0 oy
276 göst.
Aile kategorisinde (612 puan) tarafından
Ay ne oldu kızlar böyle kimse kimseye gitmez oldu sizin çevrenizde durumlar nasil

14 Cevaplar

+1 oy
(1,250 puan) tarafından
Yok kız bizdede pek gelip gitme kalmadı bide yeni nesilde gördüğüm ne hazırlamış ne ikram etmiş bize ben 5cesit yaptım o iki çeşit yapmış filan muhabbetleri den nefret ediyorum yeni çıktı bu ya eve gelen misafir zaten bereketiyle gelir böyle hesaplar yapılmaya başlandı ayrıca öyle çok çeşit yapipta kendini yormaya misafiri yük gibi karşılamaya çok karşıyım çayın yanına bı kurabiye bı çekirdek yeter yani insanlar iyice bı değişik oldu
(1,489 puan) tarafından
Aynısını düşünüyorum çok haklısın canım sana benden Bir artı
(1,250 puan) tarafından
Teşekkürler canım
-Reklam-
0 oy
(6,219 puan) tarafından
 Bitti yok ölüm düğün hastalık yoksa kimse kimseye gitmiyor 
0 oy
(12,589 puan) tarafından
Kaynanamdan başka kimseye gitmem bi yere gitmiş olsam da onla gitmişiz dır misafir da almam 
(3,232 puan) tarafından
Neden peki
(12,589 puan) tarafından
Sevmiyorum misafir almayı eve
Eşimin ailesi yetiyor Boyle mutluyum haftanın beş günü beraberiz dışarı çıkarız hep
(612 puan) tarafından
Cocugun varmi cnm
(12,589 puan) tarafından
15 aylık kızım var altı aylık hamileyim
0 oy
tarafından
Hastalık kol geziyor. 2-3 ayda bir kere gelir misafir. Misafirlik sevmem fazla. Herkesin çoluğu çocuğu var herkesin bir düzeni var. O yüzden gitmem kimseye. Gelene kapım açık. Ama bir hafta öncesine filan haber vermesi lazım. Çocukla zor oluyor tek başıma sürekli paçamda. 
0 oy
tarafından
Vallah ben kimseye kolay kolay gitmiyorum kimsede bana gelmez. Ama ölüm,düğün, hastalıkta herkes yanımızda olur. 

Bizde öyle gideriz 
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Var bizim burda :) 
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Biz Kürtlerde aşırı bir misafir perverlik var masaya sigamayiz uzun naylon sofra bezleri sereriz yemekten meyveye kuruyemişe koyarız 
0 oy
(1,873 puan) tarafından
Coronadan beri bitti bi anneme bi kayınvalideme o kadar 
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Yok ya kalmadı insanlar ev bakmaya temizliğe bakmaya çay bardağı nasıl sunumu nasıl buna bakmaya geliyor bence 
0 oy
tarafından
Yorumlar çok üzdü beni:(
0 oy
(4,391 puan) tarafından
artık senin istediklerin gelebiliyor evine, öyle çat kapı gideyim olayları nadir vardır.
0 oy
(11,235 puan) tarafından

Annemlerin eli bos olsa gece isten çıkıp birine giderler çay içerler birileri annemlere gelir çay içmeye bu çevreye bağlı bence  :)

0 oy
(3,101 puan) tarafından
Pandemi vurdu ya.ondan sonra bozuldu hem sagligimzi hem boyle akrabalik iliskilerimz.
0 oy
(362 puan) tarafından
Evlerimizde cuzler var gidinde bir bakın silai rahim akraba ziyaretinden elini ayağını çekmek ne kadar günah komşusu açken tok yatan bizden değildir bizim dinimizin bize mirası annemlere gittiğimde komsulugun dibine vuruyoruz geceye kadar otururuz ama şehirde nerde kimse kimseyi tanımıyor 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 138 göst.
20 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nazsultan (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 277 göst.
23 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 169 göst.