0 oy
173 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,072 puan) tarafından
Kızlar merhaba. Benim 3 yasinda kızım var ve yüzünde yoğun bir şekilde dermatit var cildiyeye gittik bir ton nemlendirici yağ şampuan şurup vs vs şeyler verdi hepsini de saati saatine kullanıyorum günlük 20 gün falan oldu hafiften sönme var ama tamamen ne zaman geçer. Sizin tedavi süreçleri ne kadar sürdü 

13 Cevaplar

0 oy
(2,762 puan) tarafından
Bı sülük yapistirmayla iyi olur ne ugrascam bi ton kimyasalla :D
(1,072 puan) tarafından
Sülük mü 3 yaşındaki çocuğa :O
-Reklam-
0 oy
(1,914 puan) tarafından
Coresatin pembe krem denediniz mi hic
(1,072 puan) tarafından
Denedim canım ilk kizomda da vardı onun sayesinde geçmişti. Ama. Buna fayda etmedi
0 oy
(213 puan) tarafından
Benim oglusta 3 aylıkken başladı..  büyüdükçe geçecek dedi.dr . şuan 3 buçuk yaşında..  kalmadı desem yeridir... çok çikolata yada şekerli şeyler yiyince oluyodu oda bitti şükür... hep kortizon lu ilaçlar kullandık bebekken.. bide özel şampuan lar kremler.. bir seneden fazladır farmasi nin aynisefa kremini kullandım kabardikca.. çok faydasını gördüm..  hem bitkisel....şiddetle tavsiye ediyorum..bak onu kullan o kızaran yerlere gorceksin
(1,072 puan) tarafından
Kullandıklarimizda hep bitkisel aslında iyice araştırdım doktor verdi deyip almadım.. bende ilk kizomda 2 yaşından sonra geçmişti. Buda öyle olacak sandım ama aksine hep şiddetlendi. Doktorda tedaviye başlayalım o yüz bariyeri bir kaç ayda düzelecek birşey değil belki sene de sürebilir dedi
0 oy
tarafından
Bizde geçen kıştan beri cekiyoruz. Cildiyeye gittik karışım krem yazdı. Onu kullandık. Ondan önce çocuk doktorumuz alerji surubu vermisti. Geçmesi biraz zaman aldı. Ama geçti şükür mevsim geçişlerinde tekrarlıyor hayatın parçası buna alışmak önemli ha sürekli böyle mi geçiyor tabiki hayır. Geçtikten sonra düzenli mustela şampuan ve Bepanthol sensidaly kullanıyorum duştan sonra bepantolla nemlendiririm cildini sürekli nemli tut bu arada. Sıvı deterjan ve çift durulamayla kiyafetlerini yıka. Çok aşırı sıcak ve soğuklar tetikler egzemayi. 
tarafından
Oğlum 18 aylıkken vardı dikkat ettim çikolata yiyince oluyordu. Alerji kaynaklı atopik egzemaydi. Şu an 25 aylık bi sikinti kalmadı. Düzenli şampuanini ve krem kullanıyorum.
(1,072 puan) tarafından
Biz test yaptırdık bişey çıkmadı. Ama yine de dikkat ediyorum. Günlük olarakta zaten hep zeytinyağlı ev yemekleri tüketiyor. Abur cubur hayatımızda yok gibi bisey
tarafından
Kaynak değişse de problem aynı. Doktor karışım bir krem yazmisti. Çocuğun saçından tut ayaklarına kadar berbat olmuştu kasintidan uyuyamıyordu. Baştan ayağa o kremi kullandım 3 kullanmaya daha iyi oldu. Arada tekrarlar gibi oldu yine kullandım çok şükür geçti gitti. Şu an çikolata yese de sıkıntı yok. Hala düzenli olarak Bepanthol sensidaily bakım kremini bir de mustela egzema sampuanini kullanıyorum
0 oy
(4 puan) tarafından
Benim çocuğumda var doğduğundan beri bioderma kullaniyoruz
(1,072 puan) tarafından
Kullandım canım fayda etmedi
0 oy
(2,798 puan) tarafından
Kızımda atopik cilde sahip bıkmıştım cildiyenin reçetelerinden canım hep özel ilaç ve faydası yoktu bol bol yıka canım benim kızımda geçti kendi kendine 
(1,072 puan) tarafından
Günde kaç kez yıkıyorum ben bile saymıyorum sürekli nemlendirici yağ güneş kremi.. çocuk artık beni görünce kaçıyor yaa
(3,111 puan) tarafından
Çok yıkamak daha da ıslak kalacağı için azdırır. Sıcak su ile yikiyorsanız hele. Soğuğa yakın ılık su ile iki günde bir yıkayın. Ve kurulamayi da bastırarak değilde hafif hafif pansuman yapar gibi yapın pıt pıt.
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Kizim 28 aylik ,18aylikken başladı atopi maceramız. Önce alevlenme dönemiyse kortizonlu locoderm krem verdi ve Zaditen damla (alerjindamlasi ) egzama söndü devam eden süreçte atopik cilde uygun şampuan duş jeli losyon verdi mustella stelatopia ile başladık ise yaramadı, bioderma atoderm kullandık malesef ise yaramadı tekrar alevlendi en son la roche lipikar serisi ürünleri kullanmaya başladık başta daha hafif tekrar ediyor gibi oldu sonra tekrarlamadi losyon ,şampuan ve vücut temizleme jeli  birde hafif dokuntu olduğunda cicaplast krem var la roche 'un onu kullaniyoruz.Simdi uzun süredir tekrarlamıyor ama bazen kol dirseklerinde puturluk ve kuruluk ile başlayacak gibi oluyor cicaplast kremi kullanip geriye sariyoruz.
(1,072 puan) tarafından
Bizde la Roche ve ayriyetten bir kaç ürün kullanıyoruz. Ortalama kaybolması kaç gün yada ayı buldu acaba
(3,034 puan) tarafından
Kol dirseklerini saymazsak belirti veriyor çünkü daha 2 hafta önce yine belirti verdi nerdeyse 4.5 5 aydir hiç olmadı benim kızında boyun ağız çevresi dirsek ve iç bacaklardaydi etkisinide 1 aydan fazla kullanarak ayırt edebiliyorsunuz sönüyor geri geliyor ama eski kadar alevlenemiyor sonra tekrarlamamaya başlıyor etkisini kortizonlu kremler gibi 5 günde sönduru olarak düşünmeyin daha uzun süreli zararsiz bir cilt bakimi gibi.
(3,034 puan) tarafından
Küçük bir not la roche kremleri acayip terletiyor nem tutmak için nemi hapsediyor eğer tüm vücut kullanıyorsanız havalar çok sıcak ter ve sıcak egzamayi artıyor haberiniz olsun.Ben kızım çok terlemeye baslayinca krem mi dokunuyor ağır geliyor diye düşünmüştüm bir gün kendimi losyonladim ☺️ su gibi oldum haberiniz olsun sizde deneyebilirsiniz  kullanım miktarına dikkat edin ben bolca sürüyordum çabuk geçsin diye ondan yazmak istedim. Az ve sık sürün
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım tetikleyen seyi bulmaniz lazim once. Beslenmeden mi yokssa bir seye alerjisi mi var . Biz probiyotik ve d vitamini kullaninca iyi geliyor tavsiye ederim
(1,072 puan) tarafından
Test yapıldı beslenme kaynaklı değil. Zaten beslenme kaynaklı olanlar yada alerji 2 yaş sonrası kendinden geçiyormuş.. biz 3 yaşını gectik gittikçe daha da alevlendi.. doktorun verdikleri bir nebze söndürdü. Ama yine de yüzünde böyle kahverengilik var kizarmasa da. Benim merak ettiğim ne kadar süreçte geçiyor bu
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Atak zamanında gül suyu ile silin devamlı kremler gözenekleri tıkar ve daha cok artırır bide sebebını bulun besine karsı alerjısı varsa kesersiniz
(1,072 puan) tarafından
Besin değil testleri temiz çıktı.. doktor krem öncesi bol su ile yıkayıp ince pamuk biseyle bastırmadan suyunu alıp hemen nemlendirin dedi
0 oy
tarafından
egzama bebeklik doneminde gecici olabiliyor ama sonradan cikinca kalici diye biliyorum insallah gecer yasi kucuk. bu durumlarda annenin yasadigi ayrilik travmasina calisilabilinir.. bilincalti hastaliklari cocuga gecebiliyor.. bir kenarda bilginiz olsun arastirip yapabilirsiniz.. bir digeri ben aveeno eczama kullaniyorum
0 oy
(2,483 puan) tarafından
Oglum 5 yasinda hala devam ediyor. Malesef cilt yapisiyla alakali. Gunluk nemlendirme ve uygun yikama jeli yeterli oluyo. Keseleme yapmayin, asiri sicak su ile yikamayin ilik olsun, giysilerinde yumusatici kullanmayin ve pamuklu giymesine ozen gosterin. Biz nemlendirici ve yikama jeli olarak La roche posay ap+m ve syndet kullaniyoruz. Tek iyi gelen o oldu.
(1,072 puan) tarafından
Anladım canım saol
0 oy
(286 puan) tarafından
La Roche lipikar ap+m bunu kullandık bir hafta içinde geçti. Bir de dermatop krem kullandık üç gün sadece. Merhem değil krem olacak. Biz profesör e gitmiştik o vermişti. Altı ay oldu tekrar etmedi çok şükür. 
0 oy
(3,111 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yâ alerji yapan şey her neyse artık yiyecek mi içecek mi yoksa sampuan mi yumuşatıcı mi onu kesmedikçe geçmez. Benim oğluma karpuz yaptı tüm vücudu fısır fısır oldu özellikle burun çevresi çok kötüydü. Biz kükürtlü ilicaya soktuk 4-5gün ve kantoron yağı sürdüm elhamdülillâh geçti.
(111 puan) tarafından
Kükürtlü Ilıca nedir
(3,111 puan) tarafından
bizim köyde var biz de oğlum da yazın isilik gibi oldu ama isilik değildi tüm vücudu yüzü özellikle burun ve yanak kısmı böyle egzama gibi oldu biz de kükürtlü ilicaya soktuk çok iyi geldi. Kaplıca diye aratırsan kükürtlü ılıca yakinlarda size belki vardır suyu sıcak oluyor.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 131 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aye1 (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
22 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oksuz06_ (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 95 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minimalist (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 224 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu

380,439 soru

11,390,554 cevap

34,899 kullanıcı

...