0 oy
653 göst.
Aile kategorisinde (1,075 puan) tarafından
Ya lütfen bana bi yardım edin arkadaşlar .Daha önce köy kültürüm olmadı öyle gidip kalmalı falan bi durum yasamadm.Şimdi esimin pesine  hem bakımsız ve hem bir odalı bi köy evine gidecegim çocuklarla beraber  ama cok kaygıliyım .Gidecgmz memleket cok sıcak iklimi bunaltıcı köyde yazın ya da bahar ayları güzel gecer de kisın ne yaparız sonra böcek vs olayları yasayan bilen neler  bekliyor beni bi yazın ya

27 Cevaplar

+3 oy
(8,965 puan) tarafından
Başında karışan biri yokken esin ve çocukların ile huzurlu olabilir...

Zamanla herseyine alisirsin
-Reklam-
0 oy
(9,560 puan) tarafından

Köy evinde kalmak çok güzeldir hele ki tek başına kaynana k peder yoksa tadından yenmez :) böceği sineği boşverin tadını çıkarın 

(1,075 puan) tarafından
Canm evet uzakta guzel de böcek yılan vs de sıkintı ya sonucta
0 oy
(76 puan) tarafından
Ben istanbuldan bakkali olmayan bi koye geldim 

Köyde yaşadım ama bu kadar kötüsün de yaşamamıştım doğrusu 

2 3 Ay öncesinde kapi eşiğinde yılan gördüm 

Evime kurbaga giriyor sinek böcek kertenkele asla bitmiyor 

Yani gözünü korkutmak gibi olmasın ama asla temizliğin gözükmüyor biraz değil epey zor benim için
(1,075 puan) tarafından
Islahiye
(990 puan) tarafından
Valla mı bende İslahiyeliyim
(990 puan) tarafından
Çok şaşırdım
(1,075 puan) tarafından
Neresindesiniz siz
(990 puan) tarafından
Hasanlök köyünde
0 oy
tarafından
Hiç köyde yaşamadım ayy inşallahta yaşamam bu arada köy ortamını küçümsemiyorm sadece yaşam açısından biraz zor bence. Yoksa köy kokusunu, köy hayvanlarını çok severim. Ama böcek felan düşününce birde market, çarşı uzaksa çok çok zor 
(1,075 puan) tarafından
Iste en kötü yanı o zaten evin kücüklügünü bakımsizligini gectm ama böcek yılan vs bunlar beni cok zorlar iklimi de sıkıntılı bi de
tarafından
Gitmeseniz olmuyor mu ?
0 oy
(478 puan) tarafından
Hiç güzel değil. Hep iş yapıyorsun. Sıkıldığında gezilecek yer yok. Merkeze gitmen gerekecek bir şey lazım olunca veya gezmek isteyince. Soba derdi de var kışın hiç çekilmez. Böceği, yılanı vs. hiç bitmez. Hele elin destek olmazsa bin pişman olursun. Ben hiç sevmiyorum köyü
(1,075 puan) tarafından
Valla bende sevmiyrm ama ev yok bi orası var mecburiyet yani en korktugumda onlar
(478 puan) tarafından
İnan ki köy demek iş demek. Çok yorucu
0 oy
(1,575 puan) tarafından

Yengem evlendı amcamla merkezdeydı çıt kırıldım köy nedır bılmez biriydi ev sahıbı ıle sorun yasadılar vs derken köye ev yaptılar köye yetlestıler bocekten korkup aglayan krizlere gıren yengem geçen bahcede yılan yakalamış almıs elıne 15 sene de ınsan ne cok degısıyormus meger dıyor :D huzurun varsa bu adamla olur diyorsan ıcın rahat gidiyorsan hersey hallolur tatlım dusunme gıt keyfıne bak

(1,075 puan) tarafından
Ah ah o huzur da yok iste canım mecburiyetten ötürü gitmek durumundaym ev yok evet insan her seye alısır ama cok yıpratır ya zaten o kadar yıl yıpranmsm
0 oy
(684 puan) tarafından
Gittiğin eve yere göre değişir bizim hem ilçe merkezinde hemde köyde ev var inan köyü daha çok seviyorum niye bilmem köye cikmamizla beraber işlerimiz başlıyor hep iş güç ama en azından kafam rahat 
0 oy
(5,307 puan) tarafından
Çocukluğum köyde geçti hiç güzel değil hiç tavsiye etmem
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Eğer temelli göç yapıyorsan mutlaka tavuk ve kedi  besle onlar zaten kene böcek yılan kertenkele fare  hepsini temizliyolar soba yakması filan zor tabi e bı düzeninde olmaz zaten bı sure sonra bı düzen kurarsınız bizde memlekete nevsehire taşınmayı düşünüyoruz aynen ordada köy evi var ama bı fark 7tene odası var koyun yetiştirmeyi düşünüyoruz bereketli ****** sonuçta bide çocukları köyde yetiştirmek istiyoruz İstanbul da çocuk yetiştirmek zor orda doğada gezsin dogalla buyusunler istiyoruz şimdilik bunlar için durumumuz yok bakalım bir kaç seneye eşimin sigorta primi doluyo. Bakalım tabi emekli olamiyo henüz biraz tazminatla birazda ek iş yapicaz bakalım hayirlisi
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Kız ben anamın yanında köydeyim aman hiç uğrama neyi arasan yarısj var yarısı yok *** böcek ne ararsan var hele de akşamları bi şansin varsa merkezde ev tut
0 oy
(1,021 puan) tarafından
İnsanoğlu her zorluğa alışıyor merak etmeyin bı sure alışkanlıklarınız degistigi için zorluk cekersiniz ama alisirsiniz.Belki büyükşehir kesmekesi sesi gürültüsü olmadan doğal ortam iyi bile gelebilir size.Bir daha büyükşehire dönmek bile istemeyebilirsiniz.Kucuk yerde yaşamak her zaman daha kolaydır 
0 oy
(586 puan) tarafından
Nasıl bir köye gideceğine bağlı o canım. Mesela pazarı kuruluyo mu nüfusu çok mu marketleri gelişmiş mi bunlar iyiyse sıkıntı olmaz. Bende köyde yaşıyorum öyle yılan falan da yok yani zaten insan olan yere yılan uğramaz. çocukların için çok iyi köy ortamında daha güvende büyütursun balkona bile çıksan temiz havani karsilarsin. Avantajı çok tabi dezavantajları da var ama kendi ailenle çok mutlu olursun inşallah 
(1,075 puan) tarafından
Yok o kadar gelismis degil canm.merkeze yakın 15 km ev bir artı bir yani gecekondu lojman daha dogrusu iş icin ve ev olmadigindan dolayı mecbur kaldk buraya ya ev kücük koy vs bunları göz ardi etmeye calisirm ama.bocek yılan vs bunlara dayanamam ya
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Eviniz duzenli ve korunaklı olursa yaşam çok güzel  taşındık hem iş için hem yaşıyoruz burda sadece 1 marketi var yakında haftada 1 gün doktor geliyor okadar eczane başka birşey Yok ben çok mutluyum 
0 oy
(762 puan) tarafından
Köy hayatı çok güzel ya bu bina hayatını hiç sevemedim ben. 

Basında kimsen olmayacak rahatın aynı olacak. Yılan böcek vs yazmışsın ama koydekiler onlarla yaşamıyor :D daha önce köye hiç gitmedigin çok belli ben 22 yıl köyde yaşadım üst uste 4-5 kere yılan gormuslugum yoktur. Böcek de her yerde var ben şuan 4. Kattayim evim karınca böcek sinek dolu. Köyün tek dezavantajı sinekleri çok oluyor. O evi de siz guzellestireceksiniz Allah'ın izniyle herşey yavaş yavaş sırayla. Ha birde eşin anlayisliysa yani canın istediğinde seni merkeze gezmeye falan götürürse tamamdır. Şuan köyde kalmayı inan ki çok istiyorum ama kaynanamlarin evinin hemen bitişiğinde bir evleri daha var ama asla eltimin yanına gitmem eltim kalıyor kaynanamlarla o yüzden. Köyün uzak bir yerinde olsa hiç düşünmem giderim. Kendine bağ bahçe dikersin onlarla ugrasirsin insan günün nasıl geçtiğini bilmiyor. Çocuklar artık telefondan uzaklaşıp doğayla iç içe olurlar. İlk gidince biraz zorlanacaksin ama Allah büyüktür alisicaksin
0 oy
(171 puan) tarafından

Köy çocuğu olarak söylüyorum eğer köyde çocukların için imkanlar varsa git yoksa yerinden kimildama derim...bizim köyde lise falan yoktu liseye giderken 1-1.5 saat önce kalkıp minibüsle giderdik gelirkende 1 saat arabanın gelmesini bekledik :ermm:köydeki imkanlara bağlı bence

0 oy
(1,763 puan) tarafından
Doğup buyudugun şehir neresi büyük şehir mı koy gibi mj bu onemli
(1,075 puan) tarafından
Büyüksehir de dogdum.buyüdum canm
(1,763 puan) tarafından
Peki şehir hayatın nasıl geçiyordu sinema tiyatro vb kültürel aktivitelere sıklıkla katılıyor muydun yoksa evde mıydın sürekli eğer sürekli gezme vb aktiviteler yaşamamışsan rahat adapte olursun
0 oy
(67 puan) tarafından
Bu durum köyün durumuna evin durumuna bağlı olarak değişir bence. Bende İstanbul'da doğdum büyüdüm evlendim eşimin işi sebebiyle köye taşındım. Köyde sabit bir bakkal yok ama her gün ekmekçi gelir haftanın belirli günlerinde tüpçüsü market arabası manavı her şeyi uğrar köyde sağlık ocağı yok ama 15 daakika ötemizde küçük bi kasaba var oraya gidip geliyoruz orda zaten sabit marketler nalburlar pastaneler aklınıza gelecek hersey mevcut altımızda şükür ki arabamız var mesafe yakın diye bu konuları sorun etmiyorum oturduğumuz evde Allah'a şükür güzel belli bi düzenim var artık alıştım böcek yılan öyle biseyler yok bizim koyde en azından ben görmedim bir de kalabalık bir köy  gece gündüz hareketli yani çocuk sesleri eksik olmaz bu yönden de şanslı hissediyorum kendimi. Gezilcek yer yok sıkılırsn konusuna gelince araba olduktan sonra sorun yok bence istediğin yere gider gezersin yaz büyük şehirde de otursam zatenvi yerlere gitmek icij araba kullanıyoruz ne farkı var sadece biraz daha uzak yolg gidersin o kadar. Kışın evet soba yakması zor oluyor ama oda alışana kadar alıştıktan sonra inan sevmeye başlıyorsun bende buraya ilk tasindigim kış ayinda dert yakınmistim burda soba yakamiyoruz alisamadim diye agliyodum ama şimdi alıştım gerçekten sende alışırsın canım benm yeter ki huzurun olsun eşinle saygınız sevginiz azalmasin elindeki lerle mutlu olmayı öğrenmeli insan yani senin gideceğin köy durumu nedir bilemiyorum sende bilmiyorsun tam olarak galiba gidip denemeden yaşamadan anlayamazsin belki sende çok seveceksin keşke daha önce gelseydik bile diyebilirsn
0 oy
(160 puan) tarafından
Eğer kaynana kayınpeder yanına gidiyorsan ve akrabalarınız çoksa geçmiş olsun diyorum :) Ben İstanbul'dan memleketime gelin geldim. Köyün zorlukları tabiki var. Sürekli iş oluyor. E köyde tarla ekmezsen olmuyor, tarla ev iş derken çok yoruluyorsun. Ama eşinle sadece ikiniz olacaksanız ve tarla vs yerlere karışmayacaksan gayet sakin huzurlu oluyor. Gezmek istersen pek gezecek yer olmuyor insan arada bunaliyor. Bir de kışın soba işi biraz zor oluyor ama insan alışıyor yani. Ki ben sobayı bırak daha çöp yakmamis biriydim :) 
(1,075 puan) tarafından
Canm esimin görevi sebebiyle gidecgz merkezde ev yok deprem bölgesi oldugundan bu eve mecbur kaldık kaynanagil yoklar ama bi uzaktan akrabasi var kaynanadan beter gibi duruyor soba isi zorluklar vs bi sekilde insan katlanmaya calisir da iste bocek yilan vs dayanamam ya
(160 puan) tarafından
Bizim burda ben hiç görmedim köyde eğer açık alanda yaşıyorsan oluyor onlar. Köyün içinde olmuyor çünkü genelde herkes tavuk horoz vs bakıyor :) şehrin kalabalığından uzak kafa dinlemek gibisi yok gercekten bunalinca bir temiz hava alabilmek bile avantajlarından bence
0 oy
(11,235 puan) tarafından
Ben köyde yaşıyorum yani önceden biliyordum ama uzun süre gidip kalmisligim yoktu hay.vancilik veya çiftçilik pazarcilik yapmayacak sadece orda yaşayacaksınız güzel bisi böcek için önlem alabilirsiniz sineklikler vs. Kışın illaki zor olur ama inan çocuklar daha mutlu kendin desen üst komşu Alt komşu derdin yok
0 oy
tarafından
Tek sorunu soba derdin olur onun dışında herşey alışırsın ben sobaya alışamamıştım 9 ay kaldım da köyde 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 1,001 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Fadime erekli (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 453 göst.
21 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 837 göst.
26 Mart 2021 Diğer kategorisinde ceylin34 (1,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 221 göst.
18 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Mehmet in annesi (35 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı

...