+1 oy
198 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya gozunu seveyım tek basına bırsey yapıyorlar mı? 3 yasına gırıcek dun kıtap aldık cırtcırtlı belkı benle 20 babasıyla 30 kez yaptı kıtabı gorunce kendımı yakasım gelıyor artık yıne gelıyor beraber yapalım hepsının nereye takılcagını ezebrledı bıle, alır kıtapları cevaplarını bıldıgı halde gunde 30 kez yaparız, oyun kurarım bebeklerıyle hadı sımdı sen oyna dıyorum 2-3 dk ıcınde aglayıp ben oynayamıyorum demeye baslıyor, yapısık ıkız gıbıyız, gunde bır saat cızgı fılm ızleme hakkı var onu da ızlemıyor resmen yalvarıyorum al annecım bak bıraz dıye ıstemem dıyo ınsan cızgı fılm ızlesın dıye yalvarır mı o noktaya geldım ya, oyun yerıne goturuyorum bensız babasız kaydıraktan kaymıyor, bırakıyoruz orda ablaları oynatıyor ucretlı sonucta hadı bır kahve ıcelım dıyoruz karsı dukkanda ablalar 15 fk sonra arıyor aglıyor gıtmek ıstıyor dıye, aktıvıte gruplarına goturuyorum normalfe ogretmenler masaya oturrup ogretıyor herkes tek benımkı yanında benı ıstıyor ama yasıtları tek basına duruyor annelero bekleme alanında sohbet edıyorlar, kreşe vereyım dıyroum yarım gun kıyamıyroum da tek cocugum eşimde ya orda dıslanırsa dıyo cok sevecen canayakın ama illa ki cevresınde benım babasının olması lazım nefes alamıyorum ınanın artık sabah 8den aksam 10a kadar aynı duzen oglen de uyumaz, hıc kendıme esıme zamanım kalmadı, dun yıldonumumuzdu yemege gıttık ne yemek yedık ne oturabıldık sınırlı sınırlı kalktık geldık

10 Cevaplar

0 oy
(13,887 puan) tarafından
Aynı benim tosbigi anlatmışsın canım ben dışarı saldım biraz uzaktan izledim o diğer cocuklarla iletişime geçmeye başladı daha 2 ay önce benim tosbik ben olmadan ne bir yere giderdi ne de oyun oynardı.

Çocugunu biraz dışarı sal ama öyle kafe falan değil normal parka götür çocuklarla sosyallesir alışır basta oynamak istemeyecektir ama sonradan oda ısınır 
tarafından
Kız deli misin herrgun prktayız bız parkta da aynı, kaydıragın tepesınde bekler aglar bız gıtmezsek ınmez asagı, delı dana gıbı parkta aglayarak kosturuyor, bak yasıtlarıyla oynuyor tam tersi cok canayakın ama yanında bızı ıstıyo bız yoksak kıyamet
(13,887 puan) tarafından
Zamanla alışır canm merak etme aynı durum bizde de vardı o yüzden diyorum

Çok üzerine titreme bu sefer çocuk rahat olamıyor oynayamıyor sürekli sana ihtiyac duyuyor. Yaşıtları değilde biraz daha büyük 5 6 yaş çocuklar varsa parkta onlara alın yanınıza sizle oynasın de onlar ona ablalık abilik yapinca senin minik kuşun hoşuna gidecektir bu durum o an oyuna dalacak sende uzaklaş sen onu gör ama o seni görmesinki alısabilsin

Benim eşim resim çizilen tabletten almıştı ama benim tosbik surekli bize çizim yaptırdı kendisi yapmazdi ben yapamıyorum diye isyan ediyordu en sonunda bıktık ortadan kaldırdım tableti☺️☺️
-Reklam-
0 oy
(9,623 puan) tarafından

Benim kızım beni sadece evde darlar gündüz bana akşam da babasına yapışır kalır :D ama dışarı çıktığımızda mümkünatı yok arkasına bile bakmaz laf söz dinlemez kafası estiğini yapar peşinden koşturur bizi geçen gün parkta kaybettik aklım çıktı. Oyun yerlerine gideriz güzel oynar eder ama niyeyese benim aklım ben peşinden koşarım böyle de değişiğizdir:) 

tarafından
Ya gozde onun ıcın dun parkı olan yere gıttık yemege bır kere tek basına kaymaz mı? Ya bır kere bak ben goturuyorum hadı sımdı sen kay dıyorum aglıyor adamla ne bısey konustuk ne oturduk, cısım geldı kalk susadım kalk oynayalım kalk cok uzuluyorum ya
(9,623 puan) tarafından
Bence durunun kreşe ihtiyacı var :)
tarafından
Az once esıme yazdım herseyı yapan adam bak ama yok kreş ıcın cok kucuk hayır dıyor ısrarla
(9,623 puan) tarafından
Babalar kızlarına kıyamıyor benim komşum var 8.5 da bırakıyor kreşe 12 de alıyor çok uzun bi saat değil bence
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Aynı benim kızımda öyleydi şimdi oğlumda öyle ikiside öyle ama şükür eski değiller çünkü 2 kişiler bazen diyorum yemin ederim kalkmadim gidin oynayın yeter ya dün akşam parka götürdüm oğlum diyo del meni ye anne gel beni ye yani ben kayacam canavar ol beni ye ben kaçarak kayayim çok beklersin dedim bir nefes alayım git ablanla oyna dediğin gibi sürekli anne anne anneee diyorum hade oyun hamuru ile oynayın önlerine koyuyorum ikiside diyo anne sende bizle oyna oyuncak veriyorum sende gel oyna bazen tvi izliyorlar anne sende gel bizle izle parka götürüyorum anne gel bizi kovala bizi ye kaçalım vs evde diyorum hade ev yapın oynayın diyolar canavar ol bizi kovala kurt ol. Rabbel alemin bize sabır versin dün gece eşimle büyük kavga ettik bu yüzden ama şükür benimkiker 2 tane olduğu için senin kadar çekmiyorjm bazen ne kdr anne deseler beraber oynayın diyorum oynuyolar birde kızımda küçükken arkadaş gördümu beni istemezdi oğlum ise tam konuşamiyo beni yanında istiyo bazen
tarafından
Kız napayım arkadas olaun dıye dogurucam galıba en kızdıgım sey :D yok cocuk yemın edıyorum asla durmuyor mıllerın cocuguna bakıyorum elıne telefon vermısler ızlıyo herkes yemegını yıyo sohbette benımkıne al kızım bıraz bak dıyorum ne bakıcam ona ***** olurum dıyo, bıkere fazla ızlersen akılsız olursun dedım unutmuyo onu cıldırıcam
(7,958 puan) tarafından
Benim kızımda öyleydi yaptım kardeş biraz nefes aldım ama onun için kardeş yapmadık istediğim için doğurdum :) doğur kız bir tane :))
0 oy
(1,988 puan) tarafından

Got tokası gibi gözde bak 5 dk önce beni kic kadar dolaba sokmaya çalışıyordu sende gel yanima diye tamam evladim ben küçüğüm miniğim de 10 cm lik dolaba nasi gireyim diyorum sen artik abisin yaparsin diyo 

image

tarafından
Ama lurfıye ben cıkdırıcam yanı ılerıye donuk de sorunlarım var bılıyosun :D gerılmeye baslaıdm bak ılerıde buyuyynxe yapısıcaksa bana ısımız var
(1,988 puan) tarafından
O zaman böyle olmaz balım benim arkadaşta ayni duruyla sen gibi hiç durmuyodu çocuk su 20 gundur falan kedi gibi bişey oldu
0 oy
(2,055 puan) tarafından

Benimkiside eylülde  3 yaşına  girecek valla  anam ağlıyor  resmen  bitse  artık  bu 3 yaş  ve de sendromu :'(

tarafından
Baslıcam sendromuna yok atak haftası yok sendromu bıtmıyo kı sendromu bırınce ergwnlıgı baslıcak bunların yemınle ılerıde ayagımı yıkamazsa bunun sacını basını yolarım genclıgım soldu
0 oy
(160 puan) tarafından
Benmkide kesinlikle oyleydi daha 2 aydir azcik rahatladim 3 yas 3 aylik daha yeni benden braz kopmuş cocuklarla halada fazla oynamaz kendi kendkne oynar ben uzanirim gelir yanima yapişir hamileyim m8gdem bulaniyir lusmaya gidyorm kisuyor geliyir tepemde duruyor sifona basip duruyor kusmaya bile rahat yok ama eskisi gbi asla degil bence duzeliyorlar bi sure sonra abisuyle aşağiya siteye gonderiyorm (güvenlikli) yani ondan rahat gonderiyorm 10 dakika sonra cikmak istiyordu simdi daha uzun kaliyor aşagida bence sende surekli cocuklarin oldugu ortamlara gotur mudahale etmeden uzaktan izle duşse bile kalkmiyorm annecim kalk sen guçlusun kalkabilirsin diyorm kalkiyor eskiden olsa orda beni beklerdi avazi ciktigi kadar aglardi 
0 oy
(92 puan) tarafından
Tek çocuk mu kardeşi var mı. Eğer tek cocuksa kendine arkadaş arıyor olabilir o yüzden size çok yapışıyo.  Arkadaslari falan varsa beraber oynasınlar çocukların yanına gönderin biraz sosyalleşsin  yavaş yavaş alışır 
0 oy
(13,036 puan) tarafından

Kızım 3.5 yaş aynı sürekli bizimle 

Oyun alanına gideriz illa babası duracak yanında tek başına durmuyor 

Oyun zaten hiç kendi oynamaz bu sabah da atlarla oynayalım dedi oynadık sonra kahvaltı hazırlayayım dedim sen oyna kaydırak kaydır arabaya bindir yok kendi tek başına oynamazmış 

Sadece kbalideme gideriz görümcemin kızı ile oynar bizi gözü görmüyor ama biraz uykusu gelsin sıkılsın anne baba demeye başlıyor :)

0 oy
(2,586 puan) tarafından
Hafsa da aynı canım.  Üzerine bir de sürekli temas ediyor. Sarıliyor dokunuyor öpüyor üzerime çıkıyor yatıyor. 

Kardesi emiyor bir tarafımda yapışık.  Hafsa ondan daha yapışık nefes alamiyorum .

Milletin çocuğu uslu herhalde 
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Aynı aynı yemin ediyorum aynı sabahlari uzun zamandır 7de kalkıyor öğlen bazen uyuyor nefes alıyorum bazen uyumuyor krizden krize giriyorum kayinpederim cumaya götürmek istedi oğlum kapıda ağlıyor anne sende gel diye. Lavaboya giriyorum kapıda ağlıyor sıkıldım hadi çık oyun oynayalım diye işi gücü geçtim artık sabah rahatça kahvaltı yapmak hayal oldu TV den video açıyorum izle az bir şey yiyim diye yok asla izlemiyor kalk oyun oynucaz diyor. O ücretli dediğin oyun grubu varya ordan içeriye adımını atmadı geçen gün götürdüm ağlayarak kucağıma koştu. Ben anaokuluna yazdırdım günlük 4 saat benim için ideal. Eylül de başlayacak merakla bekliyorum nasıl olacak diye. Bu böyle gitmez çünkü gerçekten aşırı yorulduk artık eşimde bende. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 59 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 319 göst.
19 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 186 göst.
24 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1prensannesii (87 puan) tarafından soruldu

380,251 soru

11,384,652 cevap

34,884 kullanıcı

...