0 oy
690 göst.
Diğer kategorisinde (802 puan) tarafından
Oğlum 4 yaşımda perşembe günü yüzü yandı sol tarafı komple birde alnı yandı bende onu sağlık ocağına götürdüm doktor krem yazdı dünden beri sürüyorum ama çok kötü oldu derisi soyuldu falan bende iz kalmasında korkuyorum hastaneye randevu alacam ama hangi bölüme bilmiyorum İzmir’de yanık bölümü olan hastane varmı bildiğiniz 

18 Cevaplar

+7 oy
(5,303 puan) tarafından
Sağlık ocağına mı gidilir bunun için bi tarafı komple yanmış diyosun nasıl sağlık ocağına gidersin

Götür doğru düzgün bir doktora yüzü inşallah iz kalmaz 
(802 puan) tarafından
Çünkü İzmir doktorları kadar iğrenç doktor yok herşeye bağırıp bunun için falanmış geldin diye kızıyorlar birkere kızımım eli yatıya kadar kesildi dikiş atılması lazım tam 4 tane hastane dolaştık bir pansumanı bırak yara bandı dahi takmadılar bende artık tövbeliyim acile gitmeme konusunda
(5,303 puan) tarafından
Canım senin bunların hepsini bir kenara bırakman lazım o zaman öyle oldu diye bi daha gitmeyecek misin. Sağlık ocağı yanıktan hem anlamaz hemde ellerinde malzeme yok. Acilin imkanları var direk oraya gitmen gerekiyordu
tarafından
Bende ızmirdeyim tepecik araştırma hastanesi aciline goturseydin ya
(1,043 puan) tarafından
Bende izmirdeyim cigli eğitim arastirma oyle değil gayet ilgili
tarafından
Evet çiğli de çok güzel
-Reklam-
+3 oy
(679 puan) tarafından
Bu kadar ciddi mesele sonucu sağlık ocağımı yani iz de kalır yani iz kalmasını merak edeceğine önce bu cocuk yanık ağrısıyla bu sıcakta nasıl durur nasıl dayanır dıye düşünup en azından acile götürseydiniz yaaaa elimiz yandığında ocakta biz büyükler dayanamıyoruz o daha cocuk nasıl dayansın yaaaa her neyse buraya soracağınıza zaman gececegıne Google var arama oraya yazıp yol tarifi alabilirsiniz ( kantaron yağı varsa sürün cocuga yanık izi kalmaz inş rahatlatır da cocugu) onuda nereden bulacam derseniz aktarlarda var alın 
(802 puan) tarafından
Öncelikle oğlumun yüzü yandığında ilk sadece kızarıktı öyle kabarma dökülme vs yoktu bende dokların bakmıycagınj düşünüp sadece sağlık ocağına götürdüm zaten soğuk suyla yıkadım ağrı kesici verdim evde yanık kremi vardı onu sürdüm ki hastaneye gidincede öyle acil birşey yapmıyorlar krem sürüp yolluyorlar ayrıca Google araştır demişsin merak etme araştırdım yazdım ama hiçbirşey bulamadım bende burası soru sorma platformu olduğu için ilahi çocuğumun başına böyle birley gelen bir anne olduğu için sormak bilgi almamak istedim teşekkürler sizde beni bilgilendirdiniz
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Direk acile götürecektin cildiyeye alsan da öyle randevu en az 10güne olur.
(802 puan) tarafından
Canım izmirin acillerini bir bilsen senin acile gitmen için illaji vücuda bir parçan kopacak yada çok çok ağır bir durum olması lazım yoksa bağırıp çarpıtıp azarlıyorlar
(2,475 puan) tarafından
Isterlerse aferdrsn agzma.sicsnlar evladim icin ayiya dayi derim ya kosede kaderine makus sskilde.bekletmem
Izmir gibi yerde tek bi hastane de yok envai hastanr var envai cesit doktor var garip anadplu sehrinde mahrumkyet bolgesinde misin ki secenegin olmasin
(2,460 puan) tarafından
Herkes acile götürseydin diye ahkam kesmişte. Kadında o anki düşünceyle en doğru kararı vermiş bence. Bazı acil doktorları şikayet etmelik gerçekten insanlarla diyalogları sıfır. İshal ateş oldum gittim bu acillik değil 5 7 günde bekler dedi dr. Gerçekten komikler . 2 fazla iş yapacaklar diye akılları çıkıyor. Arkadaşın dediği gibi biyerin kopacak heralde acil olması için. Ayağını burkan, belini inciten insanlar gelmişti o gün. Niye geldilerse halbuki o kadar da acil değil (!) sonuçta aile hekimide doktor. Acildekilerden de daha bilgili oldukları kesin.
0 oy
(4,450 puan) tarafından

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi türkiyenın büyük yanık merkezlerındendir asla bekleme hemen sabah cocuğunu al oraya git yüz  bölgesi bu allah korusun sağlık ocagı ile olacak birsey değil

(802 puan) tarafından
Buraya acil kısmındanmı gidicez yoksa ayrı bölümümü çünkü randevu almaya çalıştım böyle bir bölüm yok dediler
(7,447 puan) tarafından
Ya randevusuz gidicen acil durum sonuçta ve yanık ünitesi var randevu mu beklicen rutin kontrol değil ki bu
(1,573 puan) tarafından
3 gun gecmıs acılıyetı mı kalmıs cok sasırdım cıdden ya
(4,450 puan) tarafından
Naptin goturebildin mi
0 oy
(140 puan) tarafından
Dr behçetuzda yanık bölümü var orası bakar  bide izler için noskar diye krem var 
(802 puan) tarafından
Sağlık ocağını iki krem verdi şimdilik onları karıştırıp sürüyorum ama derisi soyulmaya başladı iz kalırım sizin dediğiniz krem doktorum yazıyor
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Buginw niye kaldin bacim acile hemen gideydiniz hemen yomlendirirlerdi saka.mi bu cidden
(2,475 puan) tarafından
Saglik ocagina bende gitmezdm yine acile giderdim 3 gun icinde de dktor arastirirdim ona gotururdum.
O cocuklar bize emanet kendi kendilerini yonlendirme yetisine sahip degiller herseyini biz dusunecrgiz tabi ondan cok yuklenildi
(2,460 puan) tarafından
Akla ilk acil gelir gitmek için tabiki ama sonuçta bir yere bir doktora götürmüş. Eski yaşadıklarından dolayı acile gitmem diyor. Haklıda, kusura bakmayın ama koskoca insanlara köpek muamelesi yapıyorlar azarlamaya çalışıyorlar, hepsi değişik bir tripte.tamam işleri çok yoğun olabilir ama iyi doktorlar nasıl öyle davranabiliyor. Bütün doktorların işi yoğun. Sonuçta hayrına yapmıyor. Severek yapmak zorunda. Tıpkı öğretmenleri ve diğer çalışanlarıda iyi görmek istediğimiz gibi.
(2,460 puan) tarafından
Mevzu uzadı ama bende kızıyorum bazı hareketlerine o yüzden yazdım. Şahsi olarak algılamayın. Kırdıysam kusura bakmayın
(2,475 puan) tarafından
Tavsan daga kusmus dag haberi olmamis bunu tercih etmemun bize fatdasi yok doktorun da gelmedigin cok unrunda
Ben el8mden gekeni o an yaparim o acili begenmiyosan baskasina giderim illa ki varddir koca izmir den bahsediyorz sirnak hakkari degol koy degil yani
(2,475 puan) tarafından
Estagfurullah ta hani hafif ortalik hastaligi olur bwlki onemsemez saglik ocaginda hakkedersin coc7gun durumu zaten acillik durum
Yanik yani
0 oy
tarafından
düzenlendi

Acilen EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNE götürün çocuğu... Yazık nasıl canı acıyodur şimdi :'(

(802 puan) tarafından
Hayır canı acımıyor 2 gün geçti zaten krem falan kullanıyor
tarafından
Çok geçmiş olsun Rabb'im acil şifalar versin kuzucuğa.❤️
0 oy
(483 puan) tarafından
Oyy oy nasıl yandı kuzum ya yazık çocuğa. Hemen şimdi acile götür onlar yönlendirir. Böyle ciddi bir şeyde sağlık ocağına nasıl götürdün? Gözü falan da zarar görmüş olabilir Allah korusun. Şimdi ne kadar canı yanıyordur. Çok geçmiş olsun 
(802 puan) tarafından
Hayır çok şükür gözüne birley olmadı aşkında yanık değil buhar geldi yüzüne yanı öyle birşey dökülmedi
(483 puan) tarafından
Ayy çok şükür. Bir tarafı komple yandı deyince çok kötü canlandı gözümde
0 oy
tarafından
Nasıl bu kadar rahatsız ya gidekiyorsam ambulans ara yüzü komple yandı diyosun hayret doğrusu 
(802 puan) tarafından
İlk yandığında sadece kızarıktı öyle kötü bir durumda değildi bende evde acısını dindirm sağlık ocağına götürdüm
0 oy
tarafından
alll cocugunu kucagina acile koss bacimm ne bekliyorsun
(802 puan) tarafından
Şuan olmadı birkaçhün önce oldu
0 oy
(470 puan) tarafından
Soyulunca genelde iz kalmıyor canım kalmaz inş kalsa da birkaç yıla geçiyor ben de kendimi sobada çok yaktım kollarımı hep deydirirdim yaşı da küçük korkma büyüdükçe zaten gecer izler benim neredeyse yaktığım hiçbir iz yok kalmadı etim bile parcalaniyordu birkaç sene önce yaktigimda kolumu elime ufak ufak parçalar geliyordu o bile geçti izi 2 3 sene sonra
(802 puan) tarafından
Bazı yerler soyuldu bazı yerler kahverengi olmuş iz kalmaz inşillah
0 oy
(253 puan) tarafından
Uzuldum nasil yandi peki
(802 puan) tarafından
Hani bu çay termusları varya yeni çay demlemiştim tam kahvaltı yapıcaz yani bende çay dökülmesin canları yanmasın diye hep termosta yaparım neyse benim oğlanda böyle hep birleylere basma huyu var oda tuşu var basıyorsun çaynsanlık gibi çay dolduruyorsun işte o tuşa basmasıyla o delikten biğanda buhar onun yüzüne geldi zaten hön duşa soktum krem falan sürdüm Sağlık ocağına götürdüm ortada pansuman yapıldı
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Eskiler yanıklara mum ile zeytinyağını birkikte ocakta eritip krem şeklinde yanık olan yere sürermiş izden ve yanıktan eser kalmazmış geçen bnm oğlumda mangalda kolunu bacağını yaktı bn düzenli süremedim üvey teyzemin çocuğu da kendini küçükken aşırı yakmış zeytinyağı ve mumu bir tavada eritmiş daha sonra yanık olan yere krem sürer gibi sürmüş yanlız o karışımı soğuyacak çokta soğuk olmasın ılık boyke ele gelip eriyecek şekilde olmalı çünkü mum katı donuk oluyor deneyin isterseniz çok geçmiş olsun
0 oy
(7,944 puan) tarafından
Benim kardeşim 1 yaşında emeklerken kömür sobasinin üstüne düştü yüzünün yarısı komple yandı gözü öyle şişti ki görme yetisini kaybettiğini düşündük annem günde 3 defa pansumana götürdü özele götürdü üstünde çok durdu şimdi 17 yaşında bir delikanlı yüzünde hiç leke yok çok yorulsa kizsa vs yüzünun o tarafı kıpkırmızı oluyo o anlık sadece yani iyi bir doktor şart sağlık ocağıyla olmaz 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Internetten bak yumurta çok iyi geliyor iz kalmıyor lütfen araştır ve yap yuzunde izj kalmaz 
0 oy
tarafından
Çocuk komple yanmış bide yüz diyorsun en önemli şey sen sağlık ocağına mi gittin İzmir gibi bı yerde yasiyosun
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Yandi ve sen saglik ocaginami goturdn bacim acile neden gitmedin gec kalmadnmi hem gitmek icin ya iz kalirsa

İlgili sorular

0 oy
63 cevap 1,847 göst.
0 oy
6 cevap 122 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Bebikim54... (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 484 göst.
11 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 170 göst.
29 Kasım 2021 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu