0 oy
180 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (301 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar evim 6. Kat asansor yok 23 haftalık oldum nolmal doğum istiyorum hastaneden çıkışta iylesene kadar kayın validemde kalırım diye düşünüyordum ama eşimin işi için çok ters oluyor kayın validemin evi işi hemen bizim evin orda izin vs alamaz imkansız gibi birşey dikişli merdiven çıksam dikişler atar dimi eşim seni kucaklarim dedi de öylede korkuyorum napsam bilemedim taksiyle gidip gelirim de dedi öylede çok masraflı olcak 

11 Cevaplar

0 oy
(3,503 puan) tarafından
Yok kız niye atsın dikişlerin benim evim 3. Katta bende normal doğum yaptım ama tabi benim dikişim çok yoktu merdiven çıktım bizde de asansör yok bı sorun yaşamadım 
(301 puan) tarafından
Benim ilk doğumda yürümekten bı dikisim atmıştı ondan dolayı kendimi zorlasam atar diye korkuyorum 6 katta az değil
(3,503 puan) tarafından
Himm o zaman bilemicem valla canım Allah yardımcın olsun sağsalim kucağına al yavrunu inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla merdiven çıksan bence eşinin taşıması kadar zarar vermez 
(301 puan) tarafından
Dimi düşününce tasimasida çok sıkıntı
tarafından
Eşim beni arabadan indirince mesela korkuyordum ben kimse bana dokunmasın ben inerim diye çünkü sen hareket ederken bile az çok nasıl rahat edersin ona göre yavaş yavaş çıkarsın eşinde yukarı doğru taşıyacak yani bilmiyorm ben cnm Axor diye korkarım yavaş yavaş ama en azından rahat rahat çıkarım
(301 puan) tarafından
Aynn öyle bende korkuyorum tasimasindan öylede olmaz bakalm doğuma daha var ama ben şimdiden kafam rahat olsun napcagimi bilmek istiyorum
0 oy
(294 puan) tarafından
Haha Allah iyiliğini versin kız bende 6.katta oturuyirm  asansör yok eve çıkabildim asla merdiven etki etmiyor normal doğum o an doğumdan bı gün veya 2 gün gayet iyi oluysn bisieyin kalmıyor ben eve geldim hemrn ev işlerine koyuldum merak etme biseh olmuyor bende ilk doğumda dikişler var nasıl tuvalete gıdıcem çiş yaparsam yanar diye düşünmüştüm o yüzden korka korka gitmiştim ama hiç yanmadı sanki hiç bişey olmamis gibiydi  ikinci doğumum da aynı şekildeydi korkma  Allah  bı avazda kurtarsın
(301 puan) tarafından
Amin canım ama benimde ilk doğum çok rahatti 1. Katta oturuyordum eve geldiğim gibi sanki ben dogurmadim gibi rahattım kendimi iyi hissediyordum ama ikinci doğumda kesi yapmadılar yirtildim 1 ayim bitti bile kendimi iletmiş hesetmiyordum her doğum ayni olmuyor inşallah ilki gibi rahat kolay doğumum olur
(294 puan) tarafından
Birinci doğumum çok zor geçti benim kesi atıldı ikinci doğumda kısa sürdü bütün aancimi evde çektim kısa surdu ama yirtildim. Hemde dikmeleride çok uzun sürmüştü  aynn önceki kesiye göre geç iyileşti  ama atmadi  ben 2. Doğumum 4 gün hastanede yattık bebeğim böbrek rahatsızlığı vardı ama sürekli gelip bakıyorlardı kanamaya ve dikislere   inşallah atmaz siz dikisiiniz atınca anladiniz mi ce tekrar gittiniz mi doktora bu yüzden
(301 puan) tarafından
Evet kendimi pansuman yaparken anladım kırmızı görünüyordu dikişin arası gittim ama tekrar atmadilar dikiş sonrası o dikişin arasında bı et parçası çıktı küçük bişey ama rahatsız ediyordu iylestikten sonra gittim lazerle yaktilar
0 oy
tarafından
yoo bisi olmaz yavas yavas cikarsin dikis emanet degil ztn 3 4 tane bisi dikicek
tarafından
bende suni sanci alip kesildim ztn o esnada kesiyor dikiyor ama 30 dikislik ordan kesecegine sezeryan yapsaymis cok daha iimis yanii mahvetmis resmen sizi
(301 puan) tarafından
Benimde kesi yapmadılar yirtildim uyusturmadan diktiler gerçekten çok kötüydü uyusmadan olması bide özelikle söyledim uyusturun diye bana canım senin acilman yeterli dikişsiz dogurursun demişti ebem bende o an mutlu olmuştum dikişsiz kesmeden yirtilmadan doğum yapcam diye tabi acemiymis yıprattı beni birde özeldi yoksa doğumum kolaydı sancısız gittim acilmam bile yoktu yinede 2,3 saate dogurdum düzgün kesse uyusturup dikse ilk doğumum gibi kolay olcakti
tarafından
off yirtiliyormuymus insan valla 2 dogum yaptim ilk kes duyuyorum.. cok gecmis olsun, oyle boylr atlatmissiniz
(301 puan) tarafından
Kontrollu kesi çok daha iyi kesmeyince tabi zorlanip yırtılma oluyor geçti şükür rabbim bidaha yasatmasin benim iki dogumumda kolaydı 2,3 saate dogurdum ikisinide ama herzaman derim doktor veya ebe iyise aksilik olmadıkça nolmal doğum en guzeli
(301 puan) tarafından
Çok zor şeyler yasamissiniz çok şükür atlatmissiniz en azından
0 oy
(988 puan) tarafından
Ben çok zor bı doğum çok dikişli bı doğum gecirdim 

Ve 5 kat çıktım yavaş yavaş dinlene dinlene çok şükür sorun yaşamadım hakkınızda hayırlısı olsun 
(301 puan) tarafından
Allah razı olsun canım cesaret geldi sayenizde ben korkuyordum açıkçası ama yavaş yavaş çıkarım inşallah
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Sezaryan doğum yaptm hergün indim 5 kattayım asansör yok sezaryan olmasına ragmen bişey olmadı
0 oy
(4,155 puan) tarafından
Yavaş yavaş dinlene dinlene çık. Niye o halde elin evinde kalasın. Hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle. 
(301 puan) tarafından
Öyle yapcam canım ama elin evi gibi değil hem ev içinde kaldım ben hemde kayın validemler iyi doğum harici bile kaldığım oluyor eşimin işi açısından sorun olcak diye evimde kalırım büyük ihtimal
0 oy
(10,007 puan) tarafından
Kiz bende 5.kattayim asansor yok. Hic dikis atar diye dusunmedim valla :) 2 sezeryan oldum. Indim ciktim
(301 puan) tarafından
İşte sezeryan karında oluyor nolmal doğum ayrı bide zorlu çok dikişli olursa zorlanmak elde degil
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Benim hem dikiş hem kesi vardı evim zemin kat ama yürümekte zorluk çekmedim hiç asıl sıkıntı oturduğunda oluyor :) ama ikinci doğumun ise dikişler çok az oluyormuş kimilerinde hiç olmuyormuş
(301 puan) tarafından
Yok canım o ilk doğumda ikinci doğum şeyleri hep yalan benim bu 3. Olcak ilkte çok rahattım doğumdan sonra yürümek vs kolaydı ikincide çok zordu dikişler falan adım atmak istemiyordum merdivende ekstra korkutuyor ikinci doğumu düşününce inşallah üçüncü ilki gibi olur
0 oy
(580 puan) tarafından
O kadar da sorun olmaz ya yavaş hareket edersiniz.

Hem bakalım normal doğum mu olacak?

Şimdiden kasmayın kendinizi daha 10 hafta var
(301 puan) tarafından
Aynn hayırlısı olsun kısmet inşallah nolmal kolay olur şimdiden netlestirsem nerde kalcam daha iyi kayın validemde kendini bana göre ayarlar ama büyük ihtimal kendi evime cikicam inşallah
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Sezeryanmi normal dogum mu olcak 

Ben sezeryanliydim 6. Kat a kimseden yardim almadan cikip iniyodum gunde 7-8 kere hic bisey olmuyo merak etme 
(301 puan) tarafından
Nolmal doğum canım sezeryan karından dikişler yine okadar korkmazdim yürümek falan iyi sezeryanda
(1,576 puan) tarafından
Normal dogumda sezeryan kadr dikis olmuyo bide yurumek iyi ama okadr merdiven cikmak tehlikeli iste benm dikislerim hep sismisti dinlenemedim ben hic gunluk 7-8 kere inip cikiyodum mecbur

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 134 göst.
0 oy
7 cevap 151 göst.
15 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde brck (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 213 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Bsra77 (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 483 göst.
1 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu