0 oy
85 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (93 puan) tarafından
Kızım 3 buçuk aylık büyük çişini yapmakta zorlanıyordu doktro fitil verdi ilk veridginde hemen isemisti ama şimdi 3 buçuk saat oldu hala isemedi normal mi birde uzun kollu da giyse kısa kolluda kolları ayaklari hep terliyo ve soğuyor usutmus olma olasılığı var ne yapmam lazım doktora da sıra almaya çalıştım dolu baya 

4 Cevaplar

0 oy
(1,449 puan) tarafından
Terlemesi gayet normal benm bebeğimde terliyo çişini yapmamasıda beslenmesı nasıl azalma varmı eğer beslenemezsede çişini yapamaz uzun kolluda giydirme bence aşırır sıcakta terletebilir enfeksiyon mu vardı fitil verdi Bide ayı cok küçük bırdan biri bişey desede uygulama bence kimse bişey demez de gene söyliyem ben bide acile git o polikinliğe gönderir küçük olduğu için Bende sıra bulamamıştım acile gittim polikinliğe gönderdi direk
(93 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevapladiginiz için doktorum bayadir diyordu islarla vermek istemedim ama büyük çişini 8 9 günde yapmaya başlayınca vermek zorunda kaldım doğduğundan beri böyle 4 5 günde yapıyordu isemedinde sorun yok ama bugün 30 CC kdar mamasını bırakır oldu geceleri soğuk oluyor o yüzden uzun kollu giydiriyordum
(1,449 puan) tarafından
Canım seninki kakasını yapamıyormuş sjsjsj :) ben çişini yapamıyor sandım ona probiyotik al fitilden önce onu kullan bağırsaklarını hareklendırır mamasını içmemeside bağırsaklarda hem tuvaleti var hemde sıktığı için rahatsızlanıyo bu onu iştahsız hale getiriyor küçük ben fitili uygun bulmuyorum benmkide mama yediği için kabızlık yaşadık probiyotik kullanınca düzeldi uyarıyı fazla yapma bebekler alışıyo gazını bile uyarı olmadan çıkaramayan bebekler var
(93 puan) tarafından
Evet canım ilk doğduğu zmnlar mamasina ekledik probiyotik aynidi canım zeytin yağı verdedi doktor onu ettik bazen fayda etti bazen bı kaç gün sonra yaptı o yüzden çok direndim fitil vermemek için ama son çare olarak vermek zorunda kaldım o da şimdi fayda etmedi 4 saat oldu bekliyoz bakalım
(1,449 puan) tarafından
Sıcak suya koymakta iyi dememkkı biz iki şişe kullandık öle faydasını gördük canım bide mamasına zeytinyağ koy devamlı sımdı ben corbalarınada koyuyorum hep mama içince hep böle sıkıntı oluyor malesef
(93 puan) tarafından
İlk zmnlar koyuyodum mamasina iciyodu sonrs içmedi o yüzden kaşıkla veriyorum artık ek gıdaya geçince bizimde düzelir inşallah az kaldı bakalım
-Reklam-
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Buyuk çiş kaka mi oluyor
(93 puan) tarafından
Evettt
0 oy
(9,000 puan) tarafından
Çiş mi yapamiyo kaka mi cid için fitil verildiğini hiç duymadim. Ama cisli bez sayısı azaldiysa doymuyor olabilir. Kaka yapmakta zorlanıyorsa karnına sırtına mesaj ypin belli bir saat sonra tekrar fitil verin.
(93 puan) tarafından
Kaka canım 8 9 günü buliyor dogdugunda 4 5 günde yapıyordu şimdi iyice uzadı arası doktor verceksin dedi son ihtmal verdik bakalım
(9,000 puan) tarafından
Ya ben aslında yeni doğan da 10 güne kadar normal diye biliyorum. Bebek aldığı tüm besini büyümek için kullaniyo dişkilamaya gerek duymuyor. Bizim doktorumuz böyle demişti
0 oy
(66 puan) tarafından
Çişini yapmıyorsa doymuyordur muhtemelen ama fitil verdiklerine göre kaka yapmıyor heralde. Her bebek hergun yapacak diye biseh yok benim oğlumda 5 6 günde yapardı ( tabiki sağlıksal bi problem yoksa)  ama probiotik kullan mutlaka o çok iyi geliyor. Geçmiş olsun 
(93 puan) tarafından
Aynı sorunu yaşıyoruz kakasını yapamıyor doğduğunda 4 5 günde yapardı şimdi 8 9 günü buluyor kabız değil cıvık yapmasına rağmen aşırı ikiniyor bazende ağlıyor probiyotik de kullandım canım ben zeytin yağı da ver dedi doktorum onu da kullandım bı fayda ediyor bı etmiyor mecbur fitile baş vurduk 2 inci verisimiz ilkte istedi hemen ama şimdi 4 saat ommasina rağmen daha yapmadı peki sizin oğlunuz şuan kaç günde yapıyor bı yaştan sonra düzeliyor bu durum diyorlar
(66 puan) tarafından
Bizde xok doktor gezdik şükür bisey çıkmadı fitil yarım olarak veriyordum 2 kere falan hemen yaptı daha sonra bugün fitil verdiysem ertesi gün yaptı zaten çok kullanmadım fitil. Bi çok probiyotik denedim bize maflor iyi geldi 7. Ayda ek gıdaya geçince baya düzeldi ama suandada hergun yapmaz 2 günde 2 günde yapar doktor yapmak istemiyordur diyo :)
(93 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim bu arada yaptı kızım büyük ihtimalle mamalardan oluyor dediğiniz probiyotike bakacam insllah yakın zmnda
(66 puan) tarafından
Sevindim yaptığına zamanla düzene girer üzmeyin kendinizi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 102 göst.
15 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 59 göst.
19 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BrkyNhr (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 98 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 103 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu

379,206 soru

11,351,313 cevap

34,822 kullanıcı

...