0 oy
263 göst.
Diğer kategorisinde (111 puan) tarafından
13haftalik ikiz hamileyim biri 8 digeri 4 yaşında çocuklarım var her gün ikizlere nasil bakacağım diye kara kara düşünüyorum annem gelecek doguma dogumdan sonra en fazla 3 gun durur fazla durmaz kaynanam vefat etti destekci kimsem yok gercekten cok korkuyorum nasıl baş edeceğim die geceleri uyku düzeni vs. Bana akil verin bi anda 4 cocuk annesi olacağım korkuyorum hadi diger ikisi kendisini kurtardi ama bu ikizlerden cok korkuyorum yetemem bakamazsam die

7 Cevaplar

+1 oy
(3,886 puan) tarafından
Sana bunu nasip eden rabbim sende o gücü kuvveti görmüş demmekki canım korkma tevekkül et . Mis gibi bir defa da iki bebiş daha. Ötekiler kurtarmış kendini. İkizlerde genelde aynı anda aynı şeyleri yapıyorlar o açıdan kolaylarlar işini
(111 puan) tarafından
İnsallh öyle olur canm allah razi olsun
-Reklam-
+1 oy
(7,940 puan) tarafından
Kız Allah seni ne yapmasın ötekiler kurtardı kendini nedir :)) korkma ya yaparsın Rabb'im sana  o gücü verir 
(111 puan) tarafından
Yani gece uyanmaları yok kendi yemeklerini kendileri yiyorlar anlamında o kurtardilar kendilerini sozü  inslalh yaparim allahm güc verir
+1 oy
(501 puan) tarafından
Benim kizimda 2 yaşında abla oldu ikizlerle.kolaydı diyemem.Cunku onunda ilgiye ihtiyacı vardı,bana çok bağlıydı.Uyumasi,yemesi hep bana bağlıydı ki hala öyle.Bana başta yardim ettiler gündüz falan sonra kendim hallettim canım.Benimkiler çok agliyorlardi,beslenmeleri problemli idi.1 yaşına girdiler şükür.Şuanda daha rahatım düzen kurdum mesela kendim.Ama başkasıyla bakınca o düzen kurulamiyor.Sadece yürüyünce ne olacaklar korkum o.Seninkiler büyük .4 yaşındaki belki biraz senden ilgi bekler kiskanabilir ama zamanla alışır
(111 puan) tarafından
4 yasinda olan oglum da bana cok bagli bensiz hicbirsey yapmaz benim korkum ikizlerden gece mesela ikisine birden bakmak cok zormus gibi geliyor günduz bi sekilde hallederm die dusunuyorum allah uzun ömürler versin evlatlarimiza
(501 puan) tarafından
Gece eşim yardım etti tek olmuyor maalesef biz birde şırınga ile besliyorduk ilk zamanlar birde emiyorlardi o yüzden zordu.Esin yardımcı olmadan gece biraz zor yani eşini buna hazırla :)
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Diğerleri kendi yiyor içiyor giyiniyorlardır.İkizlere annen gidince eşin yardım eder.
(111 puan) tarafından
Esim yardim eder tabiki de yine de her yük kadında oluyor ya o yuzden korkuyorum ben
(3,895 puan) tarafından
Allah yardım etsin.
0 oy
(15,171 puan) tarafından
Arkadaşımın ikizleri var. İlk çocuğundan daha kolay olduğunu söyledi. Hakkaten de uslu uslu uyuyolardi. Şimdi 3 yaşına girecekler. Aşık şimdi zor diyo. Kavga ediyolarmis falan 
(111 puan) tarafından
Yaaa inslalh benimkilerde uslu olur
(15,171 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(1,212 puan) tarafından
Uyku eğitimi ver seninde bütün çocuklarının da hayatı kurtulsun. Kendin düzen kurunca daha iyi oturacak herşey. Bakımlarını aynı anda yap. Aynı anda uyut. Ve en önemlisi başkasının boş boş öğütlerine kulaklarını tıka. Özellikle büyük kesimin
(111 puan) tarafından
Uyku egitimini bende dusunuyorum youtubeden videolar izliyorum surekli arastirma yapiyorum . Başkalarının ögutlerine zaten hicbir zaman kulak asmadm herkes cok bilmis oluyor bende tecrubeliyim 2 tane buyuttum sadece bunlar ikiz olunca yetememe korkusu var
(1,212 puan) tarafından
21 aylık benimkiler o yetememe duygusu hep vardı sadece ilk zamanlardaki zirveden biraz aşağı indi. En iyisini yaptın. Bu arada instgrm ın varsa tavşan uykusunun sayfasınıda incelemeni isterim.
0 oy
(191 puan) tarafından
Benim ikizlerim var canım çift yumurta ikizi ilk başlar biraz zor oluyor karnı falan acıkınca çakışıyor saatleri zaten zamanla zamanla iyiye gidiyor benimde destek olanın yoktu annem gelirdi ara ara yaşım 22 ve ben 21 de doğum yaptım şuan çok şükür büyüdüler 9 aylık oldular ilk zamanlar çok yıprandım şimdi uykuları ve yemeleri biraz sıkıntılı yoksa herşey normale dönüyor Allah kolaylık versin şimdiden ❤️
(111 puan) tarafından
Allahim acılarını göstermesin cnm benimkilerde cift yumurta ikizi benim yaşım 26 bir anda 4 cocuk annesi olacağım cok korkuyorum hepsine yetemezsem die insallh uslu olurlar cok yipratmazlar beni
(191 puan) tarafından
Amin cümlemizinkinin rabbim acısını göstermesin canım benim inşallah rabbim yardimcin olur evet genç yaşta 4 çocuk biraz seni yıpratır ama emin ol biraz büyüdüğü gibi herşey yoluna girer hiç karamsar olma bende öyleydim kara kara düşünürdüm ki hamileliğim benim çok zor geçti bünyem kaldırmadı hastanede yattım bir süre kansızlık vardı bende çok aşırı derece ha bire kan takviye ediyordular hastaneden çok şükür şimdi herşey çok iyi olmasa da iyi yani elhamdülillah :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 331 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ikimelekannesii (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 757 göst.
14 Ekim 2020 Aile kategorisinde Ayselselay (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 746 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Bircis (2,291 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 746 göst.