0 oy
146 göst.
Diğer kategorisinde (810 puan) tarafından
Ben pek anlamıyorum öyle şeylerden mobil bankaciliktan yapıyor anladığım kadarıyla hisse alıyor değer alinca satıyor bu günah mı sonuçta o para alın teri değil ama altinda öyle ya benim kafam çok karıştı bilen aydınlatsın lütfen 

4 Cevaplar

+1 oy
(15,235 puan) tarafından
Ben bunu diyanete sormuştum. Hisse senedi haram mı diye. Haram değil cevabı geldi. O şirketin karına da zararına da ortak oluyorsun. Ortak olduğun şirket haram bişey satmayacak ama o şartla. 
(2,718 puan) tarafından
Bu aralar sadece halka arz alıyorum canım. Geçen ay hepsiji sattım lazımdı. Şuan sadece iki tanecik var :)
(15,235 puan) tarafından
Halka arzlar iyi artiyo mu ya. Bn hiç takip etmefim onları. Afyon çimento aldım yatıyorum afsfsdg
(2,718 puan) tarafından
Ben çok uzun vade tutmuyorum ya da tutamıyorum sjsjsj o yüzden arz alıyorum.
Mesela 21 temmuz da Kale seramik halka arzına katıldım 1000 TLlik aldım şuan 1150 TL karım var iki hesaptan girdim 2300 TL kar yani :)
(15,235 puan) tarafından
Harika . Ben de halka arzlara bakayım en iyisi sağolasın dostum. Arada paslasalim yine böyle ☺️☺️☺️
(2,718 puan) tarafından
Tamam canım olur :)
-Reklam-
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Hayir günah degil
(8,936 puan) tarafından
Senin işin bu o yüzden:)))))
(2,393 puan) tarafından
:D mantıken zararına da ortak oluyorsun karına da sonuçta aldığın hisseye ortak oluyorsun :) bu sıra çok eyi gidiyor masallah masallah tüh tüh tüh
(8,936 puan) tarafından
Aman maasallah nazar degmesin Zerre anlasam bende biseyler yapmak isterimde sayısal işin içine girdiği için o kafa bende yok  maalesef  yoksa anlayana cok para var :))))
(2,393 puan) tarafından
Sayısal çok da gerekmiyor mantık gerek ülkenin durumuna ve hissenin pd/dd sine bile baksan yeterli olur özellikle bu sene için öyleydi durum açıp ekrana bile bakmadım o kadar diyim sana

Hiç yapamam dersen bile halka arzlara gir 1000 liran 3000 4000 lira olsun tabi o da arz talebe göre değişiyor ama insanlar bu sene halka arzdan çok sogudugu için bu sene çok pay geldi arzlardan
(8,936 puan) tarafından
0 bilgim olduğu için o tarz şeylerden hiç anlamıyorum ama kafaya koydum bende baslayacagim yavaş yavaş öğrenmeye borsadan kazanıp yatırım yapmak istiyorum
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Günah değil diyorlar ama bana kumar hissiyatı veriyor biz uzak duruyoruz 
0 oy
(6,255 puan) tarafından

Haram diyende var hayır değil diyende var ortada bıraktılar haram sayanlar haram diyor :D

Yok haram değil gözüyle bakanlarda bak bu hoca  haram değil diyor diyorlar :D

(810 puan) tarafından
Aynen ya benimde kafam karıştı

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 99 göst.
27 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Docentpapagan (488 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 69 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 204 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde Fato11 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 141 göst.
8 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı