0 oy
186 göst.
Aile kategorisinde (1,023 puan) tarafından
Kizlar merhaba kizimi pazar gunu kedi isirdi bir doz kuduz asisi olduk ama o gunden beri asi mi dokundu bilmiyorum p.tesi 38 i gecmiycek sekilde ates sali gunu ates olmadan sadece kusma oldu. Doktora goturduk bi sonuc yok. Sabah iyiydi keyfi yedi icti sonradan bi durgunlasti kucagimda uyudu kaldi icimi ferahlatin lutfen daha uc doz kuduz asimiz var kiduzun belirtileri nelerdir

6 Cevaplar

0 oy
(15,380 puan) tarafından
Kuduz aşısı olunca kuduz olmaz. Ben öyle biliyorum. Oğlumu da kedi cirmaladi. 4 doz oldu. Asi belki de ateş yapmistir. Kedi isirdiktan sonra hemen aşıyı oldunuz mu
(15,380 puan) tarafından
Öylesine ateslenmistir belki dışı cikiyo.olmasin. 38 i gecmiyo diyosun
(1,023 puan) tarafından
Evet dis donemi uc tane azi disi cikti bi tanesi nokta kadar delmis daha sabah gordum ama biz dise yorduk sonra usuttu mu acaba dedik sonra asi geldi aklimiza yani hepsi bir arada olunca kafamiz karisti
(1,023 puan) tarafından
Surekli gordugum bi kedi ama kedi cok asi saldirgan ve insanlardan diger kedilerden uzak yasayan yalniz bi kedi. Kucucuk nokta kadar isirdi uc yerinde isirik bi yerinde tirmalama var anlik oldu hersey nasil o kadar isirabildi aklim almiyo
tarafından
Aynı bizimki gibi olmuş.
Benim kızda cardaktan inerken kedi altta yatiyomus sanırım kuyruğuna fln bastı görmeden. Oda hemen atlamis
(1,023 puan) tarafından
Yemek vercek sandi elini her kipirdatisinda kizima dogru atiliyodu zaten keske daha once dikkat edip alsaydim ordan cocugumu
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
İçini ferah tut aşi yi vaktinde olduysa Allahin izniyle birsey olmaz. Aşıyı sakin aksatma. Aşının etkisi olabilir belirtiler
(1,023 puan) tarafından
Vaktinde olduk kedi isirir isirmaz gittik doktora
0 oy
(7,637 puan) tarafından
Ayyy evlerden ırak Rabbim tez şifasını versin aşı yapmıştır o ateşi.
(1,023 puan) tarafından
Evet canim asidan diye dusunduk bizde ama bugunde asisi var bi bitseydi su dort doz
0 oy
(659 puan) tarafından
Kedı kuduz muydu kı benım evde kedım var dısarda da oglum cok sever oynar kedıler oyun amaclı tırmalar genelde ama ben ası yaptırmadım hıc bugune kadar bısey olmadı ama siz tedbirli olup ne guzel ası da yaptırmıssınuz bısey olacagına sanmıyorum ben ayrıca kedı de kuduz oldugunu dusundugunuz belırtı mı vardı 
(1,023 puan) tarafından
Kedi asiri vahsiydi ve hic diger kedilere karismiyo kendi halinde uzak bi yerde duruyo. Mangal yakmistik kizim et vercek sanip eline atildi direk.
(659 puan) tarafından
Bazı kedıler ası olur ya korkmayın asınızı yaptırdıysanız sorun olmaz bence rabbım korusun.
(1,023 puan) tarafından
Amin canim yaptirdik cok sukur daha var onlari da tamamlicaz insallah
0 oy
(4,500 puan) tarafından
O gün içinde aşı vurulduysa birşey olmaz. Kuduz aşısının %100 gibi bir koruma oranı var şükür ki (aşı karşıtları okusun burayı.neyse) Benim tahminim şu yönde. Eğer hekim antibiyotik vermediyse kızınız enfekte olmuş olabilir. Bir vet.hekim olarak söylüyorum ki biz kedi ısırıklarında profilaktik olarak bir antibiyotik başlıyoruz. Kedilerin ağızlarına yerleşik yararlı bakteriler vardır. Ve kedilerin dişleri köpeklere göre daha sivri ve keskindir. Bu yüzden ısırıklar daha derine gider. Deri derhal deliğin üzerine kapatır. Bakteri içeride kalır ve enfeksiyona neden olur. Isırıklar yerde morarma şişme kızarma gibi belirtiler var mı?
(1,023 puan) tarafından
Yok canim direk kapandi gibi bisey oldu yani cok kucuktu nokta kadar bi kanama oldu o kadar
(4,500 puan) tarafından
Nadiren de olsa aşı da ateş yapabilir. Ama nadir. Siz yine de bir sonraki aşınızda - ki bugün olması lazımdı aşıyı - ateşten bahsedin. Bi kan alıp CRP baksınlar bence. Bu arada aklınızda olsun. Böyle durumlarda deri yarayı kapatmadan derhal bölgeyi sabunlu su ile 5-10 dakika yıkayın
(1,023 puan) tarafından
Ben islak mendille silmistim bulundugumuz yer dolayisiyla yikayamadim. Bugun olucaz asimizi gidince mutlaka sorucam. Dunde gittik kan sekeri karin grafisine bakildi kustugu icin
0 oy
tarafından
Asini yaptır zaten zorunlu başlayınca zorla yine yapıyorlar hamileyken beni de kedi ısırdı 4 doz oldum geçmiş olsun asi olunca kuduz olmuyorsun 
(1,023 puan) tarafından
Biz zaten yaptiricaz canim bugunde bir dozu var yani disten mi yoksa asidan mi boyle oldu bilemiyorum
tarafından
Canım bilmiyorum bende yapmadı bişey ama o daha küçük dişi de olabilir aşılar eskisi kadar ağır değilmiş zaten çok geçmiş olsun
(1,023 puan) tarafından
Sagol canim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 127 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nevbahar21 (555 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 137 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Imagineperest (1,448 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 346 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,161 puan) tarafından soruldu