0 oy
161 göst.
Diğer kategorisinde (142 puan) tarafından
Kızlar 12 aylık bebeğim var .Normalde 2 gündüz uykusu yapıyor fakat saatleri asla bir günü diğer gününü tutmuyor .2.uyku çok geç saate kalınca haliyle gece uykusu da gecikiyor , sabah da geç uyanıyor onu takiben ertesi gün de aynı şekilde gece uykusuna geç geçiyor .Son 1 aydır gece full ayaktaydık son postumu hatırlayanlar bilir ,dün ve bugün düzeldi çok şükür fakat sorum şu ; Kızım günde 2 uyku yapmak istemesine rağmen saatleri kafasına göre ayarlıyor mesela dün 2.uykuyu 14.00 uyuduysa  bugün 17.00 falan oluyor .Bu tutarsızlığın sonucu uyku düzeni bozuluyor ve  sabaha kadar uyaniklığa doğru gidiyoruz .Bende karar verdim tek uyku yaptırayım 8-9 saatlik uykusuzluk ardından direkt gece uykusuna geçireyim bu sayede uyku düzenimiz bozulmaz tekrardan .Ama kızıma kötülük etmiş olur muyum bilemedim çünkü 2. uykuyu uyumak isteyen bir çocuk  

10 Cevaplar

0 oy
(12,724 puan) tarafından
İlk başta boyle oldu bire girince. Bi ay karışık devam etti bazen tek bazen iki uyku 11 ayı geçince tek uykuya geçti ama benim kız geç yatıyoruz geç kalkıyoruz

Gece ortalama 1 uyur öğlen 12.1 kalkar

Gündüz iki saat uyur
(142 puan) tarafından
Peki tek uyku yaptığı zamanlarda uyandıktan kaç saat sonra gece uykusuna geciyor .Ben 8 saat ara bıraksam çok mu fazla olur
(12,724 puan) tarafından
Mesela 6 bucukta kalktı daha uyanık 1 gibi uyur
(142 puan) tarafından
O zaman hemen hemene benim hesabimla ayniya denk geliyor senin kız da 7-8 saat uyanıklık sonrası gece uykusuna geçiyor.Tesekkür ederim canım cevabın için
(12,724 puan) tarafından
Rica ederim inşallah bi an önce oturtursunuz ♥️
-Reklam-
0 oy
tarafından
gece uykusu geciyorsa kes
(142 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(119 puan) tarafından
Kiz bence 12 aylık bebege 2 uyku fazla gelir artik benim oğlum 9 aylik tek uyku uyuyor sabah 10 da uyanıyor 3 de uyuyor 5 bucuk 6 ya kadar aksam 10 bucuk 11 de uyuyor bide tek uykuya düştüğü için gece uykularida duzene girdi sende saat dilimini ayarla istersen 3 gune alışıyorlar zaten sonra düzene giriyor
(142 puan) tarafından
Cevabın için çok teşekkür ediyorum
0 oy
(4,510 puan) tarafından

Benim oglanda aynisiydi bu iste bir terslik var dedim tek uykuya geçirdim aksam 10da uyudu :D

(142 puan) tarafından
Ama canim benim kızım günde 2 uyku uyumak istiyor sorun orada .2 uyku uyumak isteyen çocuğu tek uykuya geçirince haksızlık ediyormuşum gibi geliyor , 2 uyku yaparken saatine sadık kalsa problem yok ama saatler şaşınca gece uykumuz hiç oluyor ne yapacağımı şaştım
(4,510 puan) tarafından
Onlar uyumak ister canim ama gecede yatmak istemezler 12 aylik olmus enerjisi cok fazla 2 uyku cok gelir ki bende oyle anlamistim 2 kere yatiriyordum anam cocuk gece 1 e kadar oturuyordu ha dedim birde tek uykuya gecireyim bakalim 3 4 gune alisti 10da uyumaya basladi
(142 puan) tarafından
Başladım bakalım tek uykuya MaşaAllah diyeyim şimdilik iyi gidiyor uyku saatine yakın sersemliyor biraz ama yattmı uyuyor artık zorluk çıkarmadan.Çok teşekkür ediyorum cevabınız için
0 oy
(913 puan) tarafından
1 yaşında geçti tek uykuya benimki de. 7 de uyaniyor 6 saat kadar uyanık kalıyor öğlen 1de uyuyor 3te kalkıyor aksam da 9da uyuyor ortalama olarak böyle oluyor bazen 1 saat geç 1 saat erken olabiliyor ama genellikle böyle. 7 8 saat demişsiniz bu kadar uzun süre uyanık kalamaz bence çok yorulur
(142 puan) tarafından
6 saatlik uyanıklık sonrası gece uykusuna geçmiyor işte zorun orada , gece uykusuna geçmesi için en az 7 saat koymak lazım araya
(913 puan) tarafından
O zaman 9da değil 10 gibi yatirirsiniz suan günler uzun olduğu için 10da yatarsa sorun olmaz sonbahar kışa doğru düzeni tam oturur bence
0 oy
(323 puan) tarafından
Benim kızımda aynıydı doğduğundan beri gece uykuya geçiş saati hep 1-2 felandı tek uykuya geçirdim bu kezde gündüz geç uyanmaya başladı bi süre benimde işime geldi ama gelişimi için erken uyuması gerekiyodu bi kaç sabah onun uyanmasını beklemedim kendim uyandırdım öğlen 2-3 gibi yatırıp 2 saat uyuttum sonra düzene girdi. Yaşına gelmiş artık gündüz tek uyku yeterli olur. Bi kaç gün sersem gibi olur ama alışır.
(142 puan) tarafından
Yani 2. uyku uyumak istediği halde tek uyutsam alışır mı yine de
(323 puan) tarafından
Evet alışır. Kalkış saatiyle gece yatış saati arasında bir saat dilimi belirleyin ve her gün o saatte uyutmaya çalışın. Benim kızımda öğlen 11-13 gibi kalkardı ben 3-4 arası uyuturdum 2 saati geçirmezdim gecede 12 gibi zar zorda olsa uyuturdum öyle öyle alıştı sonra gündüzleri kendim kaldırmaya başladım daha erken saatte şimdilerde sabah 8 buçuk 9 gibi kalkıyo öylen 1-2 gibi yatıyo 2 saat uyuyup kalkıyo gecede 10dan sonra yatıyo.
0 oy
(246 puan) tarafından
Tek uykuya geçiş dönemi zor oluyor benim kızımda baya uğraştırdı ben zorlamadim ne zaman uykusu geldiyse uyuttum şimdi yeni yeni tek uykuya kendi geçiyor uykusu geliyor uyutmaya çalışıyorum uyumuyorsa kendine bırakıyorum.ssabah 7-8 kalkar öğlen 12_1 gibi uyur akşam da 9.9.30 bazen 10 da uyur mutlaka.
(142 puan) tarafından
Anladım çok teşekkürler
0 oy
(8,385 puan) tarafından
13 aylık kızım akşam 11 de uyur sabah 10 11 gibi kalkar öğlen 2 de yatar 3.5 4 gibi uyanır bir daha 11 e kadar uyanık tek uykuya geçtik 
(142 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
7 saat uyanık kalıyor yani bende o kadar uyanık tutsam sorun olmaz öyleyse
0 oy
(3,038 puan) tarafından
1 yaş da bir uyku gerilemesi oluyor benim kizimda da olmuştu 1 gün tek bir gün cift ,(zorla cift sabah kalkma saatini erkene alarak  06:30 gibi ) 15 ay bitene kadar büyük bir dirençler ana kız ilerledik sonra kızım kazandı ben pes ettim.Simdi 28.5 aylik 1 aydir da gündüz uykuyu kaldırmaya çalışıyor yine savaşıyoruz bakalım ne olacak 
(3,038 puan) tarafından
Bence bir süre daha iki uyku yaptırmaya bak çünkü 1 yaş dolunca bebeislere yeni bir surum yükleniyor birden çok fazla gelişmeye başlıyorlar çok fazla şey öğrenip çevreye dikkat ediyorlar öğrendiklerini surekli tekrar etme amacıyla ya daha fazla bakma görme inceleme amacıyla  gece uykudan uyaniyorlar yada gündüz uykularına direniyorlar
0 oy
(8,979 puan) tarafından
Çok küçük daha. Bir düzen oluştur bence iki uyku yaptır 
(142 puan) tarafından
2 uyku yapınca saatleri birbirini tutmuyor işte,  bu zamana kadar oluşturduğum hiç bir düzen 1 haftadan fazla sürmedi, uykuya direnen , kafasına göre uyumak isteyen bir çocuk

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 121 göst.
28 Ocak 2024 Aile kategorisinde Meleniko (697 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 59 göst.
9 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 37 göst.
23 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Meleniko (697 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 168 göst.