0 oy
187 göst.
Diğer kategorisinde (109 puan) tarafından
Herşeyi çok kafama takıyorum 3 aylık bebeğim var ve ilk çocuğum aşırı stresliyim çok araştırıyorum sürekli bişeylee buluyorum çocukta durduk yere niye bunu yapmadı niye şöyle olmadı diye diye kendimi bitiriyorum halbuki gelişimi Elhamdülillah iyi gidiyor ama elimde değil sizlerde böylemiydiniz acaba nasıl aşabilirim bi öneriniz varmı acaba

5 Cevaplar

0 oy
(7,366 puan) tarafından
Bende öyleyim doğduğundan beri sürekli kafamatakacak bişey buluyorum 16 aylık bu ara otizme taktım 
(109 puan) tarafından
Rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın sağlık sıhhat versin inşallah çok zormuş ya bende herseyi okuyorum daha çok stres oluyorum halbuki ayında ne yapması gerekiyorsa yapıyor
Mesela ağlıyor huysuzlanıyor acaba bi yerinimi acıttım diye strese giriyorum kolunun bacağını kontrol ediyorum vs
(7,366 puan) tarafından
Evet evet bende öyleyim
(109 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından

İlk çocuk olunca öyle oluyor

Bide bilgi elin altında Olmayacak şeyi bile bi işaret verdi diye burda da böyle yazıyordu kesin böyledir diyoruz Şöyle düşünün o sizin yavrunuz ne belirti olursa olsun hep yanı başında olacaksınız En iyi tedavi sevgi Anne sevgisi <3
(109 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum size :) bence bir süre uzak durmalıyım bebeğimle vakit geçirmeliyim çünkü bu günler geri gelmeyecek
0 oy
(1,091 puan) tarafından
O konularda hiç acele etmedim mesela 6 aylık bisey öğreticem günlerce uğraşmak gerek ama 7 aylık olsa daha kolay kavrayacak her şeyi zamana bıraktım. Oğlumun maşallahı var IQ da üstün yetenekli. Bık bık başının etini yiyen panik Bi anne olmadım hiç.  Cok rahat zamana bıraktım yine öyle yaparım 2. Bebeğime de 
(109 puan) tarafından
Ne kadar güzel benim bebeğimde gelişimi çok iyi maşallah ama işte takıcak bişey buluyorum illa
(1,091 puan) tarafından
Çocuklar hissediyor onlara da yansır. Rahat annenin rahat çocuğu olur. Kaygıyı yansıtmak tehlikeli bir hal alabilir. Bence çok ta ezbere bilgilerle gitmeyin cocugunza özel beklentiye girin. Motomot aynısı olacak diye birsey yok gelişim teorilerinin. Esneklik iyidir
0 oy
(246 puan) tarafından
İlk aylar ben de öyleydim ilk anne olunca tecrübesiz oluyorsun çok normal şimdi 14 aylık eskisi kadar  takıntılı değilim.Biraz anneliğe alışınca sen de rahatlarsın.
0 oy
(12,756 puan) tarafından

İlkler oyle oluyor

Benim senelerce olmadı çocuğum olmaz dendı şükür kızım oldu kırk çıkana kadar uyanırsa duymam diye bileğıme koyup kucaklayıp uyurdum :)

Geçti sonra şimdi 15 aylık kardeş da geliyor

Takmam pek ciddi bir şey olmadıkça mesela düşünce gidip kaldırmam kendin kalk derim aliştı şimdi başka biri kaldırınca sınırlanıyor kendi yapmak istiyor her şeyi 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 186 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde SAsya (1,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 331 göst.
11 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Elif&hanim (5,492 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 501 göst.
17 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 411 göst.