0 oy
547 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Arkadaşlar bimde de fazla kalan patates soğan sebze meyve dışarı atıyorlarmış    Buradan Bir arkadaş söyledi takip et falan dedi    sizin ordada bimlerde boyle bi durum varmi atik degil ama saglam yiyebilecek halde dedi bu siteden bi arkadaşım bime gidip sordum yok dedi maddi imkanim yok ucretsiz sekilde alabilirim boyle durum varsa saglamlarsa

14 Cevaplar

+2 oy
(344 puan) tarafından
Ben dun iki torba karpuz gördüm kapimizin onunde şok market koymus alt katimizda onlar yuzunden heryer sinek bide suyu akmis kokuyo pis pis
(344 puan) tarafından
Kotu degillerdi kirilmis temiz torbaya koymuslar haliyle suyu falan akmis seffaf cop poseti tarzinda torbalardi iki torbanin birisi dondugumde yoktu digeri vardi almislar galiba
(344 puan) tarafından
Ceylanim ameliyat oldum cene kistinden baya darlandim bu ara
tarafından
Aaa geçmiş olsun canm Allah şifa versin
(119,251 puan) tarafından
ne zaman oldun gecmis olsun laaa niye haverimiz olmadi
(344 puan) tarafından
Bianda oldu ya bende sok oldum zaten beklemiyodum tomografide cikti hemen ameliyat dediler patolojiye yolladilar
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sağlam şekilde atmazlar sağlam olsa da zarar verip öyle atarlar genelde öyle yapılıyo kimse almasın diye,bizim buralarda genelde bitiyo armalarina gerek kalmiyo ama atılan yerlerde de sağlam atmazlar 
tarafından
Ama bana arkadas saglamlardi biseui yok patates sadece toprakli demisti
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Atıyorlar canım zamanı geçmiş kokmuş şeyleri bazende kararmış muzları denk geldi bana dedim ne yapacaksın. Atacağım abla istersen alabilirsin dedi. Baktım muzlarin dışı kararmış içi sağlam aldım bende
tarafından
Evet muzlar siyahlanmis ama ici sağlammis mesela bende denk gelirsem almak istiyorum çünkü alamiyorum pazardanda aliyorum ben boyle kapanmasina yakin
(1,071 puan) tarafından
İsraf oluyor öyle normalde almazdım ama israf haram olduğu için aldım geçtim.
0 oy
(15,946 puan) tarafından
Sağlam olanları atmiyorlar canım genelde satilmayan skt si geçenleri personeller alıyor. Yani ablam gil öyle yapıyor bozuk olanları atıyorlar sadece 
0 oy
(6,220 puan) tarafından
Sadece bim değil şok a101 de ama kokan küflenmiş ezilmisleri atiyorlR
0 oy
(6,957 puan) tarafından
Canım sebze meyve azıcık burussa kimse almiyo haliyle market manav elden cikariyo personellerin götürmesi yasak birine vermesi yasak mecbur çöpe dokuyolar kuzenimin eşi binde calisiyo valla çalışanlar arkadaşı zaten kaç yıldır da aynı yerde calisiyo mahalleli de taniyo yengemi kimse silayet etmiyo yengem toplayıp eve getiriyo yiyolar 
tarafından
Aslinda saglamsa verseler cope dokmeden yazik gunah ben ve benim gibi durumda olanlar alabilir
(6,957 puan) tarafından
Tabi canım nolcak ayrıca israf haramdır senin durumunda ne var bacım öyle deme biz bi kaç sene bi evde oturduk benim orta okul çağımda kapımızın önüne boydan boya pazar kurulurdu akşam pazar toplanırken pazarcilar kalan ezik domates biber patlıcan ne varsa çöpün yanına kasayla koyarlardi bi komşumuz vardı hemen annemi cagirirdi babam asgari ücretle çalışiyodu tek başına hem evi çekip ceviriyo hem 3 çocuk okutuyodu valla o sebzelerle biz hersene salcamizi menemenimizi yaardik buzlugumuzu doldurduk hırsızlık değil arsizlik değil şahsen öyle bi durumda bende alırım niye çöpe gitsin ki
tarafından
Aliyorum bende pazarlarda var oyle pazar kaldirilmasina yakin gidiyorum topluyorum gelir yok malesef bebegim var bakkal firinlardan da sert ekmekleri aliyorum buharda yumuşatıp yiyoruz sukurler olsun
0 oy
(1,094 puan) tarafından
bizim burda kokana kadar atmazlar 
0 oy
tarafından
Sadece omu meyve sebze ekmek bir suru sey atıyorlar 
0 oy
tarafından
Bilerek gidip direk çöpün içine atiyorlar sırf kimse almasn diye koli koli et attıklarını bile gördüm 
0 oy
(409 puan) tarafından
Kimse almasın diye direk çöp konternerın içine basıyorlar istesen de vermiyorlar çöpün içinden alırsan alcaksın başka türlü vicdan yoksunu bunlar
tarafından
Evet cope bakiyorum evimin onunde konteynir var ve bim sokagimda surekli bakiyorum
(218 puan) tarafından
Çok üzülüyorum böyle yeme içme kimseye lüks olmamalı. Nerdesiniz yakın olsanız size alıp vermek isterdim. Allah yardımcınız olsun
tarafından
Ben istanbuldayim Allah razi olsun uzulmeyin hic
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Sağlamlar atılmaz ben de çalıştım bir dönem çürükleri atıyorduk. Kimseye de verilmez yasak çünkü zararı dokunsa sorumlusu Bim olur ve şirket bu sorumluluğu kabul etmiyor. Anlatılanlar gibi bir durum yok yani 
tarafından
Ama saglam atiyorlarmis hani boyle atmak yerine daglam iyiyse benim gibi maddi imkani olmayanlara verilse
(1,575 puan) tarafından
Hiçbir gün sağlam atmadık. Zaten sağlam atamazlar fire verirler. Mağaza müdürleri fire vermemek için ellerinden gelse çürüğü de sattırır
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Valla Bizim burda a101 kasalarla çöpe döküyor yanına bile koymuyor bir müslüman alsın hatta annem dedi kızım yazık günah bari çalışanlar götürün kız dedi abla işimden mi olayım hiç anlam veremedim 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Eşim bimde çalışıyor öyle vermeleri yasak. Hatta eşim birileri alır diye çöpün içine atmamış yanına koymuş. Sorumlu müdürleri kizmis çöpün yanina koymak bile yasakmış içine atacaklarmis 
tarafından
Iyi ama neden böyle bisey pluyor saglamsa bizim gibiler alir
(1,210 puan) tarafından
Sağlam biseyi atmiyorlar zaten kötü olmuş şeyleri atıyorlar. Hem öyle yaparlarsa kimse gidip parayla almaz beklerler az burusunca bedava alırlar diye vermiyorlar. Hem de biri zehirlenirse sorumlusu bim olur diye vermiyorlar
0 oy
tarafından
Burda direk çöpün içine atıyorlar sağlam mı bilmiyorum ama 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 16 göst.
1 gün önce Alışveriş-Hediye kategorisinde Gammmze (1,311 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 390 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,353 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
26 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zelihaanne (796 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 577 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,293 puan) tarafından soruldu

379,365 soru

11,355,775 cevap

34,832 kullanıcı

...