0 oy
575 göst.
Diğer kategorisinde (124 puan) tarafından
2 yasinda bir kızım ve 1 aylik bir aylik kızım var

Kafayı yememek elde değil  :)   

Kahvaltı yapamıyorum orası ayrı bir dert onları yedir icir giydi derken hooopp akşam olmuş ve ben evde neredeyse aç geziyorum kahve icmeyi unuttum onu geç ev dağınıklığı temizlik camasir onlari bile söylemiyorum

Sizler nasıl yapıyorsunuz fikir verirseniz sevinirim 

Zamanla düzen oturur mu bilemiyorum

Uykusuzluk desen zaten var hasta olucsm diye korkmuyorum değil.. 

Kayinvalidem ancak pazarları gekiyor çalışıyor çünkü.. 

Annem pek gelmez evime ben giderim ama oda pek olmuyor eşya çocuklar oyuncaklar derken baya eşya çıkıyor evden 

Hemen hemen tek kalıyorum evde..

Sizler fikir verirseniz sevinirim..

26 Cevaplar

0 oy
(294 puan) tarafından
Benimde 2 taneler Allah'ım birini durdurup diğerini yediriyorum çayım soğuyor tam o bitti ben yiyeyim dıyırm anne kakammm geldi diyor kalkiyirm geliyirm bu defa oğlanın uykusu geliyor agliyor durmuyir onu uyutmaya gidiyirm kızım daliyir odaya ne zaman kahve yapcan abur cubur ver diye mizmizlaniyir çocuğu uyutuana kadar ohokahvaltıyı düzgün yaptığımi hatırlamıyorum kahve icebiliyirum ne bilim zor tabiki ama çare yok iyi yönü zayıfladım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Zamanla düzelir
0 oy
(771 puan) tarafından
Benim 1 tane ama 5 çocuğa bedel valla dağınıklığı geçtim huysuzluk ağlama krizleri vs.asiri yoruyo valla Allah sana sabır ve kolaylık versin 
0 oy
(45 puan) tarafından
Begumcum şuan bende seninle aynıyım iki yaşında kızım ve 1 aylık kızım ben her gün depresyondayim 
(124 puan) tarafından
Ayyy çok zor bilmiyorum psikolojik desen oda kalmadı zateb sürekli parka götürmek bile lüks artık benim için
(45 puan) tarafından
Kız ben tuvalete bile gidemiyorum dusjn yani halimiz o şekil ve büyüğü küçüğü dövüyor
Gönderdim anneme
0 oy
tarafından
Vallah bir güne sığdırmıyorm temizliği anca öyle düzeni oluşturdum 
0 oy
(4,098 puan) tarafından
Uyku konusunda eşin yardımcı olsa diğerleri zamanla oturur. Yapamıyorum diye kendini sıkıntıya sokma.
0 oy
(301 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benimde iki kızım var büyük 7 buçuk yaşında küçük 4 yaşında ikiside uysal zor olmuyor çok şükür küçük kızım doğduğunda büyük 3 buçuk yaşındaydı o küçük haliyle kardesine bakıyordu şuan hamileyim 3. Ye bakalım bu nasıl olcak
(3,895 puan) tarafından
O değilde benim ikinci kolay çocuk olsaydı üçüncüyü düşünürdüm benimde ilk çocuğum kızım uslu ikinci oğlan çok zor şükür ediyorum yine sabretmeye çalışıyorum üçüncüyü düşünmüyorum. :))
(301 puan) tarafından
Benim 2. 1 yaşına girene kadar bana ilallah ettirdi gece uyuması yoktu gazlı bı bebek çok çok yıprattı benim ama yaşını doldurdu maşallah bı uslu oldu sonunda sakinlesecekse o dönemde atlatılır yani oğlan nasıl olur bilmiyorum belki o beni pişman ettircek nasip kısmet inşallah ablaları gibi akıllı uslu olur
(3,895 puan) tarafından
Yani bir yaşa kadar durmadıysa gaz sancısından durmamıştır.MaşaAllah usluymuş.Oğlan çocuğu ise bir ayarı yok yani geneli çok hareketli oğlum dahil çevremde de gördüğüm çok hareketliler.Bebeklikte eli ayağı durmaz yürümeye başlarsa tutamazsın yola koşar.Kısaca zor oluyorlar.
(3,895 puan) tarafından
Seninki bir yaşa kadar durmamış bnm oğlan iki buçuk yaşında durmuyor iki yıl sonra sakinleşir mi muallak.Allahıma dualar ediyorum inşaAllah sakinleşir umarım geçici dönemdir.
(301 puan) tarafından
Benimle eşimin kuzeninin eşi 3 gün arayla doğum yaptı onunki erkekti 1 yaşa kadar işte onunki çok uysaldi bı ortama gidince kıyaslama yapıyorlardı seninki durmuyor bak onunki uysal gibisinden Allah'ın işi benim kız yaşını doldurdu sakinledi onunki tam tersi çok yaramaz oldu şuan kadın çocuk kesinlikle düşünmüyorum bundan sonra o denli yaramaz diyor
0 oy
(3,823 puan) tarafından
İlk gunler ben o kadar zorlamıstım kı kendımı heerseye yetısıcem dıye. Burnumun ucuna kadar uyusuyordu. Sonra bırax daha saldım dedm yetişemıceksınnkabule t hersey oldugu kadar çamaşır ve bulaşık cocuklarım yemegı öncelklerım oldu gerisini de frsat buldukça yapıyorum 
0 oy
(6,288 puan) tarafından
Tek çocuğum var ahhh kahvaltıyı akşam yaptığım zamanları bilirim. Gözler mor saç baş dağınık kaç ay gezdim ve tipsizim diye bebeğimle foto bile cekilemedim. Çok şükür ki biraz daha rahatım 14 aylık. Valla ikinciyi düşünmüyorum çünkü sizin yaşadıklarınizi yaşayacağımı biliyorum 
(574 puan) tarafından
Zamanla unutur 2.yi yaparsın diyenler oluyor mu kriz geçiriyorum ben ısrarla bu söylenince :)
(6,288 puan) tarafından
Unutmamak için bol bol o günleri videoya aldım arada izliyorum ne zor günlerdi diyorum. Hala da çok zorluğu var ama beni tüketen şey sürekli ağlaması olmuştu kolikti kızım.
(124 puan) tarafından
Kuzum tek zor eğer başında kayinvaliden yada annen varsa bakanlarla destek çıkarlara sıkıntı olmuyor ama eğer teksen çok çok zor... gerçekten 2.yi düşünmüyordum 2 yaşında zaten ilk coxugum tam rahatlamisken hoooppp 2. Geldi nasılım nasip kısmet diyelim bundada vardır bir hayır..  ama tek bakacaksın çok cok zor psikolojik anlamda xokuyorsyb resmen eğer 2.yi düşünürsen bebegin hbuyusun öyle bacım Hani diyorlar ya birlikte BUYURLER tirttttt hiçte öyle değil sakın inanma:)))))
0 oy
(625 puan) tarafından
Ben 1 taneyle kafayı yiyorum of
0 oy
(13,824 puan) tarafından

Boyle gexiyor :)

0 oy
(259 puan) tarafından
Bende aç geziyorum valla bırde benim kız heryerı dağıtıyor pısletıp döküyor daha çok onlar uyanıkken iş yapmaya çalışıyorum uyuyorken ses gürültü olmasın dıue
0 oy
(4,142 puan) tarafından

E iki yas ve bir aylik bebek yani. Yürek yemis digurmusun kiz:))))) nasi kafayi yemeyecen:)) benim 6 bucuk yas buyuk kucuk 14 aylik da kafayi yiorum omrum tukenio sacma sapan bir gunle kosturmacayla. 2 yas bebe ve 1 aylik bebeyle kendimi dusunemiyorum:)

(124 puan) tarafından
Hani diyorlar ya BIRLIKTE BUYULER O HESAPP INANMAYIN VALLAAA YOK OYLE BISEYYY :))))
0 oy
(7,515 puan) tarafından
Deliriyoz bacim
0 oy
(4,946 puan) tarafından
Benim ikinci oğlum doğduğunda büyük oglum 27 aylikti o cok uysal bir cocuk ama yenidogan hem kolik hem alerjen bir bebekti abartmıyorum annemden emdigim süt burnumdan geldi cok ağlıyordum buyuk ogluma cok kiziyordum yavrum hic kabahati olmadigi halde.  Simdi büyüğü 4.5 küçüğü 2.5 olacak zor ama geçiyor iste.
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Canım biri 4.5 yaşında biri 4 aylık bende aynı durumdaym
0 oy
(3,529 puan) tarafından
4 buçuk yaş ve 10 buçuk aylık senden farkım yok az kaldı huni takacam 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Bnm 2 yas kizim 6 aylk oglum bugun ebem.agladi desem yeridir 
0 oy
(736 puan) tarafından
Canim benim 5 yasinda oglum 2 yasinda kizim var oglum da kizimda dunyanin en pis dagitan cocugu olabilir asla yastilarim kanepede durmaz asla oyuncaklar odasinda yerinde durmaz hatta asla oturup yedirdigim kırıntılar yerinde durmaz heryere bisey götürürler .artik yıldım bıktım sizin posliginizi temizlemekten nolur yapmayin ya diyip agladigim sayisiz olmustur kimse yok yardimima gelen ve inan aksami 4 gozle bekliyorum 9 olsun uyusunlar bende dinleniyim diye esim falan hic bisey diyemiyo goruyo cunku ama her hafta hali ötüsü koltuk sandalye örtüsü yikamaktan gına geldi valla büyüyün artik biran önce su ev bi dagilmasin diyorum . Evde sacimi basimi yoldugum cok olmustur inan
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Kahvaltımı genelde 2 yaşındaki çocuğumla yapıyorum yoksa hiç fırsatım olmuyor sonra küçüğü beşiğe yatırıp abisine sorumluluk veriyorum başında duruyor onu oyalıyor bende çamaşırları yıkıyorum bulaşık yerleştir yemek yap ara ara böyle halloluyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
11 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Toprakinannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 301 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Es25 (3,761 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 301 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Cimcon (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 326 göst.