0 oy
543 göst.
Diğer kategorisinde (316 puan) tarafından

Pazartesi kadın doğuma randevu aldım malum kahramanmaraşta randevu bulmak zor bayan doktor dolu hep spiral taktırmak için bide rutin kontrol için randevu aldım erkek doktorlar vardı hep. Aşırı utanıyorum bu zamana kadar hiç erkek doktora muayene olmadım hele birde spiral nasıl takmaya müsade edilir bilmem. 

Özel hastaneye de güç yetmez oldu :wassat:
Umarım doktordan memnun kalırım spirali takmaz canım acır diye korkuyorum devlet hastanesinin işi pek güzel olmuyor malum. İlk defa devlet hastanesinde kadın doğuma gideceğim. 
Necip fazıl  şehir hastanesi 

10 Cevaplar

+1 oy
(2,354 puan) tarafından
Senın dedıgın hastane benım eltımın oğlunun kalp rahatsızlıgını buldu .. Özellerin yırmı doktoru bulamadı bademcıl dedılee meğer en tehlıkelı kalp hastalıgı varmıs. Allah ıyılerle karsılastırsın 
(316 puan) tarafından
Ya ben gittiğim her devlet hastanesinde sorunlar ile karşılaştım. Ama şehir hastanesi iyi eşimin problemi vardı üroloji doktoru 1 ilaç ile sorunu çözdü. Ben kendi açımdan korkuyorum hiç erkek doktora muayene olmadım.
Çok geçmiş olsun  şuan durumu  nSul
(2,354 puan) tarafından
Anelıyat olacak sızede gecmıs olsun doktora haram yok elden bırsey gelmez
(316 puan) tarafından
Teşekkür ederim allah razı olsun. Maalesef ayıp yok mecbur gitmek zorundayım.
Tekrardan geçmiş olsun
-Reklam-
+1 oy
(2,090 puan) tarafından
Tıpta ayıp olmaz. Ve gerçekten erkek doktorlar kadınlardan daha iyi. Kadın drla devam etseydim bana çocuğumu aldırtacaktı. Tersleme çat diye adamaın suratına konuşma bağırma hep bu kadın drlarda var.
(316 puan) tarafından
Benim doktorlar hep sakın anlayışlı idi özel hastaneydi ondan sanırım. Bakalım ilk deneyim olacak umarım memnun kalırım
(2,090 puan) tarafından
İnşallah
(1,250 puan) tarafından
Bu konuda sana artı vermek zorundayim
(2,090 puan) tarafından
Öyle ama ya
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Doktor sonuçta erkeği bayanı olmaz bazı devletlerde emin ol canım ozellerden daha iyi doktorlar var şans işi birazda
(316 puan) tarafından
Öyle gerçekten o yüzden çekinmem korkum ondan kötü bir doktor gelse o zaman çektiğim acı sıkıntı yanıma kalacak bazıları çok acımasız ve bilgisiz
(4,548 puan) tarafından
Kadın doğum olarak erkek doktorları daha nazik oluyo canim korkutma bu yüzden kendini kadınlar satıyor hoş diyesim geliyo :))
(316 puan) tarafından
Kadın doktorlar devlette sıkıntı ya o yüzden bir nebze içim erkek oluşundan rahat en azından ilgileniyorlar
0 oy
(10,559 puan) tarafından
Devlet hastanesi işi niye güzel olmasın kız ordaki doktor değil mi devlette taktırdım 3 sene olacak çok memnunum doğumu da orda yaptım ;)
(316 puan) tarafından
Hangi doktor? Geçmiş olsun inşallah bende sorunsuz sıkıntısız taktırırım bende birde pcos var bakalım doktor ne çare bulacak
(10,559 puan) tarafından
Ya cnm İstanbul'da yım da devlette taktırdım yani memnunum özelde taktırıp da sorun yaşayan bir sürü tanıdık var yani doktorun iyisine denk gelmelisin
(316 puan) tarafından
Elbette öyle umarım iyi huylu işini bilen bir doktora denk gelirim
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım kadın doğum kendi takmıyor spirali ebeye yönlendiriyor ebe takıyor yani doktor erkekte olsa ebe takacak  bu arada devlet hastaneleri de güzel yapıyorlar bende devlette taktırdım 2 buçuk yıl korudu gittim devlette çıkardım bir sıkıntısı da olmadı 
(7,376 puan) tarafından
2 buçuk yıl kullandık kızım iki ay sonra 3 yaşına girecek hamile kalsam doğana kadar 3.5 yaş olur yaş aralıkları iyi gibi geldi ondan çıkardım bide hemen kalınır mı belli de olmaz
(316 puan) tarafından
Aynen orası öyle bende o civarlarda oğluma 1 kardeş olsun istiyorum ama şuan hiç vakti değil. Kaldıramam çok zor oluyor benim için gurbetteyim kaynanami kaybettim sezaryen doğum birisinin bakması lazım 1 hafta en az oğlumda ayaklanması lazım dillenmesi lazım tuvalete alıştırmam lazım yani allah olmayanlara versin inşallah
(7,376 puan) tarafından
Amin canım bizimde tuvalate alıştı işte kendink de ifade ediyor artık zamanı geldi diye düşündük
(316 puan) tarafından
Aynen tam. İstediğim şekilde benim o yüzden geç kalmayın allah en kısa sürede verir inşallah herşey gönlünce olsun :)
(7,376 puan) tarafından
Saolsin canım inşallah
0 oy
tarafından
Utanacak bişey yok.saglik bu yani .erkeği kadını mi olur .Allah zaval vermesin hicbirine.kusura bakmada onlar günde 50 hasta bakio emin ol onların görmekten midesi bulanıyor dur artık.kimse sana o gözle bakmaz orda.kendini korkutma utanacak hicbirsey yok
(316 puan) tarafından
Hayır o gözle bakma ile alakası yok. Tamamen ben kendi sorunum ve utancımdan bahsettim
İlk deneyim olacak yani utanıyorum
tarafından
Kendini sıkma canim bakmamaya çalış .normal bı şekilde git erkekmis gibi görme takmamaya çalış.
(316 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim :))
0 oy
(710 puan) tarafından
Devlet hastaneleri pek çok özelden daha iyi emin ol. Bazı özeller para almak için olmayan şeyler bile çıkarıyor. Çok yakınım bizzat tecrübe etti. Doktora gelince zaruri durumlarda islamda tıpta kadın erkek ayrımı yoktur. Tabi ki öncelik Müslüman Kadın doktodur ama yoksa alternatifler değerlendirilir. 

Senin durumun ise acelesi olmayan bir şey bence. Evet bugün randevu yok ama 4 ay sonra belki kadın doktora randevu olacak bilemiyorum. Ben Allahın izniyle mecbur kalmadığım sürece erkek doktora gitmek istemem. Spiral içinde randevu beklerken envai çeşit korunma yöntemi var birini kullanırım. Eğer çok risk almak istemiyorsam 3-4 tane kullanırım. Mesela eşin prezervatif kullanırken sende sağlığına zarar vermeyecek ertesi gün hapı felan kullanırsın yada doğum kontrol hapları var hergün kullanılan oda olabilir. 
(316 puan) tarafından
1 yaşında oğlum var kafama göre ilaç kullanamam emziriyorum. Maalesef ki eşim kendini ve benide koruyamıyor. Yumurtalık kist teshisi konuldu onun içinde kontrol var 4 aydan beri kadın doktor arıyorum 1 tane buldum gittim randevumu tüp bebeğe çekip benim randevuyu Suriyeli birine vermişler. Demem o ki 4 aydır bekliyorum maalesef ki her eş sizlerin eşi gibi olmuyor...
(710 puan) tarafından
Anladım canım benim. Ben sadece postta yazdığın kadarına kendi düşüncemle cevap verdim. Ailenin içini ve sağlık durumunu sen daha iyi bilirsin. Hakkınızda hayırlısı olsun
(316 puan) tarafından
Teşekkürler.. Elbette öyle
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Çok yanlış düşünüyorsun. Hem acımıyo takarken 
(316 puan) tarafından
1 defa deneyim oldu canım biliyorum. İlk erkek doktor deneyimi olacak umarım göz açıp kapatınca geçer gider o gün
(2,387 puan) tarafından
Geçer geçer
(316 puan) tarafından
İnşallah herşeyin hayırlısı :))
0 oy
tarafından
Vallaha ilknkadin doğum doktorum kadındı bebeğin kalp sesini acnis bu ne dedim ses korna sesi değil bebeğin kalp sesi dedi ilk defa duymuşum nerden bileyim benge bakıyorum ultrason dan cihazı şok eve götür dedi 

Erkek doktorla devam ettim sonra 8 ay süperdi ama varya ilk hatam kadına gitmekti 

İkincide erkekte randevu bulamadım kadına aldım ve yine hüsran 

Hemen erkeğe aldım ama varya yine çok iyi doktor kadın kadının düşmanı diye boşa demiyor lar
(316 puan) tarafından
Amanın anlattığınız duruma göre gerçekten kadın kadının düşmanı kadın doğum doktorları neden böyle ya
tarafından
Evet evet oyleler ebeler bile öyle erkek hemşire öyle değil bak
(316 puan) tarafından
Hmmm allah herşeyin hayırlısını versin inşallah
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Su algı malesef hiç doğru değil devlet hastanesinin neden işi guzel olmasın ki en kral özel hastaneye de gitsen de bir nokta da orda bile yetersiz kalıp seni devlete yönlendiriyor başımız sıkıştığında kostugumuz devlet imkanlarını al aşağı etmeyelim 
(316 puan) tarafından
Haklısınız gerçekten ama şöyle diyorum ilk deneyimim ve korkum var utanıyorum çok normal değil mi sizce?

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 242 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,049 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 306 göst.
17 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,264 göst.
13 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 613 göst.