0 oy
345 göst.
Diğer kategorisinde (506 puan) tarafından
kizlar 6 subattan beri depremin etkisinden kurtulamadim. kac ay gecti hala tedirginim. kayserideyim ben ve cok korktuk bazen cevre illerden olunca burasi da sallaniyor onda bile korkuyorum. geceleri bazen uyku bile uyuyamiyorum. gecenlerde adanada olan depremde gece köpek havlamisti ama nasil havliyordu uyari gibi sabahina sallandik. simdi ben de o korku kaldi ne zaman kopek havlasa tedirginim. otururken hep bi lambaya bakma hissi var. dün gece 5 e kadar gozume uyku girmedi nadil yencem bu korkuyu bilmiyorum. Namaz kiliyorum dualar ediyorum ölümden korkma degil de baska bir his bu tarifi yok. nolur benim gibi olanlar varsa yazsin. malatyada oluyir simdi de gecen gunki hissedildi bugun ki hissedilmedi ama hissedilince eve girmek istemiyorum hic. bizi bile boyle etkilediyse Allah bizzat yasayanlara yardim etsin Rabbim sabirlar versin halimize bin şükür..

13 Cevaplar

0 oy
(389 puan) tarafından
Bende hâlâ senin gibiyim antepteydim bende korktuğum için muglaya tasindik ama bisey sallansa hemen cocugumu kucaklayip evden kacma telaşına giriyorum Allah hâlâ hissedenlerin yardımcısı olsun 
(506 puan) tarafından
Amin canim aynen ben de oyleyim. ilk zamanlar aksama kadar eve giremiyordum esim isten gelene Kadar parkta oyalaniyordum cocuga yemek falan herseyi yanima aliyordum ne gunler gecirdik sorma simdi de hep o tedirginlik var yeni yeni oldugunu tekrar duydukca daha da artiyor  evden ciktigim an icim bi rahatliyor elimde olsa hic girmeyecem ama iste kacis yok canim Allaha siginip giriyoruz evlere.
-Reklam-
0 oy
(1,676 puan) tarafından
Valla canım bende atlayamadım geçen gün ayakkabisiz kolsuz kaçtım çocuklarımı kucağıma alıp sonra komşuda kaldım ertesi günü geldim eve komşu 22 yıllık tanıdığımız eşi yok daha çok korkutuyor eşim uok benimde tek kalıyorum geceleri ama mecbur yapacak bişey yok ölüm Allah'ta. Bak şimdi evde tekim çocuklarla nereye kadar gidebilirsin ki dışarı da kalamazsin cocuklarla inan piskolojim alt üst ama ayakta durmaya çalışıyorum oda geçen gün tesadüfen avizeye baktım gördüm aklıma direk altı Şubat geldi siddetlenecek diye çok korktum ama şükür az sürdü geçmiyor canım destek alman lazım tam unutacaz diyoruz yeni bir deprem haberi ve herşey yine başa sarıyor Rabbim korusun hepimizi kimseye böyle bir felaket vermesin
(506 puan) tarafından
amin canim aynen nereye kadar kacilabilir ki. ben durdugum yerde bile sallaniyor hissediyorum. artik kendime kiziyorum yapma dusunme diye ama iste evladimi dusunuyorum Allah a siginiyorum canimiz elbette ki ona emanet Rabbim ülkemizi dünyamızı korusun bir daha yasatmasin
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Hatay'da depremi yaşadık maalesef hâlâ buradayız. Hâlâ gece deprem oldu zannediyorum dışarı çıkıyorum hiçbir şey yok defalarca uyanıyorum deprem oluyor diye. En ufak kıpırdamada içimiz gidiyor. Çok kötüydü çok Rabbim hiçbir canlıya yaşatmasın. Geceleri  uyuyamıyorum
(506 puan) tarafından
Amin canim amin inan biz bile burda ne kadar etkilendik sizler neler yasamissinizdir. ruh gibiydik inan aylarca ne psikolojimiz kaldi ne yedigimizi bildik ne uyudugumuzu. simdi bile toparlansak da ufacik bir cit ciksa fena oluyorum ama iste elden ne gelir. bendeki ölüm korkusundan ziyade o televizyonlarda gordugumuz manzara varya onlar korkutuyor
(1,019 puan) tarafından
Tek kendim olsam inan ki o kadar takmam kafaya 3 çocuğum var onlar için tedirgin oluyorum
0 oy
tarafından
Bende atlatmış değilim istanbulda bekarken 5 nokta olmuştu baya sallanmisti o günden sonra hep bi korku içimde bu büyük şehir depremi olunca gene başladı halen daha korkuyorum ismini duyunca ürperiyorum istemsizce:(
(506 puan) tarafından
Nasil atlatilir ki bu durum kendi kendime psikolojik destek vermeye calisiyorum :(
tarafından
İşte bende atlatamadım gittim büyük depremde olan olayları takip ettim aileleri dinledim kulağımdan çıkmaz sesler şimdi deprem oluyor korkuyorum gene birsry olacak diye bu korkum yüzünden kızıma aynı odada yatıyorum:(( aşamiyorum asılmiyor cok zor cokk
0 oy
(8,396 puan) tarafından
Malasef rabbim in afetinden kaçış yok alnımıza ne yazıldı ise o ama gerekli önlemleri almakta fayda var kendinizi rahat hissedeceğiniz hazırlıklar yapın olursa diy  belki faydası olur 
0 oy
(758 puan) tarafından
Biz Urfa Siverekteyiz       Elazığ diyarbakiradiyaman Malatya Antep Maraş nerde olsa ortadayiz diye sallanıyoruz surekli 
0 oy
(461 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım bende çok korkuyorum Kocaeli'de yaşıyorum deniz kenarında hemde limanda alt tarafım doldurma yani birde bu ev 99 depremini görmüş hafif hasarlı atlatmış sonra onarmislar sanki duvarlarda ekstra kolon varmış gibi yani ne olursa olsun korkuyorum 4 yaş ve 15 aylık kızlarım var eşim bu ara  mesaili çalışıyor hep bu hafta gececiydi hatta haftaya da günün 14 saati evde olamayacak Allah muhafaza ne yaparım bilmiyorum geçen haberlerde görmüşsünüzdur belki limanda TMO nün silolarında patlama oldu tam evimin önü uzaniyordum uyku modunda eşimle küçük kızım uyuyordu  büyüğü yanımda uzanıyordu gözüm kapalıydı güm diye bı ses geldi fırladım yerimden bı baktım dumanlar çıkıyor eşimi kaldırdım öyle korktum ki deprem oluyor sandım korkudan ellerim uyuştu parmaklarım birbirine çekilmeye başladı eşim ova ova açtı Allah'tan bizim yöne bakan silolar değilde denize bakanlar patlamış yoksa daha büyük bir sarsıntı yaşardım diye düşünüyorum belki ayakta olsam korkmazdim bu kadar bilmiyorum Allah sonumuzu hayır etsin ailemizi çocuklarımızı korusun inşallah 
0 oy
(731 puan) tarafından
K. Maraş ta ablam 3 yeğenim enkazdan çıktı aylar geçti ama koltuk titrese kapıya koşuyor lar psikoloji hala çok berbat toparlayamadılar rüyalarına giriyor çocukların antalyada yanımızdalar ilk 1 ay hep çığlıklarla uyandılar çok zor gerçekten 
0 oy
(4,231 puan) tarafından

Maras merkez deyim 11.kattaydim depremi yaşadığımda 2 gun once yine sallandik asagidaydik gece boyu..1 evimiz yıkıldı, Gözümüz hep avizede wcye banyoya dksinda çıkıyorum. Şuanda kızımn başını bekliyorum korkuyor uyumuyor sabaha kadar. Kapının önünde konteynerler :((((

0 oy
(22 puan) tarafından
Merhaba canım bende malatyada oturuyorum iki çocuğum var biri beş aylık depremzedeligi dibine kadar yaşadım şuan psikoloji de en bi şey kalmadı ne bende ne ailemde evde yemek yapıyorum acaba oturup yiye bilecekmiyiz yoksa bırakıp kacacakmiyiz hemen acaba bugün evde uyuyacakmiyiz enkazı altında kalırsam iyi küçük çocukla günlerce nasıl oluruz bunun gibi bi dünya soru var kafamda en küçük bi ses olsa havaya hopluyorum dayanacak gücüm kalmadı çok kötüyüm 
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Canım depremzede değilim yakın da değilim o bölgelere ama hiç unutmam bebeğim 6 günlüktü o zaman emzirmek için kalktım twitter var ama gitmem hiç bir gireyim dedim 5 sn önce deprem olmuş bir sürü tweet var elimi uyandırdım kalk deprem olmuş herkes çok kötü diye o süreçte sütüm azaldı 45 gün falan emzirdim bebeğimi o insanlara üzülmekten ağlamaktan psikolojim bozulmuştu rüyamda göçük altında kalıyordum bebeğimle ve diyorum sütüm de yok bebeğim ne içecek aç kalacak diyordum ve hala daha lambalara bakarım insan anne olunca bazı şeyleri anluyormuş 

bundan seneler önce izmir depreminde kuşadası'ndaydım evde tektim  ve o evin sağa sola yattığını hissettim ve asla evden çıkmadım aksine duşa girdim makyaj yaptım babamla buluşucam diye hangi akla hizmet değil mi 

Şimdi odak noktam evladım bana bişey olursa o ne yapar kim bakar bakabilir mi ya da ona bişey olursa hayatıma devam edemem kendimi öldürmem gerekir bunun için nasıl yaşarım nadıl devam ederim korkusu var daha dün lambalara bakıp bakıp durdum bazen eşim yatakta ayağını sallıyor deprem oluyor diye bağırdığımı bilirim 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Urfa tam ortada 3 ün üstünü nerde olsa hissediyoruz Antep Maraş Malatya Diyarbakır Adana her yeri hissediyoruz Allah sonumuzu hayretsin gözler avizele elimiz yüreğimize yaşıyoruz
0 oy
(547 puan) tarafından
Canım ben o depremi yaşamadım ama 6 aylık hamileydim o zaman o görüntüleri enkazlari gördüm Tv den o bile yetti bana ben bile hala kendime gelemedim ölümden Korkmazdim ama şimdi içimde öyle bı korku var ki anlatamsm bide şimdi başladılar İstanbul'da deprem olcak diye inan sabahlara kadar uyuyamiyorum Rabbim bidaha yaşatmasın inşallah 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 114 göst.
0 oy
1 cevap 87 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Ceren21 (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 145 göst.
0 oy
7 cevap 347 göst.
25 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,478 soru