0 oy
61 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4 puan) tarafından

Merhaba kızlar. Ben 20 gün önce normal doğum yaptım. İlk doğum olduğu için kesi atıldı ve dikişlerim vardı. Doktor kabız olmamam gerektiğini söyledi ve bende basur olduğu için kabız oldum. Dikişlerimde açıklık olduğunu farkettim doktor da açılma var ama çok az demişti. Şimdi yine aynı sorunu yaşıyorum. Aynadan baktığım zaman dikiş yerlerim açık gibi geliyor içini falan görüyorum hiçbir toparlanma yok gibi. Belki zamanla ama içimdeki dikişleri de görüyorum. Psikolojim bozulmak üzere:(

Sizde de bu durumu yaşayan var mı? Tekrar dikiş atıldı mı? Zorluğu nasıl?

4 Cevaplar

0 oy
(2,737 puan) tarafından
Yani çaresi kabız olmamakti zaten. Bir daha görün bakalım doktora atılır belki dikiş. Kabızlığın içinde aç karnına bir yemek kaşığı epsom tuzu iç. Sabaha kadar bağırsaklarda ne var ne yok indirir. Bir daha kabız olmamak içinde her gün büyük tuvaletin gelsin gelmesin otur tuvalete ikina ikina az çok farketmez yapmaya çalış. Çünkü basuru tetikleyende kabızlık. Kabızlığın biterse basur sorunu da biter 
(4 puan) tarafından
Ne yapsam da geçmiyor. Bol bol su içiyorum kompostolardan içiyorum ama faydası yok. Tekrar dikiş ten de korkuyorum :(
(2,737 puan) tarafından
Epsom tuzunu iç sonra her gün düzenli olarak tuvalete cik. Yani diskin gelmese bile zorla ikina ikina bağırsaklarını çalıştır.
(4 puan) tarafından
İkındıkça dikişlerim sanki daha çok açılacak gibi korkuyorum.
-Reklam-
0 oy
(1,155 puan) tarafından
Benim de olmuştu gözle görülür şekilde açılma. Kendi doktorum krem verdi geçmedi başka doktora gittim pahalı bi krem vermişti onla kapandı enfeksiyon agri falan yoktu bende. Adını falan hatırlamıyorum 10 sene geçti maalesef 
(4 puan) tarafından
Benim de bariz bir şekilde görünüyor. Afedersin sarı sıvı geliyor ama hiç ağrım sızım yok hemşire de normal demişti. Randevu aldım  bakalım artık inşallah benimki de geçer
(1,155 puan) tarafından
Ben hiç dinlenememiştim ondan biliyordum siz istirahat edebiliyor musunuz. Kabızlıktan mi olurmuş sadece
(4 puan) tarafından
Ben dinlendim çok şükür. Benim açılma sebebi kabızlıktı. Doktor ıkınma demişti ama ben yapamadım çok ağrı oluyordu arka tarafımda.
Ne kadar zor psikolojim bozuldu dikişleri düşünmekten
0 oy
(8,205 puan) tarafından
Yaşamadım ben onu  benim sadece anı hareket de acıyo onun için gıtcem doktora  19 ay oldu doğum yapalı
(4 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah çok zor bir süreç.
0 oy
(13 puan) tarafından
22 gün önce normal doğum yaptım benim de çok dikişim var aynı şeyleri yaşadım resmen rahim içi görünüyor doktora gittim normal dedi tekrar dikiş atılmazmış. Yanılmıyorsam kaynayıp kapanacak rahim yavaş yavaş toparlanacak. O günden sonra da çok kötü oldum birdaha da bakmadım şuan ne durumda bilmiyorum birkaç aya ancak toparlanırız canım :/
(4 puan) tarafından
İnşallah kuzu ya. Ne kadar zor Allah yardım etsin inşallah. Sıvı geliyor mu dikiş yerlerinden ?
(13 puan) tarafından
Amin ecmain insaALLAH canım geçer bu günler de hayırlısıyla. Evet ve ben çok kötü enfeksiyon kaptım kaşıntı falan da beni mahvetti ilaç kullandım ara ara kanama da oluyor hala geçmedi enfeksiyon

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 26 göst.
19 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevam (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 449 göst.
20 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Selcanttt (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 248 göst.
6 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 487 göst.
14 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Buketcikk (1 puan) tarafından soruldu

396,380 soru

11,856,814 cevap

35,952 kullanıcı