0 oy
353 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (253 puan) tarafından
Ben yarın kahvaltı için pogaça yada simit yapmak istiyorum ama şimdi akşamdan pişirmek degil de akşamdan hamurunu yapsam sabah pişirsem taze taZe olsun diye hamura bişey olurmu bide dışarda mı kalsa hamur yoksa buzdolapta mı dursa yapanlar bilenler var mı ? 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

https://www.nefisyemektarifleri.com/sade-pofuduk-pogaca/ bunu yapiyorum aksamdan. İlk sicagini atinca borcama koyup ustunu strecliyorumm tezgahta duruyor sabaha pamuk gibi oluyor <3

(253 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım:)
-Reklam-
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Mayala softa bezine sar  tezgahta beklesin yani hava kış dolaba koymaya gerek yok 
(253 puan) tarafından
Benim mutfağım küçük evde soguk degil o yusden dışarda kalması konusu pek aklıma yatmadı
(3,446 puan) tarafından
İyide canım yaz sıcağı değil ki zaten sıcak ortamda mayalanma olur
(253 puan) tarafından
Canım zaten yapıp oda sıcaklığında 1 saat kadar mayalandırıcam sonra dolaba koyucam diğer kızlar ekşir diyor sabaha kadar dışarda kalırsa
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Buz dolabına kat cnm  yoksa çok eksir
(253 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum ekşimesini istemiyorum
0 oy
tarafından
Tam bilmiyorum ama dolaba koyulması gerektiğini biliyorum 
(253 puan) tarafından
Bencede dolaba koymam lazım
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Eger evin cok sicak degilse disarda kalabilir canim ama ev sicakta dolaba koy ekşir yoksa
(253 puan) tarafından
Evim küçük sıcak dışarda tutmıcam o yusden dolaba koyucam oda sıcaklıgnda mayalandırsan sonra
(5,913 puan) tarafından
Aynen oyle mayalansin koy dolaba
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Dışarda hamurun ekşir kuzum hava almayacak şekilde dolaba koy.Sabah yapacağın zaman havasını al yap
(253 puan) tarafından
Aynen canım dediğin gibi yapıcam
0 oy
tarafından
Ben dolaba koyuyorm ama en güzel açma hamuru duruyo
(253 puan) tarafından
Hımm anladım canım tamam

İlgili bir soru bulunamadı

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...