0 oy
729 göst.
Aile kategorisinde (1,538 puan) tarafından

Kızlar bundan bi kaç ay evvel ameliyat oldum 15 haftalık gebe idim aşırı sancı ağrılar ile gee acile gittim ne serum ne haplar fayda etmedi kesmedi ağrımı mesai saati gelince doktor beni kendi kadın doğum doktorumun yanına yolladı gittim yumurtalığımın birinde kist olduğunu çok hızlı büyüdüğünü ve içerde döndüğü için yumurtalığımı kangrene çevirdiğini söyledi ve acilen ameliyata alındım kaynanam ameliyat öncesi aradı ve "kızım sağ salim çıkarsan sana kurban kesecem yeterki canın sağ olsun bebek ölse bile sıkıntı deil Allah seni bize bağışlasın dedi " ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz 

Ki k.baba çoban önünde 100 kadar k.eçileri var 

Neyse ben ameliyat oldum sağ salim çıktım aradan bir ayı geçkin zaman gitti doğum olacak anne yakında kurban kesecem diyordun onu halledelim de Allah korusun bi sıkıntı çıkmasın dedim kaynanam 

"Ben öyle bişey demedim ki " dedi sıyrıldı işin içinden

Geçenlerde eşime bahsettim bu konudan annen böyle yaptı diye

Bi baktım eşim biri ile mesajlarışıyo hemen arkadaşına mesaj atmış bana bir tane kurban ayarla hanım için kesecem demiş saolsun 

Kurbanımızı kestik Allah kabul etsin 

Eşim "hiçbişey senden kıymetli deil sen tekrar ameliyata gireceksin doğum için ve sana bişey olsa anamların bütün m.allarını keser kapılarının önüne atardım dedi " Allah eşimden razı olsun 

Ve dün k.baba onlara pay götürmedik diye bize surat astı eşim de " sözünüzde durup kesseydiniz de yeseydiniz " dedi kurbaneyyyy <3 

Uzun oldu ama anlatmak geldi içimden kızlar kaynanamın sahtekarlığını 

24 Cevaplar

0 oy
(121,115 puan) tarafından
esin seni cok sevio deger veriyo belliki kaynana adak yapmis kesmemis adagi yerine getirmemenin gunahi var onun boynuna ama şu et getirdin geturmedin yedik yemedik mevzusu bi tuhaf yaa kurbandada burda bi suru post acildi iste biz kurban kestik etini kaynanam eltim gil aldi yedi vs gibi bilmiyom benmi etmis sebzeymis takmiyom insanlar fazla et duskunu galiba
(1,538 puan) tarafından
Kız bende anlamadım önleri zaten kesilecek keçilerle dolu kesin yeyin madem öyle deil mi kurban bayramında da aynısını yaptılar kızlarına kestiler o anda maddi açıdan sıkışıktık ve her sene almayın biz verelim diyorlardı bu sene görümceye verdiler bize vermediler çok canım sıkılmıştı eşimde onların böyle yapması üzerine 15 tane aldı geçen ay büyütecem seneye kurbanda kendimiz keseriz satarız da dedi saolsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oh sonunda güzel birşey okudum
(1,538 puan) tarafından
☺️☺️☺️
0 oy
(1,872 puan) tarafından
Esin e maşallah  da adak eti yenmez diye biliyorum
(1,538 puan) tarafından
Canım adak deil bizim burda doğum olsun böyle ameliyat felan olsun kurban keserler yerler adak ayrı bir adağım var mesela onu yemicez direk bağış yapacaz haftaya kısmetse
(1,872 puan) tarafından
Hee ama kaynanan ameliyat çıkarsan demiş yaa onun ki adak gibi olmuş sanki ama adak diye de dillendirmek lazım kafam karıştı:)
(1,538 puan) tarafından
Onun ki adaktır belki orasını bilemem oda onun günahı eşimin niyeti ameliyattan sağ salim çıktın onlar kesmedi ben kesim yeriz eve de milleti çağırır yedirir bir dua okuruz dedi öyle de yaptık aşure de yaptım o gün ikisini birden çıkardık aradan
0 oy
tarafından
Postu kaynanamın kaypakligi değil de kocamın adamlığı diye değiştir canım :)))) kaynananın kaypakligi kocanın adamlığının önüne gecemesin :))))
(1,538 puan) tarafından
Haklısın ☺️☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 319 göst.
0 oy
6 cevap 260 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,294 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 293 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde Sugra (1,205 puan) tarafından soruldu
0 oy