0 oy
331 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (684 puan) tarafından
Kaçak telefon kullanan varmı kacaktan kastım yurt dışı kayıtlı etrafımdaki herkes eşim dahil aldı bende istiyorum açıkçası şuan elimde redmi note 10 s var çok memnunum ama eşim iPhone 13 pro max alicam sana da diyor daha önce iphoen kullandim ama diğer türlü bu telefonlar kapanıyor uzatma oluyor falan diyorlar nasıl oluyor 

13 Cevaplar

+1 oy
(273 puan) tarafından
Bende kullanıyorum canım ama iPhone değil xiomi mi11 kullanıyorum çok memnunumm. Bu arada iphonelere imeil atılmıyor diye biliyorum kaydını yapman lazım oda 22 bin civarı olmuştu en son 
(5,236 puan) tarafından
Sensör sorunu yaşıyor musun canım. Xiomi 12 pro kullanıyorum biriyle görüşünce sensör hemen kapanmıylr kulağım değiyor beklemeye falan giriyor sinir oluyorum
(273 puan) tarafından
Neredeyse iki yıldır kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım valla
(5,236 puan) tarafından
Benimki yeni daha 3 4ay falan oluyor.
-Reklam-
0 oy
(7,358 puan) tarafından
annem kulanıyo mesala bi süre kulanıyon sonra kapanıyo telefoncular sonra yeniden yapıyo 
(684 puan) tarafından
Aynen öyle oluyormuş
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Iphone yurt dışında getirip  açtırmak 25 bin lira olmuştu yanlış degilsem 
(684 puan) tarafından
Kanka o pasaporta kayıt parası
(5,756 puan) tarafından
İphone a imei işlemiyor mecbur o para verilecek iphone için
(684 puan) tarafından
Eşimin bütün arkadaşları kullanıyor ama hiç biri sorun yaşamadı bu zamana kadar imeil attırıp devam ettiriyorlar
(5,756 puan) tarafından
İphone a imei işlemiyor android kullanıyorlardır ya da pasaporta işletmişlerdir
0 oy
(2,797 puan) tarafından
Canm ben kullanmıyorum şuan bazı uygulamaları açmıyor güvenlik sebebiyle yazıyor başkada bi sorunu yok  bide 6 aydan yada 4 aydan sonra kapanıyor telefoncular açıyor 
(684 puan) tarafından
Belli uygulamalari kullanıyorum zaten onları açsın yeter diye düşünüyorum yılbaşından yılbaşına kendi kendine 8 ay aciliyormua kalan 4 ay için de 2 bine uzatma oluyormuş sizin orda ne kadar
(2,797 puan) tarafından
En son 250 ye ımeı atmışlardı
(684 puan) tarafından
Ne kadar zaman önce attırdı. Bize söylenen rakam biraz fazla da
(6,201 puan) tarafından
Kız ne 250 si fiyatlar tavan yaptı
(2,797 puan) tarafından
Hatırlamıyorum canım ya eşimin eski telefonu bu
0 oy
(12,543 puan) tarafından
Ben Dubai den almiştım samsun not 10 imei atıyorlar altı ay sonra kapandı IMEI attırdım çaliştı bı sorun da olmadı iPhone bilemem 
(684 puan) tarafından
İmeii ne kadara attiriyoaun
(12,543 puan) tarafından
300 lira vermiştim uç sene kadar oldu
(684 puan) tarafından
iPhone'ların bu imeil sorununu ilk kez burda duyuyorum vallaha
0 oy
(347 puan) tarafından
Eşimin arkadasi yurt dışından kendi karisina getirip eşimin pasaportuna kaydetmişti 1.500 TL eşime vermişti eşim kendi adına hat çıkardı verdi hatta hiç anlamam bu şeylerden bildiğim budur sadece
(684 puan) tarafından
Evet pasaporta kayıt olunca öyle olması zorunlu
0 oy
(78 puan) tarafından
iPhone bilmiyorum ama diğer tüm telefonları bizim burda herkes kaçak alır. Eşim telefonu kırılınca redmi 11 pro Max i begendi vatanda 10 .500 dü . sonra abim dedi ne gerek var kaçak al. Arada fark çok olunca aldık şuan bir sorun yok telefoncu arkadaşımız dedi IMEI gidecek getirirsin yeni atarım biz de aldık. 6 500 e aldık sıfır açılmamış kutu. Telefoncular sağlam IMEI atsa bir daha kapanmıyor aslında .
(684 puan) tarafından
Ya benim aslında öğrenmek istediğim evde kullanılmayan eski telefonların imei olmaz mı versek de atsalar onlar sonucta Türkiye kayıtlı ya
(78 puan) tarafından
Olur diye biliyorum çünkü onlar da o şekilde yapiyor
0 oy
tarafından
Ne kadar aldı eşin 
(684 puan) tarafından
13 pro max
(684 puan) tarafından
Pardon ben yanlış anlamışım 26 aldı
0 oy
(1,174 puan) tarafından
Kapanmaması için imei attirman lazım onu da her telefoncu yapamaz. Kaçakçiliktan anlayan telefoncular yapar
(684 puan) tarafından
Eşimin arkadaşı kaçak telefon için dükkan bile açtı gerisini sen düşün
0 oy
tarafından
6 ay kullanılıyor  sonra acilmasi  lazm acilma  ucreti  20 bine çıktı  
(684 puan) tarafından
8 ay kullanımı oluyormuş her yıl başında yenileniyormua kalan 4 ay için de IMEI attiriliyormus
0 oy
(119,170 puan) tarafından
120 gun sonra kapamiyo eger birini bulup pasaportuna isletirsen ki bunun ucretide 6 ,7 bin civari actirip kullanirsin
(684 puan) tarafından
Ya eşimin teyzesi bilmem nesi var onun üstüne işletsek ama onun adına hat kullanmak istemiyorum hattımı değiştirmek istemiyorum şahsen
(119,170 puan) tarafından
pasaporta isletince o kisinin ustune hat almana gerek yokki
0 oy
tarafından
Bu yorumlarda dönen  imal  çalınti  telfnlarn  imal atlıyor  ois ve bos isler  kafa agirtmam ben 
(684 puan) tarafından
Ya bende bu zamana kadar normal Türkiye kayıtlı kullandım da 13 pro max almış eşim kız çok güzel bayıldım telefona inanki çok istiyorum ama işte korkuyorum bi yandan da nasıl olur diye
0 oy
(5,756 puan) tarafından
İphone alırsanız pasaporta işletmeniz gerekir. İphone dışındaki telefonlar kaçak olunca imei numarası çakıyorlar, sorunsuz çalışıyor ama iPhonends bu özellik kapalı.  
(684 puan) tarafından
Peki telefonun IMEI kapaninca nasıl oluyor iphoneler de ?
(5,756 puan) tarafından
Android telefonlarda imei işi kolay ama iphone imei olayına izin vermiyor, kapalı kutu. Eğer pasaporta işletmeseniz 90 gün sonunda telefon kapanır ve kullanamazsınız.
Android telefonlarda da öyle imei değiştirmezseniz ya da pasaporta kaydettirmezseniz kapanır. Android kaçak olayına açık eğer bu şekilde pasaporta işletmeyecekseniz iPhone almayın paranıza yazık.

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 535 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 0852 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ugurbicegim (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 207 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 1,017 göst.