0 oy
269 göst.
Diğer kategorisinde (1,170 puan) tarafından
27 aylik cevremdekiler sut icir diyor ben icirmeyi dusunmuyorum bizler gibi besleniyor 3 öğün yemegini yiyor bu benim icin yeterli diye dusunuyorum ekstra sut vermek istemiyorum ilerde kansızlık olur diye korkuyorum açıkçası sizin bu konuda fikriniz nedir elestirmeden yorum yapip bilgi verirseniz sevinirim

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Çocuğumu sütle büyüten ben posttan sessizce ayrılıyorum :angel:

tarafından
Sağol ❤️
tarafından
Bizim kontrolümüz vardı hanimlar erkenciyiz o yüzden
tarafından
Ulan bazı işini adam akıllı yapmayan doktorlar yüzünden canlı bebeğe olacaktı olan yazıklar olsun
tarafından
Hala Şokundayim gerçekten
(6,515 puan) tarafından
Yaa cidden geç uyanınca ma.l gibi oluyorum sıcaktan uyuyamıyorum gece 3 kadar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben veriyorum 32 aylık ama 27 aylıkken de veriyordum bişey olmadı şükür boyu uzun gelişimi güzel masallah nazar değmez inşallah 
(934 puan) tarafından
Hangi sütten veriyorsun canım
tarafından
Canım genelde komusunuzun ineği var ondan  süt alıp vermeye çalışıyorum ama başka yerde olursam icim pınar veriyorum benim oğlum çok seviyor bazen kendi anne sütlü çorba yap bile diyor
0 oy
(1,573 puan) tarafından
İçirdim artık çok ıcmıyor ama yıne de gunde bır bardak ıcıyor ben o kadarından bırsey olacagını sanmıyorum sevıyor cunku zorlamam ama kefir yogurt vs daha cok yedırıyorum
0 oy
tarafından
Herseyi yiyorsa bence gerek yok yogurt daha faydali 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
İçirmiyorum onun yerine yoğurt ve peynir yediriyorum düzenli 
0 oy
(5,091 puan) tarafından
İnek sütü inek yavrusu içindir lafına tamamen katılıyorum. Süt yerine kefir, yoğurt,ayran, peynir daha faydalı. Ver ya da verme diyemem ama ben vermedim. Çocuk doktorumuz da önermedi
(5,091 puan) tarafından
Kefiri yoğurdu ayranı evde yapıyorum peyniri de mandıradan az tuzlu alıyorum kızım için. Çok nadir torkunun top peynirlerinden alıyorum
(1,170 puan) tarafından
kefiri evde yapman iyiymis ben hazir aliyorum bide meyveli seviyor ne kadar faydasi olur bılemem ama seviyor sadeyi pek icmiyor
(5,091 puan) tarafından
Ben mevsim meyveleri karıştırıyorum yazın. Biraz da buzluğa atıyorum bittikçe buzluktan az az çıkarıp ekliyorum. Benim kızım da sade sevmiyor
(1,170 puan) tarafından
peki kefiri nasil yapiyorsun canim
(5,091 puan) tarafından
Ilık süte kefir mayasını ekleyip 2-3 gün bekletiyorum sonra süzüyorum. Çok basit aslında. Mayayı arkadaşımdan almıştım ama migrosta bile satılıyor
0 oy
(92 puan) tarafından
Ben iciriyorum canim ama tavsiyem içirme. Basta balli süt icirirdim sabahlari uyaninca 1 saat sonrada normal kahvaltimizi yapardik hem o ara tutardi onu bende rahat rahat kahvaltimi hazirlardim bezini ustunu basini degistirirdim ama zamanla yemek aliskanligi bozuldu butun gun sadece süt versem gık demez. Aksam yemegini bile yarim ağiz yiyor ki yatmadan süt vermek zorunda kaliyim. Kefirle ayranla idare edip biraktirmaya calisiyorum ama sıvı beslenme olayı yazın daha cezbedici bir hal aldı bence oda olur oda olur modunda. 
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Şu an piyasadaki sütlerin hiç bir faydası yok çocuğa.icirmeyin.yogurt mayalayin.onu yedirin.Zaten büyüyünce ergen dönemde kahve içiyor gençler süt içmesine engel olamıyorsunuz bari cocukken kansızlık yasamasin
0 oy
(934 puan) tarafından
Kız bizler hep sütle büyüdükya, ne kansiziz ne bişey. 
0 oy
tarafından
Hepimiz sütle büyüdük birde bumu moda oldu süt boy uzatır en önemlisi hangi kafada yaşıyosunuz bilemedim sütü çocuğuna vermeyen ilk sağlık toplumusunuz
0 oy
(2,568 puan) tarafından
Icirmemeni oneririm. Benimde kayinvalidem ve annem cocuga veriyodu emzirmeyi birakinca ayni bu aylarda, oyle sıkta icmezdi, sonra kansizlik oldu ve baya zayiflamisti. Sislik yapmasi da cabasi. Hic gerek yok yogurt ver. Doktorumuzda suan 5 yasinda verme diyo. Cok nadir isterse veriyorum.
0 oy
tarafından
Bir bardak verebilirsin ama fazlası kansızlık yapıyor evet 
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Ben veriyieum kızım iki guuk yaşında günde iki bardaga kadar vetebilirsin dedi doktor bana 
0 oy
tarafından
sutun yarardan cok zarari var diyorlar gun icinde iciyorsa ver ama gece yatarken asla.. benmksi icmez ilkide icmedi.. okul doneminde iciyor onun harici oyle hergun tuketmez
0 oy
(3,745 puan) tarafından
Benim çocuğum da 20 aylık denedim içmedi iyi ki de içmemiş faydadan çok zararı şimdiki sütlere de süt demeye bin şahit lazım beslenmesi iyimiş yoğurt ayran ver beslenme düzenini süt bozar
0 oy
(470 puan) tarafından
Canım karnını doyurmak maksadıyla verme zaten süt faydalı icir hergun bence bunun yaslada alakası yok ben bile hergun içerim neredeyse çok severek küçükken de çok içerdim 
0 oy
tarafından
Evet veriyorum süt arada.

Bana doktorum 2 yaşina kadar icmesede olur demişti bende vermedim zaten alerjisi vardi 

Şimdi hem alerjisi geçti hemde büyüdü kendi istiyo zaten ben vermesemde

Sütten kastın biberonda vs ise hayır ama mesela kahvaltıda istiyo bazen. Yada kek yaptığımda sütle veriyorum
0 oy
(3,765 puan) tarafından
Ver sende. Kansızlık yapıyor dedikleri şey bebeğini yedirmeye üşenip sabah akşam biberonla süt dayayan anneler için geçerli. Yedir yemeğini, gece yatmadan önce ya da arada sırada ver içsin. 
0 oy
tarafından
Benim sevmiyordu arada meyveli ya da kakaolu içerdi şimdi iki gündür normal sütü de istiyor veriyorum ben canim 
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Hergün düzenli 2 kase en kötü 1 kase yoğurt yiyor bence kafi. Ben vermeyi düşünmüyorum 23 aylık. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 163 göst.
12 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ozge25 (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 220 göst.
0 oy
6 cevap 166 göst.
28 Eylül 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu