0 oy
386 göst.
Aile kategorisinde (93 puan) tarafından
Birlik yaşıyorum ilk zamanlar iyiydi gittikçe onu yap bunu yap artık bunalmaya başladım rahat huzur yok aman mutfaga girmeyeyim şunu isterler aman oturma odasına gitmeyeyim bişey isterler nefret ettim ..kalabalığın iside bitmez en kabus günlerim bebeğim olduktan sonra başladı hastayım uykusuzum acemiyim iş yapamadim laf üstüne laf yedim bugün odalarda beni konusuyolar ben gelince susuyolar sürekli baskı kafayı yiyecem bebekli iş yapamiyom fazla anlamıyorlar kavga olunca evden git diyorlar o kdr agirki keşke annem olsaydı bir dk durmazdim bu evde. Bnm gibi zorla yaşayan varmı resmen yiprattilar beni sozleriyle

12 Cevaplar

0 oy
(33 puan) tarafından
Peki eşin bir şey demiyor mu?
(93 puan) tarafından
Bakalım bugün konuşacak ama misafir var baya yarın söyler galiba
-Reklam-
0 oy
(4,000 puan) tarafından
Allah sabır versin 2.5 sene yaşadım senin gibi en son Bakırköy luķ olunca abim girdi devreye evimi ayırdım o kadar rahatımki şimdi Allah senide kurtarsın tez vakitte inşallah 
(93 puan) tarafından
oÇok takıntılı bı insanım insanların sözüne bakma boşver diyorum olmuyor .. yok bizim bebegimiz olduğunda yemekde yapiyodum ev işi de yapiyodum herşeyi yapiyodum dedi kaynanam sen şanslısın tek değilsin dedi ...keşke tek olsaydım bir gün iki gün hadi 10 gün bocalar toplardim kendimi herseyime karistilar neymiş bebeği memeyi verene kdr çok aglatiyomusum sanane ağlasa ölürmu bunun gibi binlerce laf
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun birde bebekle iş bekliyorlar mecburmuş gibi 
(93 puan) tarafından
Bir seneyi biraz geçiyor bunlarla yasiyom görümcem taş çatlasın on kere bile kahvaltı kurmamistir bugün ilk defa kurdu şaşırdım yedik bebeğim ağladı emzirmeye gittim görümcem hemen kaynanamı doldurmuş bağırıyor sabır sabır bı yere kdr benmi is yapcam diyo kalkın odalardan diyo ..biraz birlikteyiz iş ogrenin diyo ..sen daha kızına ogretememissin diyemedim bugün sığınma evine gitmeyi bile düşündüm ağladım kalktım iş yaptım odaya girdim eltimle fisil fisil beni konusuyolar artık dayanamıyorum bu evde ..ev değil zindan
tarafından
Ben 3 yıl yaşadım bir yeni çıktım ayrı eve ne yaşadığını çok çok iyi bilirim yeni taşındık bebeğim daha küçük 3 aylik olmasına az var evi diziyorum hep temizliyoruz bebeğim ağlayınca yanına gidiyorum emziriyorum hem uyutuyorum ben onları yapana kadar neler neler diyorlardı birde gelip yüzüme diyorlardı sen bebeği bahane ediyorsun diyorlardı ya ***** misin bebek bu bakmayacam temizlik mi yapacam ben demedim içimde kaldı ama dedim bebeği çöpe mi atayım bakmayayim mi  emzirmem sana dert olduysa birsey diyemem dedim eşimde eşya taşıyordu bebeğe bakacak kimse yok anca emzirip uyutup iş yapıyordum sonra akşama doğru eşime dedim geç bebeği uyut ben iş yapacam bebekle ilgilenince ilgilendi oturuyor diyecekler dedim eşim gitti kızdı kardeşine ama gene devam etti Allah yukarıda ben hepsini rabbimr havale ettim onlarda bir gün evlenir o zmn görürüm onları
(93 puan) tarafından
Evet şimdi görümcem evlilik aşamasında kayinbabam diyoki ben birliğe kız vermem dedi bnm yanımda ..içimden diyomki tabi kızını hizmetçilik yaptirirmisin onlara ..herkes hakettigini bulsun şimdi hepsi fındığa gidiyolar ben evde bebek bakıyorum..kaynanam eltim bugün kahvaltı sen anneme ver bebeği bı git fındığa bakayım dediler ..niye dedim bebek bakmak basit mi zannediyosun dedim ..hep kucumsuyolar bebek bakmayı boş durmak zannediyolar gerçekten artık lafların dan bıktım ..evde ben durunca yemek ev işi hep bende bazen yapadigim günler oldu laf yaptılar 4.5 aylık bebeğime TV izlettim sırf iş yapabilmek için ama yok umrumda bile değil hickimse bnm bebeğimde değerli değil izletmicem artık banami güvenip gittiler fındığa ..gelsinler kahvaltı sofrası kursunlar yesinler ben kimsenin hizmetçisi değilim o kdr strese giriyorumki bunların yüzünden
tarafından
Eşine baskı yap ayrı eve çıkmaya calis bak nasıl kendi kızlarını düşünüyorlar ama el kızını hizmetçi gibi görüyorlar Rabbım sabır versin inşallah coo çok haklisin
0 oy
(763 puan) tarafından
Valla isterse konuşsunlar umurumda bile değil depremden önce evim ayrıydı mecburiyetten evleri birleştirdik geçen gün kaynim kahve yapta içelim diyor sanki ben hizmetciyim hamile halimle kendilerine hizmet etcem bende uykum var benim yatcam dedim 
(93 puan) tarafından
Geçen sene bugünlerde hamileydim gecenin 4.5 da kalkar bunlara kahvaltı kurardım bahçeye giderlerdi onlar gelene kdr evi toplar yemek yapardım ..ama şimdi 4.5 aylık bebeğim var yapamıyorum laf üstüne laf ..insan nankör ve bencil
(978 puan) tarafından
Cok ayip bebeklisin.bende altli ustlu oturuyorum ama benden bi brdak su bile istemezler ben isterim aksine.esim o konuda beni tuttu hiz ezilmeme musade etmedi.54 gunluk bebegim ekmek almaya bile yolluyorum kaynanami.bizim derdimizde cocugu paylasamiyoruz hep onlarda dursun istiyo ama dili varmiyo soyleyemiyo.bebekten once bir ay evime cikmadigi olurdu simdi gunde 3 defa geliyo gelmesin diye ben iniyorum bi saat veriyorum kucagina.esim desen dogumdan beri yari ac yari tok geziyo bebek uyuyana kadar bekliyo.hic oyle yemk yap is yap diyen yok desede avcunu yalar umrumda bile degil.sen gebeyken diycektin cocuk olunca ayni hizmeti beklemeyin diye.kaynanalsr ogullarini dinler gelini umursamaz kocan gecip diycekki benim karim bos oturmuyo cocukla ugrasiyo 24 saat gecesi yok gunduzu yok hizmet beklemeyin vakti olursa gucu olursa zaten yapar ama hep ondan beklemeyin alir karimi giderim boyle ezdirecegime kiraya cikarim desin
(1,250 puan) tarafından
İşte bunlar hep iyi gelin olmaktan kaynaklaniyo kötü olun bu dünyada  ancak s.ken le s.can yaranir derler evet biraz terbiyesiz ve oldu ama bu dünya böyle ben sekiz ay bir arada durdum hiç sesim çıkmadı delirttiler iyice dedim ben bosanicam böyle katlanamam dedim tabi ailem her türlü arkamdaydi tabi bosanmami istemediler ama arkamda durdular evim ayrıydı birlikte yiyip iciyoduk hemen ayırdılar bıraktılar yakamı şimdi hiç yüz vermiyom yanibasimdalar kesinlikle gidip bı işlerinin ucundan tutmam benden iyide kimse yok hele kayinbabam pis ağızlı bir adam hiç sevmem oda sesini çıkarmıyor kötü gelin olun bu hayatta istediniz olsun
0 oy
(48,508 puan) tarafından
esinde is bitiyor
0 oy
tarafından
Kovuldunuz daha ne diye bekliyorsunuz anlamıyorum ki. Kız git kuru ekmek ye onların lafını dinleme.

Evi de rahatça ayağını uzatıp oturman bile büyük nimet 
0 oy
(1,162 puan) tarafından
Esinde adamda ciddi konuşur aileyle küçük bebeyle kadından iş bekliyorsunuz diye ben daha dogurmadigim halde kaynanam arar beni yapilcak işin var mı diye
(93 puan) tarafından
Eşim çok iyi çok düşünceli ailesine karşı bni savunur ama bunda bişey demiyor
0 oy
tarafından
Ben varım altlı üstlü oturuyoruz 4 seneyi geçti en büyük sıkıntım aslında görümcemle sanki kendi evi yokmuş gibi sürekli burda hatta post açmıştım bakabilirsin beni sinir ediyor ota boka karışıyor zırt zırt geliyo luzumsuzun önde gideni şimdi kaynana gil 2 aydır köyde bı rahat edecem derken taktı bana sürekli gelmeye kalktı en son gelme der gibi davrandım hatta müsait değilim vs dedim bide hergun ariyo manyak kadın haftaya kaynana gil pekmez yapmaya buraya gelecek muhtemelen ve görümce de 3-4 gün kalacak sinir oluyorum çok zor yakın olmak altlı üstlü olabilirim ama aynı evin içinde yaşıyorum hiçbir fark yok çok kötü sadece kendimden daha asagida olanlara bakıp başımda bır çatı olduğuna şükrediyorum nankörlük yapmak istemiyorum Rabbime 
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim ben yeni geldim evler ayrı ama yeme içme bir söyle bir kaynanam yakın zamanda vefat etti onun evini çekip çeviriyorum bi kac güne bi kendi evimizde pisiriyorum ediyorum k.peder geliyor yanımıza karışan eden yok ama bana bu bile zor geliyor ben dingin bi hayata alışığım böylesi bana fazla
0 oy
(16 puan) tarafından
Eşine de ayrı eve çıkın 
0 oy
(466 puan) tarafından
Sen o evde gelin değil hizmetli olmuşsun canim
0 oy
(892 puan) tarafından
Canım seni hatırladım ben geçen gün şu evden kovuldun diyen bayansın.. Canım belli ki sen bu hayata mahkumsun ne yapmalıyım nasıl hayatımı güzelleştirebilirim diye düşün ve hareket geç sürekli şikayetle hayat geçmez 

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 747 göst.
0 oy
18 cevap 527 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu