0 oy
120 göst.
Diğer kategorisinde (44 puan) tarafından
Kızlar kızım var 27 aylık ama daha tam konuşamıyor bazen bazı söylediklerimi anlamiyor çok üzülüyorum ama genel olarak 100 kelimesi falan var sayıları 10 a kadar sayar renklerin hepsini söyler tekerleme falan mirildanir bazen söyler ikili cümlede şu şekilde anne kalk anne ver vb ama tam akıcı konuşamıyor acaba zamanla açılır yani değil mi ama çok endişelendiriyorum dışarı falan çok çıkamıyoruz bu ara hava o kadar sicakki o yüzden evde vakit geçirmeye çalışıyoruz ama cizgifilm de izliyor yani açık konuşmak gerekirse ama ilgileniyorum da etkinlik de yapıyoruz ne zaman akıcı konuşur çok merak ediyorum kafama takıyorum sürekli konuşuyorum her yaptığım işi de anlatıyorum bilmiyorum kafam çok karışık

5 Cevaplar

0 oy
(13,841 puan) tarafından
Oglum 2 yasinda sadece anne mama ver baba mama al diyordu her seyi bilirdi ama konusmasi yoktu birkax ay sonra acildi birden baslar insallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Birden açılır ama genede bir doktora götür sor için rahat eder
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Benim oglum 28 aylik daha geri konusmasi size gore ben de kafaya takiyorum ama doktor iletisim kurdugunukendini ifade edebildigini soyledi bize desteklememiz gerektigini tv telefonu acmayin dedi sicak oldigu icin aksamuzeri cikariyoruz ben cok etkinlik yapamiyorum.bu aralar sadece surekli konusuyorum sorular soruyorum ama hic konusmaya hevesi yok sanki
0 oy
tarafından
25 ayligiz anne hadi yat der üç kelime cümle kurar. Ama en başından beri anlamlı anlamsız hep konusurdu. Dil gelişimi güzel ilerledi. Şu an hala söyleye çalıştığı kelimeler var zorlanıyor belli ama onlara da alışır. Bu iki gündür ilk defa duyduğum kelimeleri var gittikçe de artıyor. Bir süre aynı kelimelerde kalmıştı tedirgin olmuştum birden açılıyorlar demek ki. 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Gayet normal canım bir kaç aya akıcı alıyor bende öyle diyordum 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 98 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Dilaraysun (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 208 göst.
17 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 139 göst.
19 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 47 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Perihan (44 puan) tarafından soruldu

381,725 soru

11,428,033 cevap

34,988 kullanıcı

...