0 oy
292 göst.
Diğer kategorisinde (208 puan) tarafından
Sorum yukarıda kızlar itiraz edebilir miyiz 

11 Cevaplar

+1 oy
(997 puan) tarafından
Eğer ki devlet dairelerine işe girecek olduğu zaman maalesef giremiyor ve mahkemelik duruma geliyorsunuz 
(997 puan) tarafından
Sakin olun :)) psikolojik olarak destek gördüğü zaman devlet dairelerinde derken Polis, hemşire , doktor gibi meslekleri olamıyor anlamında yazdım o yüzden bayana durumu ne diye sordum onun harici diğer bölümlerde meslek sahibi olmasında bir engel yok
(997 puan) tarafından
Ayrıca otizm bir engel değil canım bu mesleklerde.
(15,974 puan) tarafından
Doktor olabilir sadece polis olamaz. Otizm doktor var hatta :)
(15,974 puan) tarafından
Yorumlarını okudum ezgi atipik otizm dir çocuğunuz hafif düzeyde. Rapor aksine onun güvencesi bize biraz kötü geliyor anneler olarak ama okulda onu koruyacak olan raporudur
(997 puan) tarafından
Evet evet doktor olabilir zaten ama bazı raporlu hastalıklarda doktorda olunamıyor, post sahibine o yüzden sordum ne hastalığı var diye ama insanlar hemen savunma tarafına geçti bekleseydiler keşke cevap vermemi :)
-Reklam-
0 oy
(771 puan) tarafından
Hayır canım neden çıksın ki e devlette kayıtlı oluyor 
(208 puan) tarafından
Oğluma hafif otizim tanisi konuldu sildirmek iatyrm özel eğitim görüyor
(771 puan) tarafından
Peki neden sildirmek istiyorsunuz ki onu anlamadım . Benim de kızım özel ondan soruyorum
(208 puan) tarafından
Bakın şöyle anlatayım size ben pisikriyatist e gittiğimde oğlum icin bana otizimdie demiyorum ama değil de demiyorum dedi hafif otizim gececem rehabilitasyon a girsin dedi ders görsün e şimdi rehabitasyon dakiler bana naa evde bakım maaşı al oğlun için fln diyor ne blym tuhaf oldum olmayan bsey için neden öyle
(771 puan) tarafından
Normalde bu raporu almak çok zordur önce sizin kabullenmeniz Lazım ..  doktor vermişse vardır bir bildiği ve o eğitimler gerçekten çok faydalı .
lütfen endişe etmeyin ilerde ne olcak işi gücü düşünmeyin şu an düşünmeniz gereken çocuğunuzun sağlığı . Eğer hakkınız varsa evde bakımı alın oğlunuza harcayın sinemalara eğitimlere götürün yüzmeye götürün hemde çabuk toparlar :) Bakın benim kızımın düzelme durumu yok ama sizin sıkı bir eğitimle daha iyi olcak bu yüzden tuhaf olmayın kondurmamazlıkta olmasın önce sağlık :)♡♡
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Çıkmaz siliniyor 
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Çıksa ne olur peki ?
(208 puan) tarafından
Ne blym bir işe girerken fln engel olur mu ona
(9,504 puan) tarafından
Cnm benim kızının eğitimi o raporun karşına çıkmasından çok daha önemli... bide otizm tanisi biliyorsunki ömür boyu bununla yaşayacak doğru egitim ve yönlendirme ile sadece geriye gitmesi engellenecek o yüzden raporu bosver önemli olan egitimi
(208 puan) tarafından
Ama otizim değil çunku görseniz konusaniz anlarsınız zaten hiç oyle. Bir durumu yok ki
(9,504 puan) tarafından
Raporu otizmse otizimdir cnm bu taniyi uzmanlar koyuyor cnm eğer koydularsa bu degismez haklısın Bi anne olarak kabul etmemen çok  normal seni anlıyorum fakat sen kabul etmezsen doğru egitim alamaz ve inan bana otizm seviyesi ilerler asıl o zaman daha kötü olur
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Otizm kabul etmek anneler için çok zor oluyor bunu yengemden biliyorum. Kuzenim de hafif otizm tanısı var. 1 sene sonra kabul edebildi. Otizm eğitim ile ilerlemesi engellenen bir farklılık. Tamamen geçme gibi bir durumu yok. Zaten hu raporlar önüne çıksa bile iş bulmasında neden engel olsun. Özellikle devlet dairelerinde özel gereksinimli bireyler için öncelikler var. Siz sadece çocuğunuzun eğitimine odaklanın
0 oy
(3,081 puan) tarafından
Ne gibi belirtiler üzerine psikiyatriye götürdün peki. 
0 oy
(621 puan) tarafından
Benim oğlumda konuşma bozukluğu var 4 yaşında ama pek konuşamıyor doktor dil terapistine gitmesi lazım dedi rapor çıkarırız dedi ileride sorun olmaz mı rapor dedim konuşması düzelince raporu sileriz dedi. Geçenlerdede eşim kendisi için doktora gitti bizde oğlumla muane odasına girdik doktor oğlumun konuşmasını fark etti ve bize sordu neden goturmuyorsunuz dil terapistine bende dedim rapor ileride ona sorun olur diye goturmuyoruz. Doktor dediki konuşması düzelince rapor siliniyor öyle kalıcı bişey değil dedi yani bende çocuğun eğitimini görsün sonra sildirirsiniz
0 oy
(282 puan) tarafından
Bu raporu takmayın bu yüzden kaç tane çocuk eğitim alamıyor raporun cevabı çocuk yasitlarini yakaladımi raporu itiraz ediyorsun doktorlar onalyiyor ve ramdan siliniyor karsina çıkmıyor 
0 oy
tarafından
Bizde dil konuşmadan aldık rapor ama otizm raporu silinmez bu silinir dedi doktor bana
0 oy
(7,762 puan) tarafından
Raporu iptal ettirmeniz gerekiyor sonrasında iptal ettirmezseniz evet önüne çıkar 
0 oy
(15,974 puan) tarafından
Tam tersi öncelikli oluyorlar ve otizm zaten farkındalık çok geriye dönük bakılsa belki çıkar onun dışında çıkmaz 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 81 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Gurbett (330 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 502 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ruken kara (453 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 150 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Anneyimben58 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.