0 oy
181 göst.
Diğer kategorisinde (985 puan) tarafından
Kızım cumartesi günü 1 yaşına girdi. Tutunup yürüyor rahatlıkla. Tek elimden tutunup da yürüyor. Yeni yeni kendi yürümeye başladı. İlk adımlarını görünce teyzeleri ayakkabı hediye ettiler ama kızımın dikkatini çekiyor doğal tabi böyle davranması ama nasıl alıştırıcam. Kendim iki elinden de tutup evin içinde yürüttüm ama oturup onla oynamak istiyor. Yürümek istemiyor hatta basmak da istemiyor. Nasıl alışacak erken mi?

11 Cevaplar

0 oy
(873 puan) tarafından
E bebekten ilk adım ayakkabısı almıştım ben zorlama sen giydir o çıkarıp bakıyo sonra onu giydirip dışarı çılatttım artık onu giyince gittiğini öğrendi yavaş yavaş alışıyo
-Reklam-
0 oy
(4,438 puan) tarafından
Ilk e bebekten aldim aynen senin bebis gibi yapti sonra  Viccodan almıştım ilk adım ayakkabısı yok gibi farketmedi bile 
0 oy
(12,589 puan) tarafından
İlk adım ayakkabısı aldık igor giydı alıştı hemen 
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Ben evin içinde giydirdim alışana kadar, dışarıda düşerse canı çok acır diye.. İlk giydiğinde korkup ağladı, sürekli görüp alabileceği yerlere koydum, arada kendi isteğiyle getirip giydirtmeye başladı, sonra da alıştı.. İlk giydirdiğimde ağlayınca alışamayacak zannedip korkutmuştum ama alışıyor.. Senin sıfır ayakkabın varsa sen de giyebilirsin içeride, bak ben de giyiyorum korkacak bişey yok demek için
0 oy
(1,892 puan) tarafından
Dışarı çıkmayı çok seviyor birkaç kez dışarı çıkarken giydirdim şimdi kendisi eline alıp yanıma geliyor giydir diye giyince dışarı çıkacağını biliyor 
0 oy
tarafından
10 aylık yürümeye başladı. İlk adım ayakkabısı aldım direk giydirip dışarı çıkardım. Bir sorun yaşamadım. Sonra terlik aldım terlikle daha rahat etti. Şimdi her çeşit ortapedik ayakkabı giyiyor. 
0 oy
(246 puan) tarafından
Daha yeni yyurumeye basladiysa anca alışır benimki yürüyor hala oynar bazen dışarı çıktıkça giydirdikce akisir merak etme.
0 oy
tarafından
Benimki de öyleydi canim evde sürekli çıkarmak isterdi oynardı circirtlariyla falan .dışarı çıkarttım disarida elini surmuyorlar yürümeye çalışıyorlar .şimdi 20 aylik ayakabbini giy diyorum hemen kosuyo kapıya indirip giymeye calisio :))disarda yürüt canim 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Evin içinde sürekli.giydirerek sksjsjs
0 oy
(12,966 puan) tarafından
Kızım da oğlum da ilk ayakkabın giydiklerin de oturdular yürümek istemediler dışarıya çıkarken ayağına giydirdiğim de çıkarıyorlardı sonra zamanla alıştılar uzun sürmedi 
0 oy
tarafından
Hiç öyle ayakkabı giyfi diye tuhafıma gitmedi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 74 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde mathildaa (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 170 göst.
0 oy
1 cevap 90 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde nrdn91 (1,847 puan) tarafından soruldu