor ikna ettik ama ağrısı olmamıştı işi bitince gezdik yemek falan yemeye gitmiştik 
(3,836 puan) tarafından
Evet canım menopoza girmişti oruç tutmayınca ablam sormuştu o da kanamam var demişti bizde kızdık uzun zamandır böyle ara ara kanaması oluyormuş hastaneden korkuyor götürürüz diye de gizlemiş bizden. Zorla ikna ettik parça alınıp patalojiye yollandı kanser virüsleri tespit edildi ve ultrasonda bakıldı rahim duvarı kalın denildi. Aynı gün temizleme işlemi yapıldı rahim duvarı inceltilmişti bir daha da olmadı kanaması
(636 puan) tarafından
Ayy demekki çok da ihmal edilmemesi lazım. Temizleme işleminden sonra ayağa kalktı mı hemen. Birilerinin falan bakması lazım mı
(3,836 puan) tarafından
Yok canım çıkışta gezdik bile
Ama sakın ihmal etme
(1,043 puan) tarafından
Esim inadını tutturdu olmayacaksin diye ve ilaca başladım
(3,836 puan) tarafından
Sebep ne neden istemiyor ? Sağlık söz konusu eşin farkında mı acaba çok büyük vebale giriyor
0 oy
tarafından
Bir süre emzirme bebeğini bu acıyı çekme sağlığın çok daha önemli bir kerede operasyon ol bitsin 
(1,043 puan) tarafından
Esim asla izin vermem dedi ve ilaca başladık inşallah 2 3 güne kesilir kanamam

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 178 göst.
0 oy
12 cevap 321 göst.
19 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 882 göst.
2 Ocak 2021 Aile kategorisinde Yeni kullnici (0 puan) tarafından soruldu
0 oy