0 oy
330 göst.
Aile kategorisinde (1,464 puan) tarafından
Kızlar düğünde takılanlar sizce kimin olur benim ailem bana takılanları bana verdi eşimin ailesi vermedi hatta ailemle tartışma oldu aralarında birde benim düğünümden sonra eşimin kuzeni evlendi amcanın taktığı bileziği kolumdan benden aldılar tekrar ona taktılar 

23 Cevaplar

+1 oy
(8,926 puan) tarafından
Niye verdin sende
(1,464 puan) tarafından
Yok kız benim üzerimdekileri annem düğünden sonra bana verdi eşimin annesi düğünde takıldı sonra çantasına koydu vermedi
(8,926 puan) tarafından
Esin ne dedi peki
(1,464 puan) tarafından
Eşimde çok söyledi ama vermediler aç insanlar işte hep kendilerini düşünürler çok benciller
(8,926 puan) tarafından
İlahi adalet denen bisey var onlarda hayir goremeyecekler
(1,464 puan) tarafından
Aynen öyle torun ayrımı evlat ayrımı da çok yaparlar rabbim görüyor ona havale ettim
-Reklam-
0 oy
(8,288 puan) tarafından
Anlaşmaya bağlı bizim düğün de takılan çeyrekleri falan eşimin ailesi aldı kına da takılanları da benim ailem aldı bana takılan bilezik VS. Bende kaldı 
(8,926 puan) tarafından
Sen niye öyle bisey yaptın takılanlar gelin damada aittir ailelere noluyor
(8,288 puan) tarafından
Sana anlatırım aşkım karışık işler :)
(8,926 puan) tarafından
Ooo kaos var bekliyorum:))))
(6,221 puan) tarafından
En sevdiği işler olur kendisinin hdhdh
(8,926 puan) tarafından
İşin içinde kaynana olunca bayılırım:))))
0 oy
(3,389 puan) tarafından
İzin vermeseydin canım onlar senin hakkın neden verdin
(3,389 puan) tarafından
Ben olsam o gece alırdım onlardan ne kdar altının oldgnuda bilmiosundr şimdi nedn vermedlerki
(1,464 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum valla  eşime ne geldi ne gitti sadece videoda gördüğüm:D
(3,389 puan) tarafından
Eşin ne dio bu duruma belki ailenin vermediğini sanıolardır sen kendini kötü yapma eşin istesin
(1,464 puan) tarafından
Zaman geçti artık canım da mesela bu konu ile kaynanama karşı soğudum ilk sebebi buydu
(3,389 puan) tarafından
Hayrlsı olsun canım
0 oy
(3,069 puan) tarafından
Kim alırsa onda kalır.
0 oy
(679 puan) tarafından
Neden veriyorsun ki ailenin taktığını hadı kendilerinin altını diye kendilerine hak sanıyorlar ama degıl tabi ailenin taktığına dokunamazlar. Geri verdiler mi sana yoksa gelinde mı kaldı
(679 puan) tarafından
Kız almadın mı bileziği geri vermediler mi :) ciddi misin geri almadığına ayyy ben olsam kıyamet kopartırım benden alacak takacaklar madem oyle emanet olarak benden goturup geri getirsinler. Hayır yani bide ailem takacak eşim kuzeni kendi eşine takacak olduuuu çok mu kıymetliymiş vermem asla sen iyi durmuşsun gider gelinden alırdım yaptığı ayopları da söylerdim aileler utansın umrumda olmazdı
(1,464 puan) tarafından
Düğün günü istediler kız birde çok para olsa içim yanmaz 2500 filandi sanki paraları yok
(679 puan) tarafından
Yuhhh ya Vala işte nasıl bedavadan yaparız derdinlermiş ya
(1,464 puan) tarafından
O zamanda oyleydiler hala öyle beleş mezar bulsa girerler çöpte bir şey bulup eve getiriyorlar kullanıyorlar o derece
(679 puan) tarafından
Yuhhh nereli kız bunlar
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ne kınada ne nisanda nede düğünde takilani kimse almadı  zaten vermezdim kimse de almamalı bence 
(1,464 puan) tarafından
En doğrusu o da Allah anlayışlı insanlarla karşılaştırsın
(9,626 puan) tarafından
Amin canım insallah,gelin odasına 3 şeytan girdi takilani saydılar ona bile sinir oldum kaldı ki hayatta vermezdim çünkü herseyi eşim ben ve benim ailem yaptı salonu bile eşim verdi eşyaları da eşim aldı kalkıp bide ailesine altın mi vericem
(1,464 puan) tarafından
Ailesi naptı kız bostan korkuluğu mu bunlar
(9,626 puan) tarafından
Hic bise yapmadılar sagolsunlar 5 bilezik yaptılar zahmet oldu oda  :D valla iğneden ipliğe herseyi kendimiz ve benim ailem aldi 7 sene olucak evliyim ailem hala alir eder onlardan hiç bise görmedim ama iyi ki görmedim laf eden yok en azından bende şunu bunu aldım diyen yok
(1,464 puan) tarafından
Bunlarda öyle bir şey alırlar lafını yaparlar ölene kadar dinlersin onu en sevmediğim insan tipi
0 oy
(679 puan) tarafından
Bende kaldı takılanlar kimsede istemedi sadece ceyrekler ve paralarla eşim borçlarımızı kapattı hepsi bu bilezik kolye felan geri kalan bendeydi 
0 oy
tarafından
Yakaya takılanları gelinle damada veriyorlar genelde. ailelerde bahşiş topluyorlar ya onu kasdediyorsanız onu pek vermezler.
(1,464 puan) tarafından
Yakaya takilani vermedi eşimin ailesi ama iyiki de vermemiş düğünlere giderken isteyip dururlardi
tarafından
Düğünü peki onlar mı yaptı tamamen size hic borç bırakmadan.
(1,464 puan) tarafından
Evet onlar yaptı eşyalar hepsi alındı mesela 2 ye bölündü yarısını benim ailem yarısını onlar verdi
tarafından
Ondan almışlardır. Bosver dediğin gibi isteyip dururlardı
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Ya şöyle bişey var aileler daha önce birilerine takmiş oluyorlar ve size takilan onlarin taktığı altinlar oluyor. Bu durumda aileler vermek isterse o altinlar sizde kaliyor. Yok vermiyoruz bunlar bizim taktiklarimizin karşiliği derlerse aliyorlar. Birde siz o altınları alirsaniz, milletin düğünü olunca o borçlari siz ödeyin diyorlar. Normal şartlarda tabiki takilar gelin ve damadin olmali ama olmuyor bir şekilde işte. 
(1,464 puan) tarafından
Benim ailem asla ödeyin demiyor ama eşimin ailesi verseydi kesin ödeyin derlerdi şu an bile şu düğün var çeyrek götürcez napcaz diyorlar
0 oy
(1,468 puan) tarafından
Düğünde takılan bilezikler ve çeyreklerin tamamı bizim oldu, paranında bir kısmını aldık. Altınlarıma hiç değilmedi, bu şekilde oldı
(1,464 puan) tarafından
Ne kadar güzel şanslısın bizde şans yok:D
0 oy
tarafından
Keşke vermeseydin canım onlar senin hakkın 
(1,464 puan) tarafından
Bileziği vermesem ölene kadar söylenir dururlardi zaten düğünde takılanlari görmedim
0 oy
(674 puan) tarafından
Düğün masraflarını eşin mi karşıladı ailesi mi eğer ailesi karsiladiysa almaları doğal 
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Bana takılanları annemler aldı ac gözlülük yaptı vermediler eşimin ailesi eşime verdi 
0 oy
tarafından
Nişanda da, kınada da, düğünde de bize takılan bütün altınlar paralar bize geldi bizim oldu. Paralarla uzunca bir tatile çıktık altınlarla araba aldık. 
0 oy
(3,409 puan) tarafından
Hepsini biz aldık  canim
0 oy
(3,010 puan) tarafından
Gelinin olur bizde (Malatya ) ,kayinvalidem (Sivas ) istemişti vermemiştim ben.
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Takılan ceyrekler filan kayınvalide gil aldı ama haksızlık ettiler ilk eltiminkini almamışlar bence diğer eltiminki alinmis
0 oy
(342 puan) tarafından
Annemler kinamda takılanları çeyrek para hepsini bana verdi. Eşimin aileside bileziklerim dışında( çünkü onlar zaten benim) takılan bütün ceyrekleri ve paraları bize verdiler. Kimse dokunmadı. 
0 oy
tarafından
Korona da evlendim bana takılanlar bende kaldı, ama düğünden sonra ailelere gidip veren çok oldu kayinvalidem hepsini bana verdi ,anneme verilenler kaldı. Ben kaynana değil ana kazığı yiyenlerdenim :)
0 oy
(1,798 puan) tarafından
O senin mehrindi kimin taktiğinin hiç-bir önemi yok hakkina girmişler 
(1,464 puan) tarafından
Öbür tarafa bıraktım canım orda versinler hesabını
(1,798 puan) tarafından
Kavga etsen alamayacaksan güzellikle de veremeyeceklerse de Allaha havale etmen en güzeli Rabbim ne güzel vekildir mazlumu zalime ezdirmez

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 311 göst.
29 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
28 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Yalandunya34 (494 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 490 göst.
22 Ocak 2022 Aile kategorisinde Yagmurelisa2 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 80 göst.