0 oy
514 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,704 puan) tarafından

Soru başlıkta hanımlar. 

9 Cevaplar

0 oy
(887 puan) tarafından
Bnde burda bkliyim yedi sy kulkandim sibra nette zararlarinin oldugunu oldugunu okudum bir aydir kulkanmiyorum ama dogru dogru mu yapiyorum bilmiyorum icim rahat degil dr kontrolunde srycsm bskalim
(2,704 puan) tarafından
Zararlı mı? Ben hiç görmedim ama zararlı olan şeyi neden önersinler ki? Şuan acayip korktum çünkü ben bayağıdır kullandım bunu, ben de sorayım doktora ya bunu ebe verdi bana doktora sormaya unutuyorum hep. Bir dahaki kontrol de sorayım içime kurt düştü şuanda
tarafından
Paraben varmış içinde bende kullanmıyorum
(887 puan) tarafından
Evet cnm paraben varmis bide bunun fazla kullanimi d vitamini zehirlenmesi yapabiliyormus ve beyinde sıkınti yapabiliyormus .ne kadar dogru bilmiyorum ben cocuga verdim ilaclari hep arastirmaya calisirim supheli olduklarimi vermem bunuda yedi ay kullandim sonra hi bakim dedim bi iki kisiye sordum kimisi kullandim dedi kimisi zararli deyince kafam karsti nettendebaktim byle yaziyprdu dogrulugu tartisilir tabi ama icime suphe girmisken kullanmak istemedim
tarafından
Morivit kullanıyorum A D C vitaminleri var
-Reklam-
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Sağlık ocağı mı verdi ben hiç kullanmadım 
(2,704 puan) tarafından
Evet sağlık ocağındaki ebe verdi, sordu var mı diye dedim bitmek üzere sonra yine verdi
0 oy
tarafından
Monovitin icerisinde zararli bilesenler var ama bingildagi icin d vitamini kullanmak zorundasin
(2,704 puan) tarafından
Ay valla kafayı yicem ya, bu ebe bana niye verdi o zaman bunu? İnşAllah bebeğe bir zararı olmaz canım, bitmek üzere birde biliyor musun? Ebe yenisini verdi birde
tarafından
Zorunlu veriolar canim benimde var ede iki kutu hatta kullanmadigimi soyledigim halde israrla kullan diyor he he diyorum bende
(2,704 puan) tarafından
Ben de kullanmam daha, iyiki sormuşum buraya
tarafından
Ama d vitaminini kullan mutlaka kemik gelisimi ve beyin gelisimi icin
(2,704 puan) tarafından
Şu doktora bi gideyim de canım, soracam ona detaylıca bakayım o ne diyecek. Belki başka yazar da verir
0 oy
(56 puan) tarafından
ilk bir yil bebekler yeterince gunes alamadiklari icin ve anne sutundeki D vitamini seviyesi cok dusuk oldugu icin D vitanimi almak zorundalar gakiba. ben bizim doktora sormustum D vitamini icin saglik ocaginin verdigi damlayi kullaniyorum ama siz hangi damlayi onerirsiniz diye. o da D vitamini acisindan damlalarda pek fark yok onlarin icerigi genelde ayni elindekini kullanabilirsin demisti.
(2,704 puan) tarafından
Ben de bir sorayım da ona göre hareket ederim ama zararlı şeyler varmış
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Ben vermiyorum
(2,704 puan) tarafından
Ben de soracam da öyle karar vercem ama kullanma taraftarı değilim içime kurt düştü
0 oy
(1,491 puan) tarafından
Zorunlu değil ama faydası var 
(2,704 puan) tarafından
Yazanlar zararlı diyor ama
0 oy
(162 puan) tarafından
Bi arkadas burda postta bebeginin yuzunde yaralar ciktigini solemisti resmini atmisti monovt yapti die ama tabi bilmiyorum  ilk dogdugunda devt3 vermisti doktor bu sefer saglik ocagi monovit verdi ama o bebegi gorunce tekrar devt aldim canm
(2,704 puan) tarafından
Ben de bıraktım akşamdan beri içmiyorum canım
0 oy
tarafından
Ben hamileligimin ilk 3 ayinda kullanmistim ama cok pismanim tamam faydali bir sey ama simdiki aklim olsaydi tek vitamin kullanmaz vitamini dogal yollarla alirdim cunku sülalemde bobrek sorunu yok besisimin bobreginde sıkınti var yapi bozuklugu o ilaclardan oldugunu dusunuyorum devitin prospektusunde bobrek rahatsizligi olan doktora danismadan kullanmasin yaziyormus ben de kullanmadim zaten dedigim gibi ilaclarin faydalari kadar zararlari da cok ama benim gibi cocugunun organlarinda problem olanlar doktoruna danismadan kullanmasin
(2,704 puan) tarafından
Doktoruma soracam canım yaaa ben de bayağıdır kullandım bunu hatta bitmek üzere yani, inşAllah bir şey olmaz bebeğe
tarafından
Bence her seyin dogali daha iyi en basit ilacin bile zarari olabiliyo ilk üç ay organlar oluşuyo
(2,704 puan) tarafından
Haklısın valla
0 oy
(497 puan) tarafından
Sağlık ocağının verdiği mi ? Eğer oysa kullanmıyorum, ama başka bir markanın kullanıyorum. Sağlık ocağının verdiğini zaten kullanmayın, içinde paraben var. 
(2,704 puan) tarafından
Bana da ebe verdi yaaaa, kafayı yicem inşAllah bir şey olmaz bebeğe
(497 puan) tarafından
Bizim Ebemiz de verdi, bunu kullanmayacağım dedim bence de kullanma dedi.
Bestiron kullanıyoruz biz başka bir markaya geçin sizde
(2,704 puan) tarafından
Ben de öyle yapayım, sağol canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 101 göst.
9 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nzltrn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 118 göst.