0 oy
272 göst.
Aile kategorisinde (263 puan) tarafından
Uzun olacak ama Allah rızası için bana yardımcı olun Kızlar annesi eşime çok müdahale ediyor sonra kenara cekılıp hıc bıseye karışmamış gibi davranıyor onu daha önce uyardım oğlunla kavga edıyorsam karışma dıye aile apartmanı bu arada geçenlerde teyzesının soyledıgı bu laf yüzünden kavga ettık esımle hemen kaynanam aradı kocamla bana cephe alıp ne var bunda dedi sonra kaynanam kaynıma anlattı bu durumu benim esımle kavgamı esımde yanlarındaydı ve onayladı onları kendimi çok yalnız hıssedıyorım kendıyle aynı fıkırde olmayanları yada haklı olsa da karşısındakı dusman bellıyorlar daha önce boşanma aşamasına geldik esımle aılesınden ötürü ama sanki gözünde perde var esımın öyle öğretmişler gelinler kötüdür şöyledir böyledir ben alttan alttan kaynanamın beni kıskandıgını bılıyorum esım beni bu gezmeye bi aıleme götürse moralı bozuluyor esım benim ıcın para harcasın ıstemıyor arkadaşım bıle yok anlatayım anneme anlatsam o esıme kınli boşanma aşamasına geldik diye huyunuzda bılır eşim babamın yanında ıyı koca rollerındedır ama annem çok hisli bi kadın rol yaptığını anlıyor anneme anlatsam dırek koparacak olayı ıkı bebegım var ama esım babamı dınler babama olayı yumuşatarak anlatsam bırak damadına akıl ver aılesını dınlıyor bana dusman kesılıuor uyar bu aklı başına gelsin diye ama aslında babamdan da cekınıyorum onun en zayıf noktası benim üzülmem celallenır diye ama ıcımde tuta tuta hasta olcam esım herseye annesını karıştırıyor daha önce dedım karışma bız barısırız sen kötü olursun dıye yöne arıyor daha kavgamız bıtmeden kendi evımızde ağız tadıyla kavgada edemıyoruz esım onun yüzünden hep kendını haklı görüyor ıkı taraf doğulu büyük kavga falan çıkmasından korkuyorum esımde sınırlı babamda sınırlı ve bısey olsa esım hayatta çocukları vermez çok düşkündür ama babama hafıf cıtlatıp uyar mı desem hanı sen bu kızla her daım yanında olmak ıcın evlenmedın mı nıye başkalarının lafıyla hareket edıyorsun esın haksız dahi olsa annen de olsa konuşturma diye uzun oldu kusura bakmayın ağlayarak yazıyorum

9 Cevaplar

0 oy
(263 puan) tarafından
Yardımcı olabilir misiniz 
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bence kendin yap bunu kocanla kacgayi bırak bir kere alttan alttan işle aramızı bozuyorlar ben seni çok seviyorum cocuklsrimi çok seviyorum, onların yanina gitmek istemiyorum de, benim ailem sensin hissi ver üzül ağla onlar bir şey diyince, kocanı kendi tarafına çek. Bu hemen olmaz sabırla ilerle. Güler yüzlü ol evden çıkmak istemesin. Herkesi bosver. 
(263 puan) tarafından
Kavga bitti küsüz daha once yaptık aslında ama esımın gözünde ben kötü ve gecımsızim
(5,406 puan) tarafından
Hiç kavga etme demek istedim
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Sakın karıştırma aileni derim geçen arkadaşım babasına anlattı eşinin huyunu ama babasıyla eşi daha baskın çıktı kıza yüklendiler çok pişman oldu 
(263 puan) tarafından
Babam asla bana yüklenmez onlarıda iy bılıyor benide benim ne kadar sakın ve sabırlı olduğumu gerçekten sabrım tukendıgı zaman anlattığımı bılır ama esım çok ıyı laf yapıyor kandıradabılor babamı
(1,347 puan) tarafından
İşte demek istediğimde bu kandırması arkadaşın kocası neler neler demiş babasına kızını arıyor otur oturduğun yerde diyor kocası yüzünden
0 oy
(3,850 puan) tarafından
Başlığa göre yazıyorum. Taşıma suyla degrmen dönmez derler ya öyle dagdan soldan akıl vermeyle de evlilik yurumez. Huylu ds huyundan geccmez bosuna anlatma. 
(3,850 puan) tarafından
Ben ilk evlendım kocam ilk kavgada annesıule konusmak ıcın göturdu benı hiç bişeye aklım ermıyordu ama en nefret ettgım sey aike sorunu na 3.kişilerın dahıl olmasıydı. Deidm böyle böyle benım bı sorunum varsa bıle bunu annenın lafıyla düzeltecek dğeilim. Bız unutuyoruz onlsr unutmuyor bı daha olmasın dedım o gun bugun en buyuk kavgamızı bıle anlatmaz
(263 puan) tarafından
Ben olsam kavga ediyor olsam esımle açmam aılemın telefonunu ha açtım yansıtmam söylemem ya babamla annem tartışırdı anneannem karşı komşumuz eve gelırdı annemle babam hıc bısey olmamış gıbı konuşurlardı anne annem gidince küsmeye devam ederlerdı barışana kadar
(263 puan) tarafından
Bende dedım annesının yüzünde soyledım ama dınlemıyor
(3,850 puan) tarafından
Doğrusu o zaten ne gerek var bızler annemız babamız üzülmesin dıyoruz ama kaynana olacaklae oğlum mutsuz dşye üzülmediklerı için kocalar da anlatıverıyo rahat rahat
(263 puan) tarafından
Evet mutsuz olan bızız ne kadar haklısın
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Baban ne dersen de bu dille uyarmayacaktir.buyuk ihtimal köşeye cekip bir kere sarsicaktir.bu konuyu eşinle halletmelisin bacım .imkanın varsa öncelikle tasinmalisin yoksa kurtuluşu olmaz
(263 puan) tarafından
İmkanım yok taşınmak gibi babam sarsmaz ama diliyle halleder diye düşünmüştüm annem daha sivri dilli babam bıraz daha tatlı dışlı hıc bu zaman damat gözüyle bakmadı hep oğlum der ben esımle çok son raddeye gelince seni babama söylerim ben sahıpsız degılım dıyınce bu duruyor aklıma son çare babama anlatmak geldı
(10,877 puan) tarafından
Eşinle al karşına konuş .dayanamadigini ,en son çare olarak bunu bir büyük olduğu için babana anlatıp akıl istiyecegini soyle
(263 puan) tarafından
Ben ona böyle dersem o tehdit olarak algılayacak genelde dayanamadım mı kavga esnasında seni babama söylücem babamın yanında da yapsana bu erkeklıgını dıyorım
(10,877 puan) tarafından
Zaten babanla tehdit ediyorsun canım.daha ne tehdid algilicak ki
0 oy
(966 puan) tarafından
Bence asla babanı katmamalisin eşinle ve eşinin ailesi ile yaşadığın bu sorunlara çünkü yarın öbür gün baban bile bunu başına kalkar bir zamanlar benden medet umuyordun diye ve sunuda düşün baban sinirliymis bir anlık öfke ile eşini arayıp kötü şeyler diyebilir eşinde sınırlı diyosun oda ona biseyler der sonra eve gelir sana babana söylediğin için bu defa sana sarar eşin  yine huzursuzluk olur en iyisi yerinde durman eden ettigini bulur o kötü insanları sen Allah'a havale et eşine odaklan 
(263 puan) tarafından
Babam kakmaz benim haklı olduğumu bılır haksız olsam derim cunku
0 oy
(437 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun öncelikle. Zor bir durum. Aileler ne kadar karışırsa o kadar büyüyor herşey. Bunu fark eden sensin eşinden dolayı. Bence babana söyle konuşsun. Yeterince zor bir durumun içindesin birde tek bırakılmışsın. Tek başına işin içinden çıkman zor. Hem eşinde bilsin arkanda ailen olduğunu. Onların kıymetlisi olduğunu. O da ona göre davransın. Büyük söylemek istemem de bir anne evladının mutluluğunu ister yani böyle davranması ne saçma. Madem paylaşamıyosunuz oğullarınızı evlendirmeyin
(437 puan) tarafından
Babanı en iyi sen tanırsın. Ona anlat güzelce uyarır dersen yardım al. Yani onun annesi zaten girmiş herseye baban neden dahil olmasın ki. Bilsin arkanda olduklarını
(263 puan) tarafından
Evet annesi herseye maydonoz ben desem sen niye babana anlatıyorsun olur
(437 puan) tarafından
Eğer öyle birşey olursa ben sadece seninle muahattap olsam asla böyle birşeye gerek duymazdım dersin. Babanda diyebilir. Kızım bize demezdi aslında ama işin içinden çıkamamış. Sadece seninle halledebilirken kayınvalidesi işin içine girince bana anlatamak zorunda kalmış gibi
(263 puan) tarafından
Bunlar nato kafa nato mermer bu aıle hep kendılerı haklı olacak hep kendi ıstedıklerı olacak bır aıle eşim ani ters bişey söylese babamda durmaz çok arada kaldım
(437 puan) tarafından
Yani böyle devam etmek mi yoksa risk alıp babana anlatmak mı? Bence bunu düşün ona göre hareket et
0 oy
(3,886 puan) tarafından
Madem o annesini karıştırıyor her şeye senin de bbna demendengüxelce uyarmanı istemendenbir sıkıntı yok. Zaten çoğu yolu denemişsin olmamış ben olsam babmâ dâ anlatırım
(263 puan) tarafından
Evet beni tek görüyorlar huzur bozulmasın dıye aılemın başı derde gırmesın dıye soylemedıgımı de aslında aklıma bu fıkır daha geldi esımın bu dayısı var adaletlı görürüm ona anlatsam o yegenınjn kulağını çekse ama bu sefer esım dayıma neden dıyorsun dıcek
0 oy
(7,377 puan) tarafından
Ben eşimden örnek verem eşim de bazen beni dinlemez babamı çok güzel dinler ama bence dene derim ama  terste tepe bilir 
(263 puan) tarafından
Evet babamı dınler ama ben anlatırsam babam sakın kalabılır mi bilmiyorum
(7,377 puan) tarafından
İşte babalar çok katıdır
(263 puan) tarafından
Evet daha önce böyle bu tartışır gıbı oldular evlendıgımız ılk zamanlar o zamanda zaten evimize kaynanam damladı bizi püskürttü tek basına

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 234 göst.
0 oy
25 cevap 507 göst.
31 Mart 2022 Aile kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 3,956 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,293 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,468 göst.
17 Ocak 2019 Aile kategorisinde Bebegimherseyim (337 puan) tarafından soruldu

379,363 soru

11,355,620 cevap

34,831 kullanıcı

...