0 oy
604 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
Merhaba kizlar bunu yazarken utaniyorum.ama kimseyede diyemem yani tanıdık birine yardım edin kizlar normal doğum yaptım ilk çocuğumda çok zorlandım ikinci gebeliğim de sezaryen oldum.kendi isteğimle ama benim vajinam çok bollasmis.yani eşim zevk almıyor sanırım  bazen  bana bunu söylüyor bollasmis.normal.dogum yaptığım için doğum yapmadan önce böyle değildi bu durumu kafama takiyorum devlet hastanesi vajina daraltma yapiyormu acaba yada bu işlem çok mu sıkıntıli 

6 Cevaplar

0 oy
(4,547 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ne kadar olduki doğum yapali
(4,161 puan) tarafından
Burda biri yaptirmisti vajina daraltma ve idrar kacirma ameliyati. Kimdi htairlmiyorum sma
(4,547 puan) tarafından
Kız zevk için yaptıranlarda çok illaki devlettede yapıyorlardır gereğinden fazla genişlik varsa
(4,547 puan) tarafından
Düşün 3 sene önce gözümün çaprazında et beni gibi birşey çıktı zevk için devlette gidip onu aldırdım plastik cerrahta
(1,043 puan) tarafından
Kwske Bende sorsa idim yapiyor musunuz diye saolsun ebem hic dikiş atmadı kesi yapmadi cok zor geçti hatta doktor bile dedi zorlu geçmiş doğumun ve idrar kaçırma var mi diye birqz maddi imkanımı toplayıp daraltma ameliyati olscagim
(4,161 puan) tarafından
Normal dogumun da bu sorunu var demekki. Biri gulluk gulistanlik
Digeri zor degil her ikisi de bedende bir  iz birakiyor demekki
-Reklam-
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Hiç bir bilgim yok ama bilmiyorum erkeklerin bu kadar bencil olması beni üzüyo yaa zevk almak oranın çok dar olmasına niye bağlı ki sinir oluyorum kadın çocuk dünyaya getirmiş yani :(
(1,239 puan) tarafından
Oranın dar olması erkeğin de kadının da zevk alması için önemlidir.
(1,320 puan) tarafından
Tamam da eskidende kadınlar hep normal doğum yapıyormuş yani sezaryen fazla bilinmediği için hastane şartı çok olmadığı için. Mutlaka bollaşan varmıştır :) o zaman erkeklerin böyle bi lüksü yoktu yani seçenek olmadığından dolayı hani zevk alıyorum almıyorum gibi bişey konuşulduğunu hiç sanmıyorum şimdi erkekler bu lüksü kullanıyor bence ve beni sinir ediyor bu durum :)
(1,239 puan) tarafından
O zamanlar bilmiyorlarmiştir şimdi herkes herşeyi biliyor.
(1,320 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(5,295 puan) tarafından
Dikiş yokmuydu canım. Devlet başka bi sıkıntı yoksa yapmıyor diye biliyorum.
(120 puan) tarafından
Dikiş vardı canım ama iki aya zor düzeldi alt dikisim
0 oy
(1,239 puan) tarafından
Bazı devlet hastaneleri yapıyor. Ankaradaysan şehir Hastanesi'nde yapiliyor. İşlem hiç sıkıntılı birşey değil yatış bile verilmiyor ameliyatını olup evine gidebiliyorsun. Dikiş atılıp daraltiliyor internetten videoları var izleyebilirsin doktor Gökçen Erdoğanin çok güzel anlattigi videoları da var bir araştır 
(120 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım Ankara da yaşamıyorum maalesef İstanbul'dayım hangi bölüm bakıyor buna araştırayım bende
0 oy
(547 puan) tarafından
Korkutmak gibi olmasın canım benim ablamda aynı durumdaydi normal doğum yapmıştı meğerse doğumdan sonra doktor dikiş atmamış yırtılma olduğu için sende bı kadin doğuma gözük istersen 
(5,295 puan) tarafından
Ne oldu peki sonra
(120 puan) tarafından
Benim dikiş atıldı ama iyilesmem 2 ayı buldu bazen vajinamda gaz şeyi.gliyor buda bollasmanin bı kanıtı
(547 puan) tarafından
Sonradan dikiş atıldı
0 oy
(472 puan) tarafından
Normal doğumla alakası olduğunu düşünmüyorum canım Ben de normal doğum yaptım İlk Hatta 4 dikişim vardı Herhangi bir sıkıntı yaşamadım cnm
(120 puan) tarafından
Neyle alakali acaba canım.daha önce yokdu ama böyle bişey doğum sonrası oldu
(472 puan) tarafından
Sen kendinde öyle bir şey hissediyor musun canım yoksa eşinin demisiylem
(472 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 325 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde siynem (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 292 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Seheravann (9 puan) tarafından soruldu