0 oy
774 göst.
Aile kategorisinde (1,075 puan) tarafından
Kızlar kızım 16 aylık şimdiye kadar hiç kan degerlerine  baktirmadk. Bi ara hasta oldu damar yolu bulamadılar eşimde yaptirmadi. Ben baktırmak istiyorm çünkü kızım zayıf . 9.8 kilo civarı 6 7 aydr bu kiloda. Arkadaşımn oğlu 3.5 ay büyük kızımın dan 14 kilo  ve boy olarakta uzun. Görünce üzüldüm. Kızım yanında çok zayıf duruyor. Vitamin degerleri eksikse onu bilmek istiyorum eşimde boşuna deldireceksn kolunu diyor. Bağışıklığı da zayıf ona göre bi vitamin ilacı flan verir diyorm yok diyor. Ne yapcam ben yaa

28 Cevaplar

+3 oy
(6,219 puan) tarafından
22 aydır hiç kan değerine baktirmayan bennn
(9,544 puan) tarafından
Elada da mı var o illet bizim kızda iga ve igg düşük takipteyiz Şuan doktor bu yaşlarda olabilir diyor büyüyünce düzelir demişti
(48,610 puan) tarafından
evet hatta nosunu bulamiyordum bu aksam esim telefonundan buldu yarin randevu icin aricam hemen baktircaz alerjidede takipte normal dedi ama surekli hasta.olmasini o tetikliyrmus
(2,751 puan) tarafından
Kizlar bakın alerjileri varsa emin olun asi tetikledi. Iga ve igg düşükse bilin ki asi tetikledi. Ve temiz beslenmek hala mümkün. İnsanları bu tür şeylerle korkutuyorlar. İlaçlara asilara mahkummussunuz gibi bir tavır sergileniyor. Benim oğlan 4 yaşında. Senede 2 sefer ya hasta olur ya olmaz. Onları da çok çabuk atlatir. Lütfen ilaçlara zehir gözüyle bakın. Ve en azından o zehirleri en dibine kadar muhtaç olmadan kullanmayın. Bizim cocuklarimiz hep saglikliydi zorla hasta ettiler her birini
(9,544 puan) tarafından
Evet biz 8 ay hastanede yattık sadece düşmeyen ateşi vardı yavrumun başka da bişeyi yoktu hala da bilmiyoruz neden olduğunu bana öyle söylediler
(48,610 puan) tarafından
alerjisi benden geçti asiyla alakasi yok notropenide dogustandi iga da öyle
-Reklam-
+1 oy
(218 puan) tarafından
Bizim dr umuz arada bir kan değerlerine baktırtıyor. Boşuna deldireceksinimi var bir çok hastalık kan değerleriylede ortaya çıkıyor. Vitamin eksikliği, bazı değerlerin normalin altında veya üstünde olması bir hastalığa sebebiyet verebiliyor. Anne hissi denen bişey var götür sen
0 oy
(137 puan) tarafından
Biz baktirdik üç aydır demir şurubu veriyorum 17 aylık kızım 8 9 kilo hala devam ediyorum Ekim ayında kontrol var şimdi başka doktora gotürcez 
0 oy
(1,107 puan) tarafından
Erkekler babalar hep böyle benim eşimde ayni mantık ama ben ona hiç sormam gizlice yapar çıkarım hastane işlerini 
0 oy
tarafından
Ya sanki bişi diceem yankis anlama neyle deliyorlar alt tarafı bı iğne ya beş dakika ağlayacak susacvak sonra gelen pişmanlık hissiyle kendini basbas burakiyorum nasıl kafa bu
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Yenidoğan hemşireleri hemen buluyor kan alırken söylersiniz onlar alıyor merak etme 
0 oy
(658 puan) tarafından
Bende ilk kan aldırırken ağlamıştım sonrası hüsran kızım lösemi olduğunu öğrendik şimdiye kadar kaç kere kan aldılar sayamadım bile :((
(658 puan) tarafından
Amin sağolun hala tedavi devam ediyor sürekli kan veriyoruz
(3,023 puan) tarafından
Rabbim tez şifâ versin İnşaAllâh
(326 puan) tarafından
geçmiş olsun canım belirtileri neydi :(
(140 puan) tarafından
Şikayetleriniz neydi acaba
(658 puan) tarafından
Dirençli ateşi vardı diş çıkarıyor sanmıştım gözü şişmişti
0 oy
(1,740 puan) tarafından
Canım erkek çocukla kız bir olmaz ne kilo ne boy.ki bide büyükmüş 3 ay çok şey farkeder. Tabi yinede baktırmak istiyorsan baktır her hemşire bir olmaz bazıları hiç acıtmadan alır kanı. yaşı olgun olan hemşire yada ebeler daha iyi alıyor
0 oy
(3,023 puan) tarafından
Yani izin versin vermesin git Dr randevu al işte olduğu zaman hastaneye git. Boşuna deldirceksin ne demek yâ. Ama erkek bebekler kızlara nazaran daha boylu ve kilolu olur bu da aklında bulunsun.
0 oy
(3,377 puan) tarafından
Benim esimde oyle acilde bosuna kan aliyorlar deyip cocuk doktorumuza gittik o da tahlil istedi pasa pasa yaptirdi bu erkekler niye boyle bilmiyorum 9.ayda saglik ocagi 12.ayda da cocuk doktoru istiyor tahlil kan degerlerine vitamin degerlerine bakiyorlar ona gore takviye veriyorlar yaptır canım sen bebek hemsiresi iste bizim hastanede var tekte buluyor kadın 
0 oy
(5,833 puan) tarafından
Erkek çocuğuyla kızınızı kıyaslamayın farklı olur zaten. Kilosu çok az sayılmaz ama evet kan değerlerine bakılması lazim. 
0 oy
(623 puan) tarafından
Esin gelmesin dayanamıyosa saglıgı ıcın sonucta 
0 oy
(2,160 puan) tarafından
Sen boşver eşini bu erkeklere göre hiçbir şeye gerek yok bnde goturcem kızımı eşimde her defasında bişeyi yok diyo sanki doktor kendisi 
0 oy
(359 puan) tarafından
Eşiniz saglik konusunda cahil gozukuyor.Cocugunuzun sagligi herseyden onemli siz kendinizde goturup tahlil yaptirabilirsiniz bu tarz bi adamin bilmesine gerek yok.Ilerde bisey cikarsa eminimki sizi annelik yapamamakla suclayacaktir.
0 oy
tarafından
Sende eşin olmadan götür 
0 oy
(571 puan) tarafından
Üc yaşında kızım 4 kere baktırdım degerlerine iyikibide baktırıyorum cünkü b 12 yüksek cıkıyor kızımın bence eşinle gitme doktora kendin gidebilirsen götür baktır 
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Eşini dinleme kendin götür yok kulağı akiyo de boğazı şiş de götür bi çocuk doktoruna, kan alınacak doktor gerekli gördu de orda da yanında olursa
0 oy
(10,298 puan) tarafından
İlk 2 yıl 6 ayda bir rutin bakıldı. Sonra 1 yıl dedi Dr. 
0 oy
(565 puan) tarafından
Kızım 4 yaşına girecekti yemesi azalti kilosunu takip ederdim 3 4 aydır aynı kilodaydi kilo alımı yoktu ve çabuk yoruluyordu. Bende kan aldırmak istedim annem ve kaynanam bana işte çocuğun canını yakacaksın yok şöyle böyle bir ton laf dediler. Bende diyodum bir şey bu çocukta normal değil diye. Kan aldırdım ve troid değeri yüksek çıktı ve ilaç kullanmaya başladı o kilo aldirmiyormus çocuğa. Mutlaka baktir bir şey yoksa bile doktor söylesin sana bir şeyi yok diye. İhmal etme canim
0 oy
(665 puan) tarafından
Kızım 1 yaşına girince aile hekimi  hastaneye götürüp genel tahlil yaptırın dedi iyi ki götürdüm b 12 si çok düşük çıktı ampul verdi onu kullaniyoruz bitince yine gidecez 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 72 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 548 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ayparca (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 158 göst.
0 oy
2 cevap 126 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde yetodiyorum (87 puan) tarafından soruldu