0 oy
445 göst.
Aile kategorisinde tarafından
3 yıllık evliliğinde mutlu değilim bir gün iyiysen bir ay kötüyüm. Aileme geldim annem diyor ki böyle böyle dedim herkesin çok mutlu olanlarda bile var bir sıkıntı sabret diyor. Çek diyor erkekler böyle diyor bir nişan attım öyle evlendim bak işte onu attın buda böyle erkekler böyledir diyor . İyi mi yapıyor böyle yapmakla kötü mü bilemiyorum. Sonrada kırgınım çok bitti benim için diyorum. Zaman herşeyin ilacı diyor. 

22 Cevaplar

+2 oy
(6,193 puan) tarafından
Ben aldatma, şiddet psikolojik ve fiziksel, dışında her sorunun cozulcegine inanıyorum az sabirrrr ve bu konular dışında baba evine gitmeyi uygun bulmuyorum 
-Reklam-
+1 oy
(711 puan) tarafından

Dünya imtihan dünyası. Simitçi de sıkıntı çekiyor sabancı da. Evli olan da olmayan da. Çocuğu olan da olmayan da.

(Ey müminler!) Yoksa siz, sizden önce gelip geçenlerin başına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeden cennet’e gireceğinizi mi sandınız?! 

Diyor ayet.... 

+1 oy
(5,575 puan) tarafından
Başlığa istinaden yazıyorum

Elbetteki var sıkıntı yoksa sıkıntı vardır zaten :-) hiç bir şey göründüğü gibi değil maalesef her evin, her insanın kendine göre sorunları vardır ama insanların sorunların üstesinden gelme, çözme şekli farklıdır 
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Ben hergunumun her senemin mutlu geçeceğini düşünmüyorum mesela çünkü imtihan dünyası illa biseyler olur ama annen çok dogru söylüyor sabri tavsiye etmesi çok guzel
tarafından
Ben hastalanıyorum stresten her sene değil ilk 9 ay harici her günün kavga tartışma gürültü
0 oy
(1,706 puan) tarafından

Ne konuda kötü mesela :ermm:

0 oy
(61 puan) tarafından
Benim annem babam asla arkamda durmadi cok kotu gunler yasadim annemden nefret etmiştim neredeyse cok sukur esim duzeldi zaten cok asik birisiyim ona simdi diyorum iyiki durmamış arkamda maddi olarak cok iyi konuma geldik huzurumuz var 4 bebe geliyor he ama değişmeyen eslerde var cok uzun sürede ikimizde 6 yılımızı cope attık 2 yillik evliymisiz sayıyoruz huzursuzlukta en dipteyim dayak evden kovma hersey vardi simdi cok sukur cok iyiyiz bu seferde olmicak seyler için tartışıyoruz bazen olabiliyor yNi evet cok huzurluyum ama tanıştığımız seyler var :)
tarafından
3 bitti 4 yıl olacak nerdeyse biz daha kötü oluyoruz hasta oldum dayak harici psikolojik şiddet çok destek yok evden kovma aşağılama küçümseme saygı yok
(61 puan) tarafından
Seni en iyi ben anlarım ki ben esime cevap veren biri değildim karnim burnumda hem kendi evimi hem.kaynanamin isini görürdüm kaynanamin suratı aşıksa senin yüzünden deyip beni döverdi susuk tehlike vardi hergun hastanelerdeki hersey geldi geçti cok sukur beni onu oyle kabullendim kuran okudum bol bol dua ettim ben artık yaptıklarına tepkisiz kalınca tersine döndü hersey iyi oldu
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Tabi canm hiç kimse diyemez hayatım dört dörtlük diye herkesin ayrı problemi var önemli olan emek verip o evliliği ayakta tutabilmek şiddet ve aldatma olmadığı sürece bırakıp gitmek kolay 
tarafından
3 bitti 4 yıl olacak nerdeyse biz daha kötü oluyoruz hasta oldum dayak harici psikolojik şiddet çok destek yok evden kovma aşağılama küçümseme saygı yok
(4,986 puan) tarafından
Ozamn sıkıntı
Annende yuvan yıkılmasın diye söylüyordur ama psikolojik şiddet varsa birsey diyemem
0 oy
(2,035 puan) tarafından
Her evliliğin kendine gore sorunları var önemli olan sorunları çözmek ve affetmek sürekli suçlayıcı konuşmamak lazım birde bazı sorunların çözümü olmadığını da bilmek lazım .su zamanda herkes sosyal medyada sürekli en mutlu anlarını paylaşıyor ve insanda ister istemez ben çok mutsuzum galiba gibi bir algı oluşuyor tatlı dilli olun inşallah huzur bulursunuz 
tarafından
Sosyal medya kullanmıyorum. Çözmek için çanada sarf ettim. İlaç kullandım psikoloğa gittim aile terapisine gitmelisiniz dedi kabul etmedi iki küçük bebeğim var ailemin yanındayım 3 yıl içinde sinir sıkışması menisküs yırtılması ve en sonda panik atak oldum
(2,035 puan) tarafından
İki küçük bebekle nereye gideceksin otur artışını eksisini hesapla kaç yaşındasın iş imkanı var mı bak en doğru kararı kendin verirsin birde bol dua
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Dört dörtluk evliligim var diyen bence yalan soyler. Her evde var maalesef. Onemli olan asabilmek
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Her evde kim ne derse desin tartışma olur çünkü iki ayrı kişi aynı düşüncede olamaz imkansız fikir ayrılığı illaki olur ama konuşup anlaşılabilir 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Maasallah diyelim benim aile hayatım çok mutlu geçiyor ama tartışma ooo cok önemli olan sevmek sevilmek saygı görmek bunlar yoksa mutluluk da olmaz kavgasiz tartışmasız aile aile değildir ama medenice olmalı şiddet olmamalı 
0 oy
(34 puan) tarafından
Hayir olmaz maddi sıkıntısı hariç onuda eşlerin birbirine desteği ile üstesinden gelirler 
0 oy
tarafından
Var var sıkıntısız evlilik nerde Hele kaynana ustune gorumce varsa sıkıntı olmama şansı çok zayıf 
0 oy
tarafından
Evet her evde oluyor mesela eşimle çok iyi anlaşırız ana hem beni. Ailem hem eşimin ailesi evliliğinizi müdahale ediyor umursamıyoruz ama stres sıkıntı 
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Annen doğru diyor hiç sorunsuz ne bir evlilik ne de bir hayat vardır aksi durumda imtihan dünyası olmazdı burası 
0 oy
(78 puan) tarafından
Sabah ben çalışıyorum öğleden sonra eşim 2 çocuk var anca onlara yetisiyoruz bir bakiyorum akşam oldu uyuyoruz kavga etmeye fırsat kalmıyor yorgunluktan. 3 günlük dünyada neyin kavgası . Kavga etsek de bir saat sonra birbirimize bakıp gülüyoruz. Kavga her evde oluyor önemli olan kavga anında geri dönüşü olmayan sözler söylememek ve yüz göz olmamak
0 oy
(148 puan) tarafından
Eğer size hak verse ve yarın öbür gün barissaniz veya düzelseniz bu sefer de annem böyle demişti diye düşünürsünüz. Benim annemde aynı. Aslında en iyisi anlatmamak ya
0 oy
(5,706 puan) tarafından
Bence ihanet hariç herşey konuşularak gerekirse terapiste gidilerek halledilir. Hatta tartışarak kavga ederek bile çözülebilir eşimle çoğu zaman kavga ettikten sonra dönüp Bi daha bunu yapmıyacam sende şunu yapma tartışmayalım gibisinden çözüyoruz sorunları. Ama bencede en mutlu ailede de vardır ufak da olsa sorunlar problemler. Şahsen ben hiç evliliği dört dörtlük bir çift görmedim
tarafından
Sosyal medya kullanmıyorum. Çözmek için çanada sarf ettim. İlaç kullandım psikoloğa gittim aile terapisine gitmelisiniz dedi kabul etmedi iki küçük bebeğim var ailemin yanındayım 3 yıl içinde sinir sıkışması menisküs yırtılması ve en sonda panik atak oldum

Kaynak: https://annelertoplandik.com/forum/13971955/gercekten-en-mutlu-ailelerde-bile-sikinti-mi-var
(5,706 puan) tarafından
Yazdığım şey iki taraflı canım yani sen sinir sıkışması yaşayacak kadar kendini kasıp emek veriyorsan ve eşin hiçbirşey yapmıyorsa kendini yıpratırsın sadece. Bi şekilde eşini adam etmek lazım yazık sanada. Allah yardımcın olsun evine yuvana mutluluk huzur versin rabbim
0 oy
(3,000 puan) tarafından
Yani evliliklerin dinamiklerine bağlı istisnai durumları olmayan evlikler için söylüyorum (aldatma ,şiddet, duygusal şiddet vs gibi durumlar hariç)

Bazı evlilikler kaosla ayakta durur hergun atışma ile ciftin iletişim şekli budur.Bazialrinda alma verme dengesi eşit değildir bir taraf çok veriricidir, bazi evliliklerde bir taraf çok sessizdir (çok tehlikeli patlamali sonla biter )bazi evliliklerde iletişim çok başarılıdır . Bazı evliliklerde hiç ortak anlaşma yoktur cinsellik çok uyumludur vs gibi. İkinize bağlı bir durum yaşadığınız sorunlara yaklaşım şeklinize göre değişkenlik gösterir.Ama her evde büyük küçük sorunlar olur  önemli olan çözme seklinizde orta yolu bulup bulunduğunuz kabin seklini almanız .
0 oy
(4,088 puan) tarafından
Yani evet sorunlar var da , daha çok çoraplarını niye buraya attın, aşkımm yaa ben bu yemeği sevmiyorum bilmiyor musun falan gibi tartışmalar var bizde. Allah'a şükür öyle çekmeyi gerektirecek birşey yok. Ayrıca dünyaya dert çekmeye, elalemin kahrını çekmeye gelmiyoruz. Kaldı ki niye ben kahrını çekiyorum. Onun ne ayrıcalığı var. O çeksin

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 302 göst.
0 oy
4 cevap 541 göst.
22 Şubat 2020 Aile kategorisinde Pıtırcık (976 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 730 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Cikolataliportakll (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 141 göst.
22 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu

378,310 soru

11,323,192 cevap

34,773 kullanıcı

...