0 oy
78 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar kızım 8 aylık ama daha emekle mıyor olduğu yerde yuvarlanarak bir yere gidiyor sürünmesi için yere bırakıyorum ama dönüyor dönerken de kafasını birden bırakıyor çok kötü çarpıyor ne yapayım sürülmesi için herkes geç kalmış sürünmede diyor

12 Cevaplar

0 oy
(5,049 puan) tarafından
Emekleme bir gelişim basamağı değil. Her çocuk farklıdır. Benim kızım 10 aylıkken emekledi. Bu kadar dert etme kendine 
tarafından
Katılıyorum
-Reklam-
0 oy
(220 puan) tarafından
Oğlum emeklemeden 14 aylıkken adım atmaya başladı emekleme yaptiramiyodum yere koyuyodum ileri gidicene geri geri giderdi:) oda çok değil yani az bisey her çocukta değişiyo diyorlar benimkinin yürümesi de çok geç oldu her kafadan Bi ses cikiyodu akışına bırakmak en iyisi onlar zaten sinyal veriyor bazı şeyleri yapmak için anliyorsun
tarafından
Eve benim oğlumda geri geri gidiyor :D
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Benim büyük oğlum hiç emeklemedi çok oğlum 6 aylıkken emeklemeye başladı Şu an yedi aylık oldu
0 oy
tarafından

Benim oğlum da 8aylık emeklemiyor ve dönerek gidiyor ya da sürünüyor yerde :D bazen bulduğum yerlere şaşıyorum :) daha kendi dengesini sağlayamıyor ama kolunun altlarından tutunca yürüyor yanı adım atıyor bu gelişim göstergesi değil kimin ne dediğine pek takılmayın ya herkes artık her alanda Prof gibi ordan burdan duyduklarıyla konuşuyor benim bebeğim kendime özel diyorum gelişimi hareketleri yapması gerekenleri yapıyor bitti yani 

tarafından
Benim kzimds öyle yürümek istiyor:)
tarafından
Valla yürüse de kurtulsam diyorum ama bazen de böyle daha iyi diyorum yürütece koyunca elinin bürün gittiği yerleri karıştırıyor :D
(84 puan) tarafından
Aynen kailiyorum benim bebeyimde bi sürünyo bide donerek erini deyistryo hızlca birde kafasını yere koyu ayakları uzerinde druup ayaklariyla adimlayip sonra kafasini kaldırıp ileri atliyo cok komik yaa kostebekler bu minnaklar sanki:D
tarafından
Allah mı nasıl yaratıyorsa bu minnakları işte hepsi farklı farklı karakterler hareketler ❤️ Allah bize bağışlasın yavrularımızı ❤️
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Yooo canım hiçte geç kalmamış kızım da aynı şekilde döne döne gidiyordu 9.5 aylıkken süründü 13 aylıkken de direk yürüdü şimdi 7.5 aylık oğlum var 6.5 aylıktan beri sürünüyor bakalım ne zaman emekler ya da kızım gibi emeklemez yürür. 
0 oy
(134 puan) tarafından
Canım hiç uzulme hiç takılma bende çok takılıyodum 10 aylıkken emekledi ve dediğin gibi her kafadan ses çıkardı hatta geri kaynanam doktora götürün bı gösterin demisti bende oturup ***** gibi ağlamıştım öyle dedi diye :) bu günlerin tadını çıkar sadece bunu soyleyim :) aniden bı bakmışsın arkanda bitivermis o zaman da dur yapma bırak onuuu kızım oglumm peşinde dolascaksin :)) hiç üzülme zamanı var 
0 oy
tarafından
Yürüteç kullanıyormsnz merak ettim benimkide 7 aylık kızım 
0 oy
(6,259 puan) tarafından

Benim oğlan emeklemeden yürüdü smdi 22 aylık sanırım emeklemedigi için heves ediyor bazenn yanıma emekliyerek geliyor :D

0 oy
(84 puan) tarafından
Yok yaa valla her cocugun gelisimi farkllıdı standart kural yoktur bazı bebeklerde 1 2 ay gec gelsie biliyo bazı beceriler benimkide 7 aylık sürenyor veya kafasını yere direyib ayakları uzerinde durub oyle yuruyerek imekliyo sonrada donup kafasını çarpıyo:D . Ama yürümeye bi meraklı bi meraklıki sorma bazı bebekler emeklemeye bilir birde sadece diz üstü imeklme diye şart deyil her bebeyin kendi emekleme tarzı varmış kimisi sürünerek kimi oturarak kimi diz üste 
0 oy
(4,323 puan) tarafından
Emekleme bir gelişim göstergesi değil ama illa emeklerin diyorsan bunun için egzersizler var onları yaptırabilirisn
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Millete ne bakıyorsun. Her çocuk aynı olsaydı hepsi robot gibi olurdu. Herşeyin vakti zamanı var. 
0 oy
(243 puan) tarafından
Cnm benm kızım ekimin 10 da bir yaşına girecek iki gündür yeni yeni emeklemeye başladı 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 167 göst.
22 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 242 göst.
25 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,378 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 68 göst.
27 Mart 2024 Aile kategorisinde Ravza Demircan (0 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 270 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,378 puan) tarafından soruldu

380,272 soru

11,385,501 cevap

34,885 kullanıcı