0 oy
279 göst.
Diğer kategorisinde (2,374 puan) tarafından
Kızlar abimden daha önce 10bin borç aldık ödedik. Şimdş abim araba alacakmış 200 bine 120 milyar faiz veriyorlarmış annem abimden gizli aradı sizin altınlarınızı abine verseniz abin araba alsa yazık günah o kadar faiz veröesin yavaş yavaş size ödesin dedi ama bizim altında 150 bin filan eder eşim 3 aydır benden istiyor yapmak istediği yatırımlar var ama ben vermedim böyle bseyi teklif dahi etmek istemiyorum etsem kabul eder annemlere cok saygılıdır ben istemiyorum ama bncillik demeyin eşime üzülüyorum kaç aydır benden istedi onada vermedim hani beş on bin olsa tamam ama bütün altınları istiyor eşimde araba için istedi onada vermedim annem eşimi vereceğinden emin daha söylemedim eşime sizce nasıl bir bahane bulup red ederim tamam knuscam dedim bastan kestirip atamadım ona göre fkir verirseniz cok sevinirim

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen annene aynı bize dediğin gibi söyle aylarca o istiyordu vermedim şimdi abime verirsem ona vermezsem ayıp olmaz mı de bana darilir diye
(2,374 puan) tarafından
İşte onu başta demedimki
tarafından
Sen de o anda diyemedim ama de böyle durum var ne yapayım sen söyle de annen de seni düşünüyorsa söyleme kalsın der belki eşime daha demedim de annemde seni zor duruma koyuyor biraz
(2,374 puan) tarafından
Yani bir kaç kere vurguladım istedi eşim onada vermedim dedimde tekrarladı
tarafından
Ohoo annen oglunu düşünüyor seni değil ki
-Reklam-
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Abinin odemeyeceğine dair süphe mi duyuyorsun 
(2,374 puan) tarafından
Hayır öder ama uzun sürer yıllar sürer her ay altın alamazki acil durumda elimzde olmazda
(1,798 puan) tarafından
Sende haklısın bence annenle açık açık konuş bir miktar verebilirim hepsini veremem de yada hiç veremeyeceğini söyle
(2,374 puan) tarafından
Of nefret ediyorum şu durumlardan ya
(779 puan) tarafından
Bence kesinlikle verme 150binlik altin mi verilir sen zararda olursun..altın olarak alır para olarak vermeye çalışır.. akrabayla ye iç alis veriş etme bence..hem de abin istememiş annen ortalık karıştırmasın :) ayrıca hastalık olur bisey olur borç verilir de bilmem kaç binlik araba için niye veresin altınını..
(3,181 puan) tarafından
Senden 100 gram altın alır gider bozdurur misal 150 bin tuttu sana para olarak öder ve sen zarara girersin altın yerinde durmuyor şim Di degeri 150 ise sene ye 300
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Kendi kurdugun ailenin cikarlari ve huzuru herseyden once gelir. Kaldiki altin gun gectikce artar asla inmez o para da kolay kolay odenmez mundar olur. Az az odeme demek ne demek altin versiysen altın alirsin. Para olursa hepten zarardasin. Abinden gizli değildir o bence oyle bisey bile olsa sen mi teklif edecen sanki malindan sikayetciymissin gibi al abi altinlari git araba al diye. Sağlık olmadığı surece kimseye bisey verme taraftari degilim. İllaki bi sorun cikar. Yüz goz olmaya gerek yok
(2,374 puan) tarafından
Abimi cok seviyorum ama annem biraz beni zora sokuyor
(2,704 puan) tarafından
Buna annen değil kocanla ikiniz karar verirsiniz abin isterseee. Abin istememiski. Yarin obur gun dese ben istemedimki diye ne diyeceksin. E araba bu gezmeye tozmaya giderler senin ya da esinin aklindan gecmez mi gezmeye para buluyolar bi borcu odeyemediler diye. Herkes ayagini yorganina gore uzatsin. Gitsin baska bankalari dolassin simdi bin çeşit kredi var
0 oy
(470 puan) tarafından
Bence vermen uygun düşmez esin isteyip ona vermediysen yoksa Bi sakınca yok hani abin hemen ödeyemez birkaç seneyi bulur da illaki eşin tepki gostermesede unutmaz yani 
0 oy
(677 puan) tarafından
Açık açık söyle annene o benim hayat güvencem yarının ne getirecegini bilemeyiz o yüzden eşime bile vermedim şimdi abime verirsem eşim dile getirmese de bu durumu icsellestirir de
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Bence kabul etme. Eşimin ihtiyacı var o kullanacak deseydin ilk söylediklerinde. Annenin karışması doğru değil. Seni arada derede bırakıyor bu şekilde. 
0 oy
(712 puan) tarafından
Kimseye para verme. Abin çeksin bankadan öder gider. Ama sen verirsen ilerde ödemede sıkıntı yaşar aranız bozulur suçsuz yere
0 oy
tarafından
Kocam kendisi kullanacak de olsun bitsin 
0 oy
(159 puan) tarafından
 Eşinle esin ne istiyorsa hemen alın annen başına tapip duracak bence başka arkadaşımın basindan geçti sakın verme 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Eşim istiyor de. Abim de olsa vermem herkes ayağını yorganına göre uzatsin 
0 oy
(13,091 puan) tarafından
Ben vermezdim anneme de aynı şekilde ona vermiyorum ona vermediğim şeyleri size versem evliliğimizde sorun olur derim ha illa vermek istiyorsan da bir miktar ver geri kalanına kredi çeksin daha az faiz ödesin 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Verme bacım verme . Vermeden kötü ol benden sana tavsiye. 5 5 sene önce ben verdim o hatayı yaptım 100 TL o zaman yarım daire parasiydi. Yerine gelmedi hiçte gelmeyecek. Allah'a havale ettim. Tamamen irtibatı da kestim
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Eşinin kardesi var mı ? 
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Bu bencillik değil canım altın borç verilmez hem sen hem abin zor durum da kalırsınız bence verme güzellikle söyle 
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Abimde olsa vermem altını nu bu devirde altın cıkıyor zaten aldıgı altını vericek mi size verse de eksik verir 
0 oy
(891 puan) tarafından
Eşine vermeyip de abine verirsen ben olsam çok kırılırdım kaldi ki abinin ne kadar sürede ödeyeceği belli değil... Altın belki çok daha yükselecek ayrıca abinin de parası yoksa almasın Bi zahmet 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 132 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde seydaipek (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 108 göst.
4 Haziran 2021 Moda kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 501 göst.
0 oy
16 cevap 238 göst.

380,082 soru

11,378,079 cevap

34,863 kullanıcı

...