0 oy
179 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,010 puan) tarafından
Günüm geçti 40+2 olsun hastane uzak bana köydeyim ben gidip gelmek sıkıntı aracımız da yok gittiğim de boş dönmek istemiyorum ne zaman gitsem kesin olarak suni sancı verip yatisimi verirler bu konuda tecrübeli annelerden bilgi istiyorum 

11 Cevaplar

+1 oy
(7,366 puan) tarafından
Suni alma derim çok zorlandım ben 
tarafından
Bencede suni cok zor kendi sancin gelsin annem 40+1 de gece 3 de sancisi tutmustu bizde koydeydik oyle gitmistik
(7,366 puan) tarafından
Çok zorlandım bende bebeğim sorun oluştu doğum esnasında ama yinede sezaryana almadılar doğdu dediler kafasında sorun var çok korktum hemen alıp küvöse aldılar sonra odaya çıktım ıyı deyip getirdiler rahatladı içim kötü olmuştum
(2,387 puan) tarafından
Sancısı gelmeyince mecbur verecekler suni. Benim zor olmamıştı. Suni sancıyı 11 gibi verdiler akşam 7 de doğum yaptım. En fazla 3 ağır sancı çektim. O sancılarla geldi bebek zaten
(7,366 puan) tarafından
Ben çok zorladım bılmıyom tabi gerektimi yapsınlar suni sancı
-Reklam-
0 oy
(7,243 puan) tarafından
Canım bebeginin herhangi bir sıkıntisi yoksa 42 ye kadar bekliyorlar suni sancı alma derim beni doğum değil suni zorladı 
(1,010 puan) tarafından
Çok şükür bir sorunum yok 42.haftaya kadar beklemeyi düşünüyorum hala gelmezse muayne amaçlı giderim
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Boş dönsen de her gün kontrol e gitmen lazım şu an senin 
(1,010 puan) tarafından
İmkanım el vermiyor hastane uzak köydeyim ben aracım da yok köyden hastaneye giden araçta kişi başı 100 TL sadece gidiş
(2,587 puan) tarafından
Canım Allah korusun kordon dolanmasinin en çok olduğu dönem son dönem.  Can bu şimdi hergun oraya gidecek imkan yoksa Allah kolaylık versin.
(1,010 puan) tarafından
Amin inşallah haraketlerini takip ediyorum hep durgun değil maşallah.
0 oy
(4,091 puan) tarafından
Geçen acile gittiğimde 40 haftalık gebeye sancın sorunun yoksa 41den önce yatış yapamıyoruzdedi doktor. Nst falan normalmiş o gebenin. sağlık bakanlığı prosedürü imiş
0 oy
(15,118 puan) tarafından
40 +4 te gelmeyince suni verdiler. Doğurdum şükür. Allah'ım sana da nasip etsin inşallah sağ salim kucagina almayi
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Suni sancı sizin isteğinizle verilecek birşey degil
0 oy
(7,182 puan) tarafından
Bebekte sağlık sorunu yoksa acele etme derim kendi ne zaman isterse o zaman gelir zaten
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Verirler büyük ihtimalle. Bende 40+5 te suni sancıyla yapmıştım doğum. Günüm dolduğu gün gittim yatışını yapalım dediler ama ben korktuğum için imza atıp çıktım. Sancımı bekliyim dedim. Tamam dedi doktor ama gün verdi sonra mutlaka gel dedi. Sancım olmayınca suni sancı verdiler 
(1,010 puan) tarafından
Bir hafta daha bekleyip muayne için gitmeyi düşünüyorum o zaman verirler belki son adet tarihim kafamda pek net değildi bir hafta oynama olabilir belki bekleyeyim bir hafta daha
(2,387 puan) tarafından
Sen bilirsin tabi
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Herkes bekle faln demiş ama bazen ultrason haftasıyla senin hesabin tutmaya biliyor bnm haftama doktor 38 dedi 3 gün snra Nisan geldi bnde ilçedeyim ilçede doğum yapılmıyor merkez 1 saatlik yok gittik 40 hafta ve 6 sntim acilmam vardı kendi sancım yetersiz di suni sancıyla 3 saate dogurdum ilk bebekse riske atma git 
(1,010 puan) tarafından
Suyunuz gelmişmiydi yada sancı hissettiniz mi merkeze gittiğiniz zamanda yoksa rutin kontrol olarak mı gittiniz
(2,804 puan) tarafından
Suyum yoktu sancım da yoktu sadece hafif pembe bı akıntım oldu karnımanagri girdi kasık ağrısı gbi o şekilde gittik ,ilk dogumumda hiç bisiyim yoktu normal kontrole gittim sancım Nisan su hepsi hastanede gelişti 2 oğlumda 40+1 de doğdular :) sende sağ saglim al kucağına
(1,010 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(252 puan) tarafından
Canım bende 41+4 hastane 200km uzaklıktaydı suni sancı vermediler acilma yok geri gönderdiler sonra ilçedeki kadın doğum acil yatış sevkini verdi birde torpile 41+6 hastaneye yatırdılar suni sancı verdiler baktım ev çok uzak ailemide refakatçi olarak almadılar korktum tercih hakkı verdiler bende sezaryen doğum oldum şehir hastanesinde
(1,010 puan) tarafından
Bizim ilçe hastanesinde kadın doğum yok merkezde uzak herhangi bir su gelme yada şiddetli ve aralıklı sancı bekliyorum yoksa geri dönüş yaparız zaten suyum gelse yada sancı gelse köyden ambulans aramayı düşünüyorum
0 oy
(252 puan) tarafından
Zaten sancın tutsa bile hemen dogurmazsin biraz sabret  stres sıkıntı yapma ben yaptım keşke stres sıkıntı yapma saydım normal doğum yapardım 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 234 göst.
+1 oy
19 cevap 262 göst.
0 oy
6 cevap 111 göst.
0 oy
16 cevap 322 göst.

378,846 soru

11,339,624 cevap

34,804 kullanıcı