0 oy
529 göst.
Diğer kategorisinde (920 puan) tarafından
Ben iki gunluk kesn allahtan esim isitinca yiyor . Bazilari asla yemez hergun taze ister birde ziyan etmemeye calisirm ama bazen dokuldugu oluyor ya sizlerin nasil bu aksam market yapti 2300tutmus kiyma sucukta icinde ama yoktu bayadir alisverste yapmiyoduk nolcak bu milletn hali ya 

47 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun. 

Herşey ateş pahası. 

Genelde günlük yaparım bazende 2 günlük 
-Reklam-
0 oy
(8,581 puan) tarafından
2 günlük yaparım genelde. 

Eşim günlük sevsede sorun yapmaz 
0 oy
(997 puan) tarafından
Eşime aynı yemeği 5 gün koyayım ,5 gün yer ama ben asla yiyemem ondan dolayı günlük yaparım çok az yaparım bize yetecek kadar 
0 oy
(4,235 puan) tarafından
Genelde 2 gunluk yaparim. Cocukla zor olur. Bazden 3.gune sarktigi bile oluyo. Yanina az bisey ek yapip oyle idare ediyoruz. Esim yer sukur. Ama 3.gun yemek istemedigi oluyo. 

Kayinvalidem de 5 gunluk yapar :D
(920 puan) tarafından
Ay benmde oyle cocuk var ikinci gunu cok rhaat oluyorum yemek olunca isitiyoz sadece=D
(4,235 puan) tarafından
Evet canim. Zaten cocuk uyuyunca yapabiliyorum. Yemek oldugu gunde ya temizlik yapiyorum ya da dinleniyorum :)
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Hep 2 günlük yaparim günlük olarak hiç uğraşamam tembel insan mantığına sahibim Bi an önce isim bitsin kurtulayım yani :)))
0 oy
(1,715 puan) tarafından

Eşim aynı yemeği ikinci gün hayatta yemez aç kalır dışardan söyler olmadı iki yumurta kırar yer ama o yemeği yemez o yüzden hep az az günlük yapıyorum :ermm:

(920 puan) tarafından
Yaaaa iste cok zor mecbur esin nasl isterse oyle ayarlarsn ya
(36 puan) tarafından
Benim esim de böyle hergun en az 2 cesit yaparım
(1,715 puan) tarafından
Ozgen Evet çok zor canım ❤️
Antenli eşler isteyince mecbur yapılıyor canım ❤️
(1,715 puan) tarafından
Hiranurannesi sizene acaba her halta burnunuzu sokuyorsunuzzzzz gına geldi sizin gibilerden
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Günlük yapar yeriz taze seviyoruz ikimizde 
0 oy
(1,043 puan) tarafından

Bu gün bir kuru fasulye yapmışım off :D normalde çiğ kalır hep bu sefer dağılmış yarın için de yapmıştım eşim kabuklarini secti bir buçuk kase anca içti günlük yapmaya özen gösteririm kalırsa eşim yer ertesi gün sorun etmez

Ekonomi çok kötü 2 3 haftada bir pazar gidiyoruz et tavuk vs almıyoruz sucuk alirsakda marketten ucuz olandan alırız
(920 puan) tarafından
Vala oyl ekonomi berbat cocugum 3yasinda sucuk cok seviyor istiyor mecbur iyi yerden almaya calisiyor =(
(1,043 puan) tarafından
:( benimde biri 3 yaşında biri 9 aylık tam herşeyi gördüklerinde isteme zamanları yoktanda anlamıyorlar bazen Allah yardımcımız olsun
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Ben günlük yapıyordum eşim de kızdı niye her gün uğraşıyorsun bir kere yap iki gün yeriz diye :) öyle yaoiyorum artık. Daha güzel oluyor rahatt
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Koca ayı 1 günlük ister 2 günlüğü kabul etmezzz ah ahhh çok dertliyim o konudaaa :)
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Esim asla yemez o yüzden hep günlük yaparim
0 oy
(330 puan) tarafından
Günlük yapıyorum hatta eşim evden çalışıyor öğlen farklı akşam farklı az az  yapıyorum 
0 oy
(679 puan) tarafından
Günlük yapıyorum kalan yemeği eşim yemez 
0 oy
(3,263 puan) tarafından
Günlük yaparım arada ikinci güne kalınca eşim der 5 gün daha yeriz az niye yapmadın diye. Ama onu alıştıran da benim malesef. Tatlıyı bile 2 günden fazla kaldıysa yemez bozulmuştur der 
0 oy
(1,458 puan) tarafından
Kız nasıl iki gün benimki hayatta kabul etmez günlük az yaparım bnde sevmem zaten aynı yemegi iki kere yapmayı o yuzden hergün ne yapsam diye düşünmekten nefret ediyorum 
(920 puan) tarafından
Zor valla ya
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Hergün taze yapılır bizim evde. Çünkü ben kendimde zeytinyağlı fasulye hariç bayat yemek yemeyi sevmiyorum. Her akşamda tamı.tamina olur çöp vs sorunu olmuyor 
0 oy
(409 puan) tarafından
Örnek vereyim bi küçük borcamla lazanya yaptım 3. Gün bitti severek de yedi. Saolsun öyle yemem etmem huyu yok çok seçer ama sevmediği birşey oldgunda suyuna ekmek banarak yer. Ben de çocukları alıştırmak için arada sebze yapıyorum diyorm yiyemesen de çocuklara bişy belli etme alışsınlar. Eşim öyle alışmış aparatif hergğn makarna olsa bugün de mi bu demez ekstra pizza sarma tantuni falan çok sever ben de öyle canımız ne isterse yemek konusunda çok şükür şanslıyım ..
(409 puan) tarafından
Alışveriş konusında da herşey gerçekten çok pahalı özellikle işin içine aburcubur girdiyse içinden çıkılmaz bir hal alıyor listemi yaparım hiçbirşeyi ziyan etmeden sonuna kadar kullanırım haftalık mümkünse pazardan meyve alırım kuruyemiş alırım giyim kuşam çok da umrumuzda değil ama boğaz konusunda pek taviz vermiyorum sağlık için elimden geleni yaparım .
(920 puan) tarafından
Ne guzel bende ziyan etmemeye calisiyorum ama yorumlara bakilirsa cogu kisi gunlk yapiyor mus ya acikcasi yemek yapmaktan nefret ederim cocugum icin daha cok yapmak istiyorum mecbur yapiyozda kofte patets kzartmasi fln bende cok kizartma seviyorum ya
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Günlük yaparım eşim yokkende iki gunluk .
0 oy
tarafından
Biz 4 kişiyiz ben eşim ve iki kaynım . günlük yapıyorum.ama zaten dört kişiyiz iki günlük nasıl yapıyım ki :) ayrıca eşime ekmek arası yapıyorum sabah kalkınca işe götürüyor orda yiyor kaynıma da saklama kabında yemek bırakıyorum o da işe götürüyor.dolayisiyla bir günlük yapıyorum 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Gunluk ikinci gune kalan yemegi hayatta yemez

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 95 göst.
17 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde SiyahMasal (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 24 göst.
0 oy
2 cevap 38 göst.

380,195 soru

11,382,005 cevap

34,878 kullanıcı

...