0 oy
216 göst.
Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
Vites değiştirirken gazı bırakmayı unutuyorum bazen debriyajı tamemen bıraktıktan 1 2 saniye so ra gazı kullansam hızı yavaşlar mı öbür tüelü zıplatıyorum arabayı ya

11 Cevaplar

0 oy
(1,975 puan) tarafından
Canım zamanla oturan bişey bu. Elde ayakta alışıyor. Vites atacakken ayağın kendiliğinden debriyaja gidiyor  zaten. Bol pratik şart. 
(84 puan) tarafından
Benim derdim vitesi bırakırken gaza hemen basmam oda arabayı tekletiyo gazı biraz sonra basmak sıkıntı yapar mı yani
(1,975 puan) tarafından
Bunlar arabadan arabaya değişir, manuel mi yarı otomatik mi dizel mi kalkarken yarım mı kavrıyorsun. Zamanla öğreniyorsun işte onu. Vites attıktan sonra bir iki saniye içinde basarım ben. Ama başka araba belki farklıdır.
-Reklam-
0 oy
(1,029 puan) tarafından
Vites degistireceginiz zaman uygun hiza gelmelisiniz eger  uygun hizda degilseniz  araba tekler. Once hizlanin vites degistirmek istediginiz an gazdan cekin ayaginizu debriaja tam basin araba kendini toparlayinca ve vitese gectiginden emin oldugunuz an tekrar gaza basmaya devam edin. 
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Vitesten bıraktıktan sonra sorun olmaz sadece debriyajdan ayağını çekerken gaza basmayı, ayarlama lazım. O aradaki zaman çok olmayacak. Debriyajdan çekerken gaza basacaksın. Sanırım sormak istediğin bu idi
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Bunu kullana kullana öğreneceksin. Arabanın sesinden anlıyorsun artık nasıl hareket etmen gerektigini. Artık unutmak değil direk refleks olarak basıyorsun. 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Debriyajdan tamamen kaldirdiktan 1 2 saniye sonra gaza basarsan motorun devri düşer ve yavaşlar sonuç.olarak vites değiştirmen bisey ifade etmez. Depriyajdan ayağını kaldırırken ayağın gazın üstünde.olsun .demek istediğim ilk kalkışması gibi depriyakdan ayağını çekerken aynı zamanda gaza basman.lazim.
0 oy
(8,926 puan) tarafından
Ben de bilerek gazı birakmiyorum araba ziplasin diye sjsjsj zamanla oturuyo o canım. Ayağın otomatik gidiyo debriyaja gidiyo 
0 oy
tarafından
Vites degistirmeden az once hizlanip,vites degistirirken gaz kullanmiycan vitesi degistirip gaza yuklenirsen hic sıkıntı cikmaz 
0 oy
(1,457 puan) tarafından
İlk zamanlar öle oluyo bide araba istıp etcek endişesi ile fites değiltirence ayagın debriyajdayken gaza basarsen bişey olmaz alısana kadar bol pratık yap kendın alısıyon zaten motorun sesını kavrıyosun 
0 oy
(4,287 puan) tarafından
Yok yavrum direk gaza basmana gerek yok. Arabanın akışı var ya zaten istediğin zaman bas gaza. Ama uzun süre basmazsan araç devirden düşer. Tekrar vites küçültmen gerekir
0 oy
(1,629 puan) tarafından

1-2 saniyeden bişey olmaz zamanla alışcaksın bende öyleydim araba tekliyodu sürekli eşim kızıyordu şimdi şöför olan kocamın kullanmasına ben laf yapıyorum :D 

0 oy
(330 puan) tarafından
Bir iki kullanımdan sonra el ayak alışıyor gazı bırakmadan vites değişimi araca da zarar verir vites değişimi yaparken debriyaj basıp vitesi. Atıp ardından gaza 1 2 sn sonra bassanda hiç bişey olmaz zaten araç devam ediyor 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 284 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 356 göst.
7 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 285 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 282 göst.
15 Şubat 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Meriim1 (165 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...