0 oy
95 göst.
Diğer kategorisinde (1,273 puan) tarafından
Kizlar sürekli olarak bademcik iltihabı yaşıyorum çok yoruldum artık antibiyotik kullandım sürekli bitkisel şeyler vs vs ama düşünün 6 ayda 8 kere oldum şuanda aynıyım yutkunamiyorum bademciklerim bembeyaz gerçekten çok yordu beni doktor bademciklerin küçük dedi yolladı kesin çözüm olan birşey var mı neden sürekli iltihap oluyor aldırma olunca bir zararı var mı gerçekten bütün yaz şu sıcaklarda ne soğuk bişey yedim ne bir bardak soğuk su icebildim 

9 Cevaplar

0 oy
(122 puan) tarafından

Ben bademcik ameliyatı oldum 7-8 yaslarindaydim. Doktor ilerleyen yaşlarda riskli olabilir şimdiden yapalim ameliyatini demişti. Çok şükür kurtuldum. Babam bol bol dondurma alıyordu ameliyattan sonra .

(1,273 puan) tarafından
Sürekli bunu yaşamaktan yoruldum canım sürekli yiyemiyorum içemiyorum çok acıyor günlük hayatımı çok etkiliyor
(122 puan) tarafından
Küçüklüğünde keşke olsaydın ameliyat riskli olmuyor ve bu zamana kadarda bununla ugrasmazdin. Zor oluyor cidden . Hemen herseyden sisiyordu yutkunamiyordum. Geçmiş olsun canım
-Reklam-
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Bademcik olduğuna emin misin peki canim fanarjitte olabilir... annem oldu bademcik ameliyatı pek hasta olmuyor ben sürekli boğaz ağrısı için gidiyorum birşey içtiğim de ağzı olur direk ama kronik fanarjit cikti
(1,273 puan) tarafından
Eminim canım çünkü bademciklerim bembeyaz iltihap kaplıyor yutkunamiyorum boğazım agrimiyor direk bademcigim oda kulağa vuruyor
0 oy
tarafından
Kız kardeşim 6 yaşında olmuştu 
(1,273 puan) tarafından
Şuan nasil
tarafından
Ameliyat olunca rahatladı kışın her hafta hastaneye gidiyorfu
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Akrabamin çocuğu oldu ameliyattan sonra gittik sürekli dondurma yiyordu ameliyatı iyileşsin diyeymis kolay ameliyatı 
(1,273 puan) tarafından
Boğaz içinde diye korkuyorum açıkçası
0 oy
(111 puan) tarafından
Benimde bebeklikten öyleymis sürekli hhastanede yatiyormusum annem aldirmism simdi 25 yasindayim iyiki aldırmış diyorum hic boğazımın ağrıdığını bbilmem kizimda ayniydi sürekli bademcikleri sisiyordu kulagina vuruyordu 4 yaşında aldırdım simdi cok şükür gribten baska hasta olmuyor hemen Aldir 1 hafta zor oluyor dondurmadan baska birsey yemiyorsun sonra ılık corba vs iyilesiyorsun hic cekme bile ağrısını gecmis olsun
(1,273 puan) tarafından
Randevu bile bulamıyorum ki artık gerçekten antibiyotik fayda etmiyor
(111 puan) tarafından
Surekli mhrsden kontrol et mutlaka bi boşluğunda randevu alirsin cok kolay bi ameliyat hic korkmayin
0 oy
(762 puan) tarafından
Ben oldum Bademcik genız eti 
0 oy
(33 puan) tarafından
Eşim oldu 2 ay önce 35 yaşında 
(1,273 puan) tarafından
Nasıl geçti canım çok kanama oluyor mu
(33 puan) tarafından
Kanama oldu canım ama sadece tükürükle beraber doktor hemen oral beslenmeyi kesti hastaneye yatırdı bir hafta hastanede kaldık serum ile beslendi su dâhi yok daha sonra ilk üç gün sadece sıvı sonraki 4 gün püre ve bunlar hep soğuk 10 günden sonra yumuşak ve ılık yemekler ekmek vs yasak çok zordu canım ama zorluğu 1.5 ay çok şükür iki haftadır herşeyi yiyor içiyor
0 oy
(520 puan) tarafından
Kızım oldu bir ay önce çok. Sık hastalanıyordu şu an. İyi cok. Sükür nefesi düzeldi dondurma yiyor. Hergün 
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Ben oldum 2013 te falan. Ondan once her zaman hastaydim. Bir gun ateslenirdim. Diger gun bogazim siserdi. Bademciklerim cok buyukmus. Sukur oldugumdan beri yilda 1 kere hasta olurum.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 126 göst.
1 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Durunun Annesi (4,290 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
29 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cangul19 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
27 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde YSK (124 puan) tarafından soruldu

381,013 soru

11,406,740 cevap

34,944 kullanıcı

...