0 oy
65 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar doktor diyet vardı aşırı da çok zayıfladım emzirmek çok zor geliyor enerjim düşüyor doktor kemik erimesi olur dedi banada ilaç verdi ama tatlı türü hiç yiyemicem süt içermeyen tatlibturu varmı cezerye aklıma geliyor ama 

5 Cevaplar

0 oy
(1,250 puan) tarafından
Benim kız kardesimde öyleydi sırf çocuğu emsin diye bir yıl kesinlikle ne süt grubu nede yumurta filan ağzına sürmedi bı ara öyle bı hale geldiki salatalık yiyomuyduk diye kafayı bozmuştu çok zor ama dayandı tahin pekmez ye onlar kilo aldırır hemde çok enerji verir bide komposto filan bol bol iç sütun çok olur tahin helvası da yiyebilirsin
tarafından
Tamam teşekkür ederim çok rahatsız kızım bende yemicem
(1,250 puan) tarafından
Benim kız kardeşimin diline deyse çocuk hastanelik oluyodu ateşi cikiyo kusuyo ishal oluyodu hatta çocuğun bulunduğu evin mutfağında süt pisse çocuk hasta oluyodu o derece ağırdı bir yıl sonra geçti tamamen Allah kolaylık sağlık versin
tarafından
Yok öyle bir sıkıntımız yok canım sadece gaz karın ağrısı kabızlık kızarıklık yapıyor
(1,250 puan) tarafından
Hm iyi bari çok ağır değil çabuk geçer İnşaAllah
-Reklam-
0 oy
(12,712 puan) tarafından
tarafından
Tamam hemşerim sağol
0 oy
(3,898 puan) tarafından
1 sene yemedim süt ve süt ürünlerini, yumurta, et,tavuk tahin helvası yedim genelde zor ama dayancaz mecbur bende zayiflistm baya bi
tarafından
Tahin helvası ndan süt var netten baktimda :(
(3,898 puan) tarafından
1,5 yaşını geçmişti oğlumun 2 yaşına doğru geçti.

Doktor senin diyetini bebekten daha önce açıyor, yani benim öyle olmuştu.

Tahin helvasının içeriğini oku markette almadan hepsinde yok ben yiyordum, makarna yiyebiliyomusun Ankara makarnanın içinde yumurta yok
tarafından
Canım yumurta yi abartmadan ye geçmezse yumurtayida kaldircaz dedi
(3,898 puan) tarafından
Süt alerjisi olan bebekler başka gıdalara da alerjik oluyormuş çünkü, kaç aylık bebeğin
tarafından
3 buçuk aylık
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Hoşgeldin taze annecik. Öncelikle Zor ama geçiyor sabır lazım herşeyden önce dışarıya kulaklar tikiyorsun. Ben en çok çikolata istediğimde filqn https://www.google.com/amp/s/www.nefisyemektarifleri.com/sutsuz-yumurtasiz-kek/nyt-amp/

Bu tarifi uyguladım benimkinde çoklu besin alerjisi var o yüzden yerken porsiyona da dikakt ettim. Kakao da alerjen olabiliyor. İrmik başvurduğum tatlıların başındaydı helva. Tahin (dikkali olmak gerek) pekmez. Reçeller marmelatlar kurtarıcı oluyor hemde enerji veriyor. Bu arada eğer kuruyemiş de yiyebilirsen iyi bir kurtarıcı oluyor 
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Sütsüz su ile tahinli kek yap hem süt ypaar krebi dahil su ile yaptım hep şerbetli tatlı olabilir içinde tereyaği margarin olmayacak ama 
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
(7,273 puan) tarafından
Çok zor oluyor ama geçiyor canım dikkat edersen kiziminki 9 ayda geçti
tarafından
Ya ne güzel canım nasıl anliyosun geçtiğini tuketmezken
(7,273 puan) tarafından
Ara ara denedim canım baktım aynı zaten 1 yaş civarında geçer demişti ebe
tarafından
He tamam canım

İlgili sorular

0 oy