0 oy
170 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (981 puan) tarafından
Maalesef u.yuz olduk kiz kardesim 5 aydir falan ugrasiyodu kurtuldu kendisi sonra benim dogumumda yanima geldi kasintisi fakan bitmisti coktan ama esyasinda kiyafetinde varmis demekki hala.51 gunluk oldu bebegim.heo sicaktan isilikle karistirmisiz elleri kabuklanmisti kundakladigim icin tahris oldu falan sandim.benimde kasintim vardi ama lohusalikta cok asiri terliyodum o devam ediyo hala diye onemsemedim.velhasil kelam u.yuzuz simdi.devlette wilkinson pomat yazdilar.3 gun surulcek banyo yasak.kiyafetler oturum yattigimiz yer hepsi batti ev leş gibi kokuyo bunlarin lekesi cikar insallah.daha temiz ve kisa surede etki eden bi ilac yok mu

Halilarimi yikadim bugun.dolaptakileride yikamaya basladim hepsini 60da yikiyorum.hizlica kurtulsak yardim edin

6 Cevaplar

0 oy
(12,603 puan) tarafından
Herkese farklı yazıyor canım bizde ayni dert kızım 14 aylik hamileyim beş aylık ustune bugün el ayak hastalığı çıktı kafayı yiyecem 
(981 puan) tarafından
Benim bebegim 51 gunluk daha.vucudundaki kirmizilar sönmüş avuc icindeki kabuklarda baya dökulmus.dogdugundan beri zibinla dolastiriyodum u.yuz cikinca ilaci yalar diye tum vucut giydirdim eldiven takiyorum iki gundur.cok igrenc geldi bana bu tedavi stili daha kolay bi yolu yok mu ya kurtulalim hemen
(12,603 puan) tarafından
Yok başka şekilde
Kolay kolay giden bir şey de değil tekrarlıyor
Allah yardımcımız olsun
-Reklam-
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bnde doğurdum gibi nerden kaptık bilmiyorum bebeğim 11 aylık daha yeni yeni geçiyor o kremden başka çaresi yok üç kere aldık kullandık rahat geçmesi 1 seneyi buluyor demişlerdi öylede oldu 
(981 puan) tarafından
Bu kremin lekesi geciyo mu acaba batti kiyafetler
(981 puan) tarafından
Ne sıklıkla tekrarladiniz yeniden yara cikinca mi.bebege pomatin icine hamazing karistirip suruyorum
(1,018 puan) tarafından
Lekeler cikmio kıyafetlerden kokusu da kalıyor çöpe atacağınız kıyafetleri gyicektiniz onu gün günde keza çarşaflarınız eski olmalıydı biz hep öyle kullandık yıkadım kaldırdım sonra krem zamanı tekrar o kıyafetleri giydik en son çöpe attık.
(1,018 puan) tarafından
İlk kutu bittikten sonra gözlem. Yapıyordum tekrar sivilceler çıktığı zaman yeniden gidip aldım kullandım en son üç dört ay iyi geldi çıkmadı ama en son yine doktora gttim tkrar. Kullanman Grek dedi ama yeni eve taşınmıştım o kokuyu o eve sokamam dedim almadım.. Araştırdım kükürt sabunu da iyi geliyor dediler onu aldım Bi kalıp sadece bebeğe kullandım onu kullanırken de baya azdı sivilceleri snr sabun bitti Bi iki aydır bebekte sivilce ve kasinti gibi inşallah tekrar çıkmaz... Kükürt sabununu sizde kullnabilirsiniz kendinize ama bebeğiniz için sorun aldığınız yere ay olarak benimki daha büyüktü onu kullanırken
0 oy
(459 puan) tarafından
Neler yaşadım neler 3 aydan beri çekiyorum eşim de yok çocuklarıma bulaşmıştı onlar iyiler ama bende geçmiyor temizlik yapmaktan piskolojim bozuldu wilkinson pomat a benzer kükürtlü karışım kullandık iğrenç kokuyor gelde bu sıcakta o kokuyla 3 gün dur geçmiyor da gerçekten çok illet bişey 
(981 puan) tarafından
İkinci gecemiz bebege aksam surdum kendimede anca surebildim yatiyorum simdi.heryer batti ev les gibi kokuyo bogazima oturdu pis kokusu.bebek nasil rahatsiz oluyo allah bilir.daha 51 gunluk
(459 puan) tarafından
Yazık ya kıyamam , sene olmuş 2023 halada eski zamanda yapılan şeyleri uyguluyorlar ne hapı var ne iğnesi insanlar aylarca senelerce çekip duruyor ziver hap çıkmış ama 2 defa aldım yinede geçmedi direnç kazanmış kolay kolay geçmiyor nasıl olacak hiç bilmiyorum göğüs kafesim yaralar içinde o iğrenç kokulu ilaçları kullandım kaç defa evi sirkeli suyla çamaşır suyla sildin kıyafetleri çarşafları ya poşetledin 1 hafta yada 60 derecede yıkadım ütüledim heryere sirkeli su sıktım ama nafile 2 hafta iyiyim bi bakıyorum yine çıkmış
(981 puan) tarafından
Aynen ya baska seylerle ugrasiyolar bu hastaliga hic cozum arayan yok.daha kolay bi yolu olmaliydi
0 oy
(708 puan) tarafından
Dünkü postada yazmıştım senmiydin hatırlamıyorum. Xabion losyon yetikin için yeşil bebek için pembe olanı. Bunun dışında başka krem hiç alma bu yeter daha iyisine rastlamadım. Kokusu lavantalı surmesi çok kolay. Tüm kıyafetler 6 ay 60 derecede yıkanacak. Banyo sabunu da beyaz sabun yerine kükürtlü sabun nazende katranlı sabun kullanılacak. Nevresimler sık sık değiştirilecek 60 derece önemli. Bunları yapmazsan kurtulması çok zor tekrarlıyor. Tmm kurtuldum desen bile o losyon 2 yada 3 haftada bir tekrarlanacak
(981 puan) tarafından
Losyon 3 gun mu kullaniliyo lekesi cikiyo mu.son gunumuz bugunde surucez pomat yarin yikanicaz.bebekteki yaralar baya sönmüş benimde kasintim cok azaldi emzirdigim icin gogus boyun kismima suremedim haricinde ayak altima kadar surdum
(708 puan) tarafından
Evet yetişkinde 3 gün bebekte sürülecek akşam duş. 2. Gün ve 3. Gün yine öyle. Eczacı tarif eder. Bunun kokusu çıkıyor diğeri gibi değil. Rahatsız etmiyor. Geçmezse direk bunu alın diğer ilaçlarla vakit kaybetmeyin derim
(981 puan) tarafından
Tesekkur ederim insallah ihtiyacimiz olmaz :)
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Aralık sonları olduk Mayıs sonlarina kadar sürdü metrin kwellada kulladik faydasını görmedik eczaneden kükürtlü vazelin denilen bı karisim var hamilelere bebeklere çocuklara ve yetişkinlere ayrı yapılıyor onu kullandık ve geçti Rabbime şükürler olsun ailecek olmuştuk onla akrabalarda vardı geçti nerde oturuyorsun 
(981 puan) tarafından
Canakkalede oturuyorum.pomat kürünün son gunu yarin yikanicaz.9 gun sonra 2 aylik aşisi var eger kasinti falan yenilerse aşidan sonrayi bekliycem cok fazla yuklenmek istemiyorum cocuga.sunnette yaptiricaktim ankaraya ailemin yanina goturcektim daha cogu gormedi bebegi.ne pis bi hastalikmis.cok gec kalmisim halbuki doktorada gosterdim ebeyede sordum cildi kurumus dediler buyurken sivilce cikarir dediler isilikte vardi vucudunda onun etkisi sandik hep.bana daha yeni sardı başinda fark etsek temizligimize dikkat ederdim lohusayim diye ev isi falan dogru duzgun hic yapmiyodum yemek bulasik iki dk toparliyodum.yerlesmesine eve dagilmasina musade etmisim bilmeden
(2,581 puan) tarafından
Bol bol nemlendir bizim bittikten sonrada kaşıntı bı sure devam etti 2 tür kükürtlü vazelin kullandık herşeyi yıkadık öyle geçti 3 hafta kadar kaşıntı devam etti bol bol nemlendirijce iyi geliyordu gece uykudan uyanması durmuştu anladık zaten
(981 puan) tarafından
Hangi nemlendiriciden kullandiniz.bu wilkinson tedavisi bitince kukurtlu sabunla yikanalim bir sure diyorum vazelin de mi alsam aylarca surmesini istemiyorum
(2,581 puan) tarafından
Kükürtlü vazelin 3 gün üst üste kulladik bir hafta sonra banyo p.tesi salı çarşamba sürdük p tesi banyo ettik bı dahaki p.tesi yine sürdük salı çarşamba p.tesi yikandik tek turda geçer dedi biz iki tür yaptık normal nemlendirici Dr nemlendirici yazdı ama almadım normal evdeki nemlendirici ilk hafta sabah akşam losyon nemlendirici sürdük kendimize öyle öyle geçti sonra şükürler olsun Allah sizede yardım etsin biranonce geçsin bizim çok zor geçti ama geçti geçmeyecek diyordum artık ne yapıyorum olmuyor ailecektik mahfetti ama geçiyor
(2,581 puan) tarafından
Eltimler 1 -1 buçuk yıl kaldı geçmedi hepsinin kükürtlü vazelin karışımı ile geçti ne bulduysak deniyorduk ilaç hap losyon krem ne iyi derlese aliyorduk
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bana doktor eczacıların hazırladığı bi kremi söyledi o geçirdi hemen 
(981 puan) tarafından
Hangi krem
(2,387 puan) tarafından
Adı yazmıyo eczacı kendi hazırladığı için
(708 puan) tarafından
Bu eczanen hazırladığı karışımda wilkensenin aynısı biraz daha cıvık halı.kokusu lekesi ayni

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 165 göst.
0 oy
4 cevap 142 göst.
8 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tugbabirol28 (1,675 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 240 göst.
9 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde My Rose (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 146 göst.
28 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilek6363 (459 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...