0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde (196 puan) tarafından
Kızlar oğlum 13  aylık bilmiyorum ama sanki güven bağı problemimiz var yoksa ben mi yanılıyorum bilmiyorum bilen varsa yazsın çok kötü hissediyorum kendimi insanın evladı o kadar başka bsieh ki acaba beni istemiyomu sevmiyomu diye çok kuruntu yapıyorum misal bı ywre gittiğimde kaynanamlaea biraktigimdq hiç ama hiç beni aramaz uykusu gelince bazen yerini arar ama bazen yorgunluktan uyur karnı tok bezi temizse etrafında başka kişiler varsa hiç beni aramaz yani annem nerde diye bile ağlamaz komşuya bı kere bıraktım bakkala gidip hemen iki dk geldim dedim Durmaz ama gayet güzel güzel oyuncaklarla oynamış hiç ağlamamis ama misal beni görünce hep ağlar iş yaparken ağlar uyumak isterim ağlar bilmiyorum oğlumla anne oğul olmayı güven bağını kuvvetlendirmek İstiyorum gözleri beni arasın göremeyince aglasin İstiyorum ama yok ben olmasamda olmuyomus gibi duruyo bilenler varsa aydınlatabilirlermi çok ihtiyaçim var 

21 Cevaplar

+2 oy
(135 puan) tarafından
Günümüzde anneliğe o kadar ağır yükler yüklediler ki tüm yük annede bakın cocugunuz sizi gormedihi zaman ağlamıyor diye kendinizi sucluyirsunuz neden her bebek aglamak zorunda mi.  Benimki de ağlamaz ne güzel diyorum bana bağlı yetişmiyor özgüven sahibi oluyor. Yada benim 2 fincan sıcak kahve içmeye vaktim oluyor. Ona anneannesi babaannesi bakarken 
(873 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum benim oğlum bazen oyuna dalar bazen peşimden düşmez bensiz durmaz. Her haliyle büyüyo ama sürekli göz teması yapar bana gülümser buna ömür verilmez mi :) Daha çok yolumuz var  bakalım internette her okuduğunuza kuruntu yapmayın
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bebeğin seni görmediği zaman aglamasi kötü baiey değil ki özgüveni yerinde kendine guvenen sağlıklı bir çocuk kendini böyle şeyler düşünüp niye gereksiz yere uzuyosun arkandan ağlayıp sana bağımlı yaşaması daha berbat 
(196 puan) tarafından
Ya insan hani şey diyo acaba beni sevmediğindenmi aramıyo ama misal beni uzun süre görmezse o kadar şey yapmıyo gördüğünde de eh işte seviniyo ama çoğunlukla babaya düşkün
tarafından
Yok canım sevmez mi çocuğun uyumlu sosyal bir çocuk işte ne guzel
+1 oy
(139 puan) tarafından
Bebeginle güzel bir bag olusturdugun ,senin arkandan ağlamamasından belli zaten .

Ne zaman sana ihtiyacı olsa senin yanında olacağını biliyor ve bu yüzden seni göremediğinde ağlamıyor .Ilgini , sevgini güzel vermişsin ki özgüveni gelişmiş seni aramıyor. Dönem dönem bebekler annelerini göremediklerinde ağlarlar bu da illa ki güvenli bağlanma sorunu var demek değildir fakat şuan için üzülmeni gerektirecek bir durum yok ortada 
(196 puan) tarafından
Ayy çok teşekkür ederim güzel mesajınız için o kadar çok duygulandımki şuan gözlerim dolu dolu yaziyorum anne olmak o kadar acayip bişey ki ona layık bı anne olmak için elimden geleni yapıyorum ve yapıcamda
(139 puan) tarafından
Ne demek canım benim , Rabbim hakkıyla annelik yapabilmemizi nasip etsin , onlar da bize hayırlı evlat olsunlar
(196 puan) tarafından
Amin inşallah:)
0 oy
(196 puan) tarafından
Post yukarı çıksın 
(196 puan) tarafından
Post yukarı
(159 puan) tarafından
Bence sana nazlaniyor
0 oy
(196 puan) tarafından
Post yukarı 
0 oy
(196 puan) tarafından
Yardımınıza ihtiyacım var kızlar 
0 oy
(86 puan) tarafından

Canım bende böyleymişim annem beni kime bırakırsa bıraksın hiç ağlamazmışım ama anneme çok bağlıyım. Sadece çok uyumlu bir çocukmuşum o yüzden sorun çıkarmazmışım sakın kendinde ya da bebeğinle aranda bir sorun olduğunu düşünme bence tam tersi çok uyumlu bir bebeğin var ne kadar güzel :) muhtemelen okula başlarken de sorun olmayacak, kendine güvenen bir çocuk olacak öyle düşün 

(196 puan) tarafından
Ayy inşallah öyledir çok kafama takıyorum çok sağolun güzel cevabınız için ❤️
0 oy
(360 puan) tarafından
Normal canım 2 yaş civarı çocuklar bağlılığı anlar . Sen ortamdan uzun süreli ayrıldığında tepki vermiyor veya az veriyorsa ortama geri döndüğünde de seviniyorsa sorun yok
(196 puan) tarafından
Evet uzun süre bı yere gidip geldigimde beni görünce az da olsa seviniyor ama babası varsa yanımda ilk babaya gidiyo
0 oy
(197 puan) tarafından
Kızım 18 aylık olana kadar böyleydi özellikle benim ailemi görünce beni asla aramazdı bazen annemde bırakırdık eşimle akşamları dışarı çıkardık ertesi gün babam getirirdi adamın paçasına yapışırdı tekrar dedesiyle gitmek için ama Mayıs ayından beri maalesef tam tersi anne diyor başka bir şey demiyor eski haller ne güzelmiş şimdi neredeyse wc ye bile birlikte gidiyoruz ama biliyorum ki bu da geçecek bu huyu da değişecek dönemsel oluyor birçok davranış bebeklerde o yüzden can sıkacak bir şey yok üzülme buna hatta tadını çıkar diyebilirim 
(196 puan) tarafından
Ay inşallah ya bazen diyolar çevremdekiler uzaklaşıyo içine kapanık biri olucak diye
(197 puan) tarafından
Yok yok insanların ne dediğini boşver bir ayda bin kez huy değiştiriyorlar
(196 puan) tarafından
İnşallah öyledir çok sağolun:)
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Daha çok küçük aşko  2 yaş civarı oluyor 
(196 puan) tarafından
İnşallah aşko inşallah:) :D
0 oy
(2,729 puan) tarafından

• :DAaayyhhhh  lütfen olayi dramatize etmeyelim . Ya ne güzel otur şükür et peşinden ağlamıyor.  Ve peşinden ağlamıyor diye annesi olduğun gerçeği değişmeyecek 
  •  B
  • Zaten daha küçük benim ki şuan 16 aylık yani keşke dursa da her işimi yapabilsem . Merak etme o seni çok seviyor. 
(196 puan) tarafından
:)) babaya düşkün ya benimki biraz da ben çok takıntılık yapıyorum ister istemez
0 oy
(3,007 puan) tarafından
Kızım 29 aylik olmak üzere yaklaşık 3 aydir bensiz durmaz oncesinde böyle değildi.Bende güvenli bağ ile ilgili aramızda bir sorun olduğunu düşünüyorum ama ne olduğunu çözemiyorum birsey mi dedim bir davranışım mi böyle düşünmeye itti bilmiyorum.oncesinde annem beni bırakır korkuları yoktu şimdi beni bıraktın seni kaybettim sandım çok özledim diye ağlıyor bir yarim saat ortadan kaybolsam.kimse ile durmak istemiyor.evladinizin kaç aylik olduğunu bilmiyorum ama biraz büyükse bence sorun yok sizde hatta tam olarak annesinin orda onu bırakmayacağını biliyor ama bizde sorun var.Dr ile konuştum normal 3 yasa doğru azalıp kaybolacak dedi ama bu sonradan olan birsey.nedense bana öyle gelmiyor.Yrilik kaygısı daha önceki aylardam tetiklenip azalma bir durum gibi anlıyorum okuduklarimdan.
(196 puan) tarafından
Oğlum 13 aylık bakalım inşallah yaşayıp göreceğiz
0 oy
(1,754 puan) tarafından
Kızımın kreşinde bi çocuk vardı annesi kapıdan ayrıldımı kıyameti koparıyordu hemen dışarı çıkıp aramaya başlıyordu bu 2 gün felan sürmedi 2 aya yakın sürdü ki öğretmenimizde çok sabırlı iyi bir öğretmen di çok uğraştı çocukla . En son dedi ben diğer öğrencilerime vakit ayıramıyorum kusura bakmayın sürekli onunla ilgileniyorum arkanızdan ağlamasın die dedi.. bence istediğiniz ilerde çok sıkıntıları olacak bi istek böyle ne güzel alışmış bebeğiniz. Benim kızımı kreşe koydum 20 dk durdum yanında tmm anne sen gidebilirsin benim öğretmenim var artık dedi.çok mutlu oldum öyle demesine demekki hemen kabullendi sevdi öğretmenni dedim 
(196 puan) tarafından
Ay aslında o bakımdan çok güzel ama insan anne olunca yetersizlik gibi bi durumla karşı karşıya kalıyo
0 oy
(218 puan) tarafından
Sevmiyor olur mu? Allah anneyle çocuğu arasında öyle bir bağ vermişki ömür boyu sürer. Görmüyor musun annesi bebekken terkedip tv lerde gözyaşı içinde annesini arayını.. Benim oğlum 2,5 yaşında ben çalışıyorum bana çok bağlı evde olsam okadar olmazdı. Annemlere bıraktığımda beni aramaz. Çocuğun sosyal bir çocuk ve gelecekte bu onun için olumlu bir etki
(196 puan) tarafından
Çok sevindim ya inşallah öyledir çevremdekiler der işte annesini fazla aramıyo bağları hiç yok diye annesi gitse bile umursamaz diye bsiyler söyleyince bende kuruntu yapıyorum
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Guvenli baglanma arkadan ağlamayla olmuyo canim ya. Bebegin temel ihtiyaclarinin giderilecegini biliyo bu yuzden rahat ve seni gordugunde de gardını indiriyo duygusal doyum yasamak istiyo bana normal geldi. Hatta senin arkamdan ağlasın istegin anormal geldi :)))
(2,705 puan) tarafından
Seviyo canim hatta nasil guven verdiysen geri doneceginden emin çocuk. Bi de bazisi ozgur olur kendine yeter insana ihtiyaci olmaz. Okulun ilk gunu erkekler bile salya sumuk ağlarken ben babama sen git ben gelirim diyodum :) arkandan aglasa aglasa bi sene ağlar ama omur boyu kendi ayaklari uzerinde durabilen  kendine guvenen bı karakter daha degerli bence. Bi de sen annesin tas olsan da onun kahramanisin yasaminin merkezisin. Sever niye sevmesin. Ailen de seviyodur ama kendince seviyodur nasil gorduyse oyle seviyodur ya da gosteremiyodur belki. Kendini onlarla kiyaslama. Senin yazdıkların ne kadar dusunceli ve iyi bi anne oldugunu gosteriyo
(196 puan) tarafından
Yaaa çok tatlısıniz çok güzel yazmışsiniz evet inşallah bana güveniyodur artık çevremdekilere lafım olucak içimi rahat etti rdi burda hem sizin hemde bı kaç arkadaşin mesajları çok sağolun:)))
(2,705 puan) tarafından
Bi öğretmen ve sosyolog olarak rahatlatabildiysem ne mutlu bana :)
(196 puan) tarafından
Öğretmenmisin ay çok sevindim rabbim hayırlı işler nasip etsin ❤️
(2,705 puan) tarafından
Atanamadim ama olsun :)
0 oy
(867 puan) tarafından
Benim oğlum da ortamda babası varsa bana selam bile vermez babası işe gider oda oda ağlayarak baba arar kapıdan içeri gireriz koşa koşa babasına gider benide eliyle iter. Bazen gerçekten üzülüyorum sanırım hep dip dibe olmaktan sıkılıyo
(196 puan) tarafından
Evet benimki de babaya daha düşkün bendende sıkıldığıni zannediyorum dışarı çıkartıyorum parka götürüyorum biseyler öğretmeye çalışıyorum sıkılmasın diye benden
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Bende kücüken annemi babamı hiç aramazmışım ananem beni köye götürürmüş kardeşim doğunca 2 yaş var aramızda hiç ağlamazmışım büyese hep götürdü ananem kardeşim benim tam tersi hiç bir yerde kalmaz mecbur olmadıkca oda annem ölçek büyüdük ama hala aynı kardeşim  ama annemi babamı çok seviyom ama gezmek dolaşmak severim ben. 
0 oy
(304 puan) tarafından
icini ferah tut canim benim oglumda oyleydi simdi 16 aylik birakip gidiyim arkamdan agliyo. şu son 2 haftaya kadar umursamazdi simdi degisti  
(196 puan) tarafından
Hım o zaman zaman zaman farklılık gösterebiliyor çocuk bu vala huyu değişir istekleri artar inşallah yaşayıp görmeyi nasip etsin Allah'ım
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Güvenli bağlanmayı sen çok yanlış anlamışsın asıl arkadan ağlarsa sıkıntı var çocuk sana güveniyor eninde sonunda geleceğini biliyor ki ağlamıyor. Benim kaynanam ne mantıkla bunu söylerdi bilmiyorum hiç ağlamıyor hiç seni aramıyor ***** saptal insanı değersiz hissettirmek mi derdi nedir bilmiyorum konuşur dururdu kı çok nadir hastane işi falan olursa bırakırdım.  Şöyle de bir şey var kızım  zaten babaannesini sevmez tam bir dede aşığı derdim ki çocuğum elin evinde değil neden ağlasın. Ağlasa hoşuna mı gidecek yani . Seni aramıyor diye diye yavruma nazar etti kızım dört yasına gircek şimdi bir yerimden ayrılmıyor hamıleyım hastaneye bile birlikte gidip geliyoruz artık biraz da ona minnet etmemek için bırakmıyorum çocuğumu. 
(196 puan) tarafından
Evet işte çevremdekiler de öyle diyince bende diyorum acaaba gerçekten doğrumu ve kendimi çok değersiz yetersiz iyi bı anne olmadığımı düşünüyorum
0 oy
tarafından
Ne guzel iste . Demek ki sizi cok seviyor size cok guveniyor ve birakip gitmeyeceginize inanmis . Hem aksi durum da olsaydi bebegin huyu o olabilrdi .agladigi vakit belki huysuz donemi falan olabilir . Böyle dusunmeyin bence 
(196 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için burda çoğunluk dediğinizi demiş içim ferahladi Allah razı olsun sizden ve bütün mesaj atanlardan
tarafından
Aminn sizden de

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 111 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (869 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
13 Haziran 2023 Aile kategorisinde Bgnvl410 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 230 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde Tug.ce (163 puan) tarafından soruldu