0 oy
50 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (600 puan) tarafından
Kızlar eşimin arkadaşı bahçesinden 3 kiloya yakın göndermiş sağolsun ama çok ezik parçalanmış kar var güzel hoşaf kompostu tarifi verirmisiniz ne kadar şeker ne kadar su koymam lazum

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
Göz kararı koy tadına bakarsın şekeri attıktan sonra bunun tarifi olmaz ki kız 
tarafından
Göz kararı yapcaksın iste fazlası varsa eriğin buzluğa at kışın yaparsın
(600 puan) tarafından
Peki çekirdeklerini nasıl cikaeticam pişirmeden oncemi canım bidr blender a vursam meyve suyu gibi olurmu yoksa katı mi kalir ona göre mi su ayarlamam lazım istediğim kıvama göre
tarafından
Ben bir kere yaptım hiç beğenmedim tadını ama kaynayınca yumuşuyor istersen süzer çıkartırsın çekirdeklerini sonra geri  içine koyar bilendırdan çeker içersiniz

Vişneden  meyve suyu yapar gıbı aynı yapcaksın blendırdan çekince parçacıklı olur katılaşır biraz su koyar açarsın göz kararı tamamen sıcakken tadına bakar şekeri az bulursan eklersin çok  basit
(600 puan) tarafından
Anladım canım çok sağolasın kalkıp yapayım hemen Allah razı olsun
tarafından
Cümlemizden Allah razı olsun ınsallah canım ❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(16,067 puan) tarafından
Ben hoşafı diri diri severim ezik olunca güzel olmuyor o yüzden ezilmiş eriklerden meyve suyu yaparım. Çekirdeğini ayiririm üstüne 1 bardak kadar şeker ve 2 bardak kadar su katar kaynatirim. İyice rengini verip yumuşayınca süzgeçten bir güzel suzerim. Katı olur. O gün içinde iceceksem tadına baka baka suyunu şekerini eklerim icmeyeceksem süzdükten sonra bir daha kaynatıp kavanoza döker konserve yaparım. Sonra açar kullanırım 
(600 puan) tarafından
Sağolasın canım dediğin gibi yapicam ezilmislerri

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 128 göst.
2 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 333 göst.
28 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Özgegizem (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 120 göst.
18 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 121 göst.
28 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,387 puan) tarafından soruldu

381,086 soru

11,408,805 cevap

34,945 kullanıcı

...