0 oy
99 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
Dün gece 4 kere altını ıslattı tuvalete gitmiyor ağlıyor geceleri 23 aylık. Ve uyanınca su içiyor hep ne yapıcam nolur akıl verin bana 

8 Cevaplar

0 oy
(7,704 puan) tarafından
Daha çok erken belki de onun için. Hazır olduğuna emin misin
-Reklam-
0 oy
(710 puan) tarafından
Benimki de hemen hemen 22 aylık. Okuduğum kitaba göre eğitime hazır durumda. Yani belirtiler var. Bende 4 gün sonra başlayacağım. Sen başlamak için neyi baz aldın? Benim ki hala emiyor çişini yapta meme vereyim desem yapar heralde. Ayy çok endişeliyim. Biliyorum sende kendi sorununa çözüm bulmak için yazdın ama azıcık anlatsana bana neler yaptığını 
(2,393 puan) tarafından
Meme emen bebek çok çiş yapar sütü biraktiktan sonra başladım ben 5 günde öğrendi bi gece altına kaçırdı 1.5 aydır 0 kaçırma (25 aylikti)
0 oy
(6,785 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun bacım valla cok zor. :ermm:

0 oy
(27 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
20 aylık benimkide  uyumadan önce tuvalette götürüyorum suyla falan oynaya oynaya bekliyorum  yapıyor uyutuyorum çok şükür 1 haftadır daha 1 kez bile altına kaçırmadı gecede uyandirmiyorum hiç gündüz de bazen söylüyor bazen kaçırıyor ama zaman la alisicak. Gece su içtiği için ister istemez tuvaleti çok olur zaten yatmasına yakın sıvı tüketimini biraz azalt belki kaçırmaz. 
0 oy
tarafından

Ben 30 aylıkken başladım tuvalet eğitimine önce gündüze alistirdim üç gece bezini bağladım kasları gelişsin diye gündüz hiç baglamadim sonra sabahları saat 5 gibi kaldırdım çise götürdüm bazen kalkmadi baktım bezi kuru kalkıyor baglamadim tamamen bıraktım öyle yapmanı öneririm çok şükür maşallah hiç geceleri yapmaz sabah çok döner veya kalkarsa götürürüm yoksa tutar maşallah diyim de nazar degmesin :angel:<3

(262 puan) tarafından
Gece uyanıp su içiyor canım vermezsem ağlıyor uyumuyor ne yapıcam bilmiyorum su içmese belki yapmaz
tarafından
Havalr çok sıcak susuyordur ertele diycem ama gündüzleri soyluyorsa erteleme suyu veririm ama çiş yap önce falan de belki dinler
tarafından
Bide emiyorsa önce memeyi kes sonra çiş e başla
(262 puan) tarafından
18 aylıkken bıraktık memeyi
0 oy
tarafından
Çok küçük ya bence ara ver 2-3 ay sonra başla yine
(262 puan) tarafından
Yok değil 1.5 yaşında birakan akrabaalrim var
tarafından
İyide her çocuk bir degil
(262 puan) tarafından
Tabiki değil ama çok küçükte değil
0 oy
(1,617 puan) tarafından
Çok kucuk değil bence. Benim kızım 23 aylık olmadan öğrendi geçen hafta. Benimki de her uyandığında su içiyordu. Gecede iki kere kaldırıyordum. 9 gibi yatıyor 12de kaldırıyorum, sonra sabah karsi kaldırıyordum ama ondan sonra uyumuyordu. Şimdi sadece 12 gibi kaldırıyorum yapmıyor altına. Yani ağlasa da kaldırmanız lazım bence gece çiş yapıyorsa. Ben kucağıma alıyorum, klozete oturtunca sarılıyorum omzuma yaslanıp uyumaya devam ediyor, o sırada da çişini yapıyor.
(262 puan) tarafından
Çok su içiyor uyanınca vermezsem ağlıyor uyumuyor suyu nasıl kesicem ya
0 oy
tarafından
Bnde bezi bıraktırıyorum şimdi eğer gece kalkip su içiyorsa lavaboya götürüp öyle yatırın bnm kızımda maşallah gece hiç altına yapmaz uyandığında götürüyorum yapar suyunu içer uyur gündüz bazen kaçırıyo 6 gündür bizimkide

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 48 göst.
3 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Mutluyum (566 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 388 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 583423 (125 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 135 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Bastet (816 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 81 göst.