0 oy
242 göst.
Diğer kategorisinde (104 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Fındığa gittiler kayinpederim gorumcem kaynanam eltim ben evde bebekle yalnızım bebek durmuyor ancak TV izleterek yapabiliyorum dişleri kaşınıyor huysuz..bugünde disardaydim yemek yapamadığım evi temizliyemedigim için laf yapıyorlar çorba yaptım köfte yaparken bebek durmadı onlara kaldı kızartması ..dün gece 4te banyoyu mutfağı temizledim pis biraktilar bebekten gece ayaktayim Allah aşkına benmi suçluyum onlarmi bebekle ne yapmamı bekliyorlar laf atıyorlar eltim görümcem gel evi toplayalım diye ..istiyorlar dörtlük olayım gerçekten bu baskıdan psikolojim bozuluyor 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bütün işlerimi yetistirebiliyorum çok şükür temizlik yemek çamaşır bulaşık kendi temizliğim hepsini yapabiliyorum 
(104 puan) tarafından
Tabi 7 kişinin ne yemeği ne bulaşığı ne çamaşırı biter ..ayrı olsaydım daha rahat olur isim çok az olurdu kimse bana laf yapicak diyede psikolojimi mahvetmezdim
tarafından
Haftasonu kaynanama gittim 12 kişi oluyoruz toplam sabah 8 de gittim kahvaltı hazırladım kızımı uyuttum kahvaltı sofrasını topladım 10 tane hali yikadim öğle yemeği yaptım bulaştığını yikadim tekrar hali yıkadım tekrar akşam yemeği yaptım bulaşık yikadim bu arada kızıma baktım onun karnını doyurdum altını değiştir sıcaktan bunaldı diye yıka giydir uyur tekrar yedir içir hepsini tek başıma yaptım hemde evde 2 tane çocuk vae onların dagittikalrini ekstra topladım
(242 puan) tarafından
Busra iyi bişey yapmışsın gibi yazık canına niye bu kadar ağır iş yapiyosun ki bide bebekle bari sen iş yaparken bebeğine kaynanan felan baksaydi ilgilenseydi inşallah kaynananlar eşin de kıymetini biliyodur
tarafından
Kaynanamlar bahçe suladılar eşim biliyor şükür kaynanam için aynı şeyi soyleyemevegim ki evde görümce de vardı ben yaptığım iyi birşey demedim ama insan isteyince yapıyor herşeye yetişiyor bu hafta sonu yine gidecem 2 tane daha halim var onları yıkamam lazım yine aynı şeyler olacak herşeyi ben yapacam hem küçük gelinim hemde görümce ben gelince elini birseye sürmez
-Reklam-
+1 oy
(15,929 puan) tarafından
Her bebek bir olmaz. Burda herkesle kendini kıyaslama. Bı de bebeğin günü gününü tutmaz. Bazen durur uyur bazen durmaz devamlı ağlar. Öyle olduğu zaman ne yapabilirsin . Yavrucugu köşeye atıp yemek temizlik mi yaoacaksin. Boşver. Çok biliyokarsa kendileri yapsın. Sen olmasan ne yapacaklardı. Mecbur yine kendileri yapacaktı ya da köfte değil de yumurta kırıp yiyeceklerdi. Ben bebeğim o aylardayken 2 yumurta haslar ancak onu yerdim. Yumurtanin son lokmasını ağzıma attığım anda da uyanirdi. 
0 oy
(4,401 puan) tarafından
Ayy ben 4 aylikken karnimi zor doyururdum. İmkanin varsa kendi evine git. Hergun biri evde kalsin ne yapilcaksa yapsin.
0 oy
(242 puan) tarafından
Oğlum 4 aylık az önce ütü yapabilmek için kardeşimi çağırdım geldi ben ütüye giriştim bu ağlama krizlerine girdi kardeşim başedemedi çıldırdı resmen ütüyü yarıda bırakıp yine çocuğa baktım söyleyeceklerim bu kadar.
(104 puan) tarafından
Çok zor annem kaynanam demişim kafam kalmadı yemin ederim ağlamamak için kendimi zor tutuyorum annem vefat etti sadece kaynanam var kayinpederim dicektim şimdi gittim dayan dayan dayan psikiyatri ilacımı içtim dahada emziremicem niye bana baskı kuruyolar çünkü bebekleri yok ins onlarda bnm çektiğimi çekerler niye şunu bunu yapmadın derler zaten hastayım bı yandan bebek bı yandan iş
(242 puan) tarafından
Canım çok büyütme kafanda takma yapabildiğini yap daha fazlasını yüklenme ülkemiz insanı gelini robot olarak görüyo maalesef ben hamileydim düşük riskim vardı bile kayinbabamlar gelin niye gelip evimizi temizlemiyo demişlerdi nede yapsan memnun edemezsin canım o yüzden takmamaya çalış
0 oy
(91 puan) tarafından
Ben genelde yapabiliyorm şükür ama bebek bu canm bazen olmuyor illa bişeyler kalıyor temizlik yemek tamam sa sıkıntı etmiyorm bazen çamaşır ve ütüm oluyor onları da gece uyuduğu saatlerde yaparım genelde o şekilde kimsenin yargılamaya hakkı yok yapamazsan da yapamazsın yani keyfi değil bebeğin huysuz olabilir VS mesela şuan benim bebeğim büyüdü yeni yeni yürüyor günde kaç defa çekmeceleri indiriyor belli değil  işim dahada zorlaştı anlayacağın hep bir mücadele bitmiyor kim ne derse desin önemseme elinden geleni yap yeter kafana takarsan üzülen yıpranan sen olursun
0 oy
(2,372 puan) tarafından
4 yaşında ki ergen oğlum ve 1 buçuk yaşında ki yerinde durmayan kızım ile çok şükür yapıyorum. tabi her gün dört dörtlük temizlik ev işi yapmıyorum sürekli kirlenen yere her gün süpürge tutuyorum sadece  yemek eksik olmaz zaten onlar da sürekli yiyengiller maşallah. Ama tabi herkes aynı olmuyor belli ki yapmak istemiyor gibisin, bir de eltinle görümcene laf düşmez yani açıkça söyle bence 
0 oy
tarafından
Benim ablamda pespese 3 tane oğlu var maşallahı var. o da senin gibi yemeklerini yapıyor camasir fln gayette yapıyor.
0 oy
(1,228 puan) tarafından
Biri 2 yaşında biri 6 aylık yemek çamaşır bulaşık temizlik herşey bende
0 oy
(3,496 puan) tarafından
Ana kucağına tak öyle yap işlerini valla ben öyle her şeyi yapıyordum 
0 oy
tarafından
7aylk bebeğim 3 ve 4yasinda kızlarım var yemek yapmakta zorlanmıyorum evimi akşam 7de onlar yattıktan sonra temizlemeye basliyorum
0 oy
tarafından
Kızım kolik olmasına rağmen yetişebiliyordum o aralarda iken 

E onlarda yorgun geliyorlar gezmeden gelseler haklınsında 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Anlamadığım cümbür cemaat niye aynı evdesiniz
0 oy
(14,000 puan) tarafından
O zamanlar yemek yapsam işler kalırdı evi supursem silmek kalırdı herseye yetişmek cok zordu seni anlamaları lazim
0 oy
(3,553 puan) tarafından
Bebeklerin Bi günü bi gününü tutmuyo ki Allah kolaylık versin 
0 oy
tarafından
ama.insanlar çalışıyor yani tamam seninki de zorda 

Ay. Ben 4 aylık bebe ile börek açar fındık lahmacun yapar misafir agirlardim 

Hemde kolik bebekle bir şekilde durur bebek yorulur ses aç dinler 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben kendi işlerimi yapıyorum yani eşim ben 2 buçuk yaşında oğlum 3 aylik kızım var, ama senin kalabalık çok belli ki onlara yapmak zor olur. Temizlik bitmez ki. Eğer yapmaya mecbursun akşamları cocugy onlarz ver yemek yap dolaba at, çamaşır vs hallet gündüz de otur bebeğinle ilgilen
0 oy
(222 puan) tarafından
Benımkıde 5 buçuk aylık bizde haftaya fındığa gidiyoz bende evdeyık oğlumla bakalım neler oluyor yapabiliyor muyum.. siz nerelsiniz nerde fındık topluyorsunuz
0 oy
(2,156 puan) tarafından
O aylar aksine çok rahat. Simdi 22 aylıkok aşırı zor. Ama kimseye hizmet etmek için kücücük cocuğa TV izletme. Kızım aşırı aşırı zor olmasına rağmen 20 ay olana kadar TV açılmadı evde. Bırak kim ne zıkkım yerse yesin. Yarin birgün olumsuz şeyler olur cocuğunda kimse de bizim yüzümüzden demez. Yanan sen olursun. 
0 oy
(574 puan) tarafından
Bence en büyük sorunun bebekli hayatı kabul edememiş olman yani bebeği sevmemek değil bu bebekle her şey zor geliyordur sana.ve bu konuda maalsef evde anlayanin da yok.yerinde olsam tüm evi toplar kendimi uzun uzun anlatırdım ne hissediyorsam ne rahatsızlığım varsa beni sevmediğinizi düşünüyorum derdim genel olarak postlarini biliyorum bence iletişim kur seni anlamaları lazım 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 477 göst.
2 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Melektrn (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 281 göst.
0 oy
0 cevap 30 göst.
14 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 384 göst.
19 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu