0 oy
167 göst.
Diğer kategorisinde (122 puan) tarafından

Uzun zamandır girmiyorum platforma. Ama eskiden de şimdide denk geldiğim bir sürü becerili kadınlar var burda. Yürekten sizi tebrik ediyorum. Erken kalkıp temizliğini ve yemeğini yapanlar, el işi ile eşlerine destek olanlar, sırf kendilerini mutlu etmek için çocuktan işten fırsat bulup sanatla uğraşan,spor yapanlar... 2-3 çocukla yinede istediği yere gidenler, tatilinden keyif alanlar, köy serin olsa bile yinede bebeğiyle gidenlere, Evi sürekli temiz olanlara.. Her ne olursa olsun hem kendisine hem ailesine yetebilen bütün kadınlara selam olsun <3 Var olun baş tacı kadınlar <3

Ben bu söylediklerimin yarısını yapıyorum ama 2-3 gün sonra enerjim tükeniyor. Mutsuz evliligimden dolayı sanırım. Kızım yoruyor beni. Ama sonra buraya girince postlara denk gelince ulen diyorum bi benim mi kızım yaramaz herkesin çocuğu öyle ama yinede işlerini aksarmiyorlar. Demekki benden bi cacik olmuyor :D 12 yaşından beri annem çalışırdı (babasız büyüdüm) ben ev işi yapar yemek öğrenmeye çalışırdım. Acaba onun yorgunluğumu yıllardır koştur koştur çocuk yaşta şimdi bıkkınlık mı? Yoksa içimde bi sevinç, enerji , mutluluk, yaşama arzusu kalmadı diye mi? Sebebi ne bilmiyorum ama sizi gerçekten gönülden kutluyorum. 

Hepinizin eline, emeğine, sabrına sağlık canlar<3

Herkese güzel bir örneksiniz:happy:

8 Cevaplar

0 oy
(3,388 puan) tarafından
Ne oldu canım eşinle biraz düzeltebildiniz mi? 
(122 puan) tarafından
Eşime güvenmiyorum canım. Sanki bir derdimi anlatsam sonradan yüzüme vuracak gibi koz olarak bana kullanacak gibi geliyor. Çünkü onun için tek önemli annesi gerisi boş
(3,388 puan) tarafından
Sende temkinli ol para veriyorsa mutlaka birikim yap.
(122 puan) tarafından
Sorsam hep para yok para yok diyor. Ama elime para geçince kenara koyuyorum. Kızım için takılan küçük altınları 2 tanede ben biriktrmstm onlarida bileziğe çevirdim kızımın kismetine. Küçük altında çok pahalı bacım yaa ://
(3,388 puan) tarafından
Ewt canım çok pahalandı hersey sakın eşine söyleme devam et biriktirmeye dünya hali
(122 puan) tarafından
Aynen cnm Allah sonumuzu hayır eylesin inşallah
-Reklam-
0 oy
(3,374 puan) tarafından

Anaaa bana seslenmssin bacım bacimmm:D 4 çocuk hadi biri büyük asker ikisi okula gider biri 3. Sınıf biri 8. Sınıf kocaman bir ev ve en önemlisi kaynanamın oğlu 8 çocuğa bedel gelen giden yemek icemek yatıya kalan daha sayyami yeter mi

(3,374 puan) tarafından
Kaynanamın oğlu olmasaydı eyiydi tabiki şaka kuzum bizim de yoruldugumuz anlar birtigimiz anlar oluyor ama hayatla mucadele etmek zorundayız bitanem
(122 puan) tarafından
Evet canm ama eşin seni motive ediyordur. Yorulmussndur hayatım gel karşılıklı çay içelim sohbet edelim vs gibi güzel sözler söylüyordur. Benim kulağım ağrıyordu kulak egzamasi çıktı egilemiyorum kalkamiyorum baskı oluyor zonkuluyor felaket ağrı oluyor. Adma gelmiş cay demlemedin mi off diye yüz sallıyor. Ben mucadeleyi severim ama boş mücadeleye yordu beni 6 yıldır. Merhametsiz vicdansız bir adam . Tukenmisim gibi hissediyorum
(3,374 puan) tarafından
Dibine kadar haklısın canım yaptigin iş emek bilinmiyorsa insanın hiç bir şekilde canı istemez Rabbime şükür eşim anlayışıdır nasıl yoruldugumu nasıl kivrandigimi bilir çocuklara kızar robot olsa dayanmaz size diye
(122 puan) tarafından
Helal olsun eş dediğinde böyle olmalı. Daha yeni evliyken bile tuzsuz olan yemeğe burun kıvırıp tuzlu olmuş yenmez bu dedi. Aynı yemekten bende yiyorum neden yalan söylüyorsun ki dedim. Eşim yemeğin tadına bakmadan direk tuz atan birisi ona tuzsuz bile gelmesi lazım çok tuzlu yiyor annesi öyle alistirms. Tuzlu diye laf etti düşün. Halen ara sıra yapar. Pilav tuzlu olmuş dedi inan ki yemeğin başında sessizce agladim. Doğru çok tuzlu dedimbana öyle gelmiş ne bileym diyor. Rahatlığa bak ne bi özür ne bi gönül alma. Evlendigimden beri bu haldeyim.
(122 puan) tarafından
Sdece yemek değil yani bu kucuk bi örnek. Herşeyime karışır. Kadın sen misiin ben miyim belli değil diyorum halen anlamıyor utanmıyor .
0 oy
(15,654 puan) tarafından
Enerjini sömüren kızın da değil iş güç de değil bana göre eşin. Buna da izin verme senin elinde herşey unutma ☺️❤️
(122 puan) tarafından
Ahh canım keşke herşey elimde olsa... Esime sevgim bitti o yüzden sanırım içimden hiç birşey gelmiyor uzun zamandır böyleyim.
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Fundaydi ismin demiiii 

Yanlış hatırlamıyorsam sen nerelerdesin ya kızın buyumusturrrr❤️❤️
(122 puan) tarafından
Evet canım doğru hatırlıyorsun ismimi :) ara vermek istedim bı süre. 2,5 yaşında teyzesii :)) çok şükür büyüdü
0 oy
(10,329 puan) tarafından
Mevzu güne iyi başlamakta olumsuz değil olumluya odaklan canım. Çünkü hepimiz negatif şeyler yaşıyoruz. Kalk şükür yaramazlık yapan bir evladım var de. Temizleyecek bir evim var beni bekleyen fakat keyfime kalmış işlerim. Rutin nimettir
(122 puan) tarafından
Haklısın cnm hiç bu açıdan bakmamistm olayı <3
0 oy
(736 puan) tarafından
Bendede yillarin verdigi yanlizliktan kimseye bisey anlatamamaktan yardim isteyememekten kaynaklanan bir yorgunlugum ve insanlara karsi bi doymuslugum var artik kendi kendime daha rahat oldugumu dusunuyorum kimseyi cekecek tahammulum kalmadi iki tane kucuk cocuklarim var bitmiyo zaten pislikleri onlarla ugrasiyorum kendimi unutmadan oda bana yetiyo .
(122 puan) tarafından
Ne güzel ozetledin canım. Yalnızlığın verdiği bir yorgunluk. Ufacık Bir şeye sinirleniyorum bağırmaya başlıyorum. Sonra sinir krizine dönüşüyor. Duvarlara vuruyorum kendimi ben bile taniyamiyorum
(736 puan) tarafından
Okadar degilim ben ama tahammulsuzum hicbirseye tahammulum yok ne he hos diyop gecebiliyorum nede icime siniyor olanseyler cocuklarada bisey yapma dedim yapinca tepkim buyuk oluyo ama elimde olan biseydegil ilac kullandim yillarca mal etti iyice beni artik kullanmiyorum ama kafama bisey takma ozellihimi yitirdim hic bisey takamaz oldum dusunemez oldum icime sinmeyen konular var bana rers ilan konular yalan iki yuzluluk gibi asla tahammul edemiyorum hic
(122 puan) tarafından
Bende ikiyüzlülük yalan herşeyi yapıp yapıp yapmadım diye inkar etmeleri kendilerini haklı çıkartmak için herşeyi yapanlar yuzunden bu haldeyim
(736 puan) tarafından
Bende oyle kimsey bir kotulugum yalanim  yok kimseylede oturup dedikidu yapan birisi degildim bana ettikleri yuzunden pskolojim bozuldu
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Evet bayadır yoktun sen. 

Amaann iş yapıyoruz ne oluyo sanki her gün aynı şeyler bi gün yapmasak ne olur sende yapmayıver biraz. 

Gezme konusunda sana katılıyorum. İçimde hiç gezip tozma hevesi kalmadı. Çünkü çocuklarla olmuyo ya hepsinin ayrı ayrı dertleri oluyo. Eve geliyorsun pestilin çıkmış oluyo.

Ama bu aralar sinemaya gitmek istiyorum çok. En son ne zaman gittiğimi hatırlamıyorum. Eşimle başbaşa vakit geçirmeyi özledim... 
(122 puan) tarafından
Kuzumm sen eşinle vakit geçirmeyi ozleyebiliyorsun ben ise eşimle konuşmak bile istemiyorum. Birşey söylüyorum ne diyorsun yaa amannn gibi tepkiler. Off tamam sus lanet olsun sohbetine ihtiyacm yok diyorum. Sennki sadece yorgunluk bnmkisi hem yorgunluk hem sevgisiz bir bosluk
(2,387 puan) tarafından
Anladım canım. Öyle de insan da iş yapma hevesi olmaz tabi
(122 puan) tarafından
Evet aynen öyle canım. Eskiden amann eşim için mi yapıyorum temizliği kendim için diyordum sonra kızım doğru kızım için ddim. Ama şimdi batıyor. Eşofmanini yere atması sigarası paketini bile masa üstünde bırakıyor. Bitms paket alıp atsana çöpe . O bile bana batıyor. Herşeyi ben yapıyorum. O yüzden bunaldım cnm birşey yapmak istemiyor. Şimdide arkamdan der kesin pis pasaklı evi toplamiyor diye bunu düşününce iyice ofkeleniyrm adam değil der bu arkamdan diyorm kndi kendime . güvenmiyorum eşime ne acı bnm için
(2,387 puan) tarafından
Aman bırak diyeceği onlar olsun. İnsanda heves bi kez kaçtı mı gelmiyo bi daha geri.
(122 puan) tarafından
Aynen öyle şimdi hevesim kaçmış durumdayim uzun zamandır. Geride gelmiyor
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Bu söylediklerinin hiç biri bende yok. Gidiyorum usulca 
(122 puan) tarafından
Ahahah kız bende de yok :)) kızım hasta olur diye çok sıcakta dışarı çıkmıyorum güneş çarpar diye hava soğuk olunca üşütür diye çıkmıyorum ahahahah valla kendimden utanıyorum burdaki postları görünce :D
(2,726 puan) tarafından
Utanacak ne var ben şuan an temizlik yapıyorum işin içinden çıkamıyorum ya
(122 puan) tarafından
Herkes iş yapıyor ben ise oturuyorum diye kendimi garipsiyorum xnm

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 419 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 282 göst.
27 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy