0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (867 puan) tarafından
Kizlar yaaa çok üzülüyorum . Biz tamamen tuvalet eğitimini bitirdik. Cisimizi tuvalete yapiyiruz asla kaçırma yok. Gece alt ıslatma da yok. Ama gel gelelim büyük tuvalet. Yapmıyor yapmıyor korkuyorum diyor. Neler yaptım neler yapmıyor yarın da yapmazsa 3. Gün olacak. Bundan önce de zeytin yağı icirdim poposuna sürdüm çok zorlanarak da olsa yaptı 3 gün önce ama.yine çok korkarak. Şimdi yine yapmıyor ne yapayım bu konuda ki tecrübeli anneler. Bırakayım kendi haline elbet yapar mı yoksa yine zeytin yağı mi

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
3 gün çok normal canım.  Sen erik vs. Ver mecbur yapar.

Benim kızda Allah'tan o kdr olmadı ama biraz kabız olur gibi olunca erik veriyorum bırt bırt gaz kaçırmaya başlayınca kendisi daraliyo zaten hemen tuvalete koşuyo mecbur yapiyo ☺️
tarafından
Mor erik yemez mi.
(867 puan) tarafından
Mürdüm diyorsunuz sanırım. Aslında onu sever ben yeşil erikten bahsediyordunuz zannettim
tarafından
Yok yeşil erik zaten kalmamıştır .
Mor erik diyoruzda biz.
Mor erik yemezse kayısı şeftali
 Onlarıda yemezse suyundan içir. Mutlaka yapar
(867 puan) tarafından
Ah tamam çok teşekkür ediyorum
tarafından
Rica ederim cnm. Hiç stres yapma
 Valla bir şekilde öğreniyorlar.
-Reklam-
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Aman lavman falan yapmayın da benim.kizim da yapmıyordu doktora götürdüm lavman yaptılar travma oldu çocukta.Ne çektik atlatana kadar.Kayisi suyu zeytinyağlı ilik yağlı çorbalar icirin gelir tuvaleti inşaallah 
(867 puan) tarafından
Sonu lavman olmasından çok korkuyorum. Zaten korkuyor iyice travma olsun istemem offf
0 oy
(831 puan) tarafından
Kaç yaşında ne kdr oldu WC eğitimine başlayalı bende çok çektim lavman fitil neler yaptık doğal yollar ilaçlar 4 gün tutuyo rahat 3 gün yada altın yap ben temzlerm dıye yalvarıyorum resmen korkulu rüyam oldu 
(867 puan) tarafından
3 yaşında 15 gün oldu egitime başlayalı. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum belki oluyor çok sıkışmış ama yapmıyor işte . Ya diyoeum yapsın halıya yeter ki yapsın temizlerim
(831 puan) tarafından
3 ayı geçti o wcde bacakalrima kramp girdiğini biliyom hergun agladgmi bunu yaşayan bilir yapamadım ama sizlanmasi  halada aynı ama eşim ge e iyi Dyo 4 gün mecbur bı şekilde yapıyor ama benmki tutuyo ilkde ilaç lar la bile bı hafta duruyodum doktor ada gotrdm  bazen lazmlk bazen klozet bazen altına yapıyo geldiği Zaman wc zorlarsam tuvaleti geri gidiyor altına yap diyorum hâliyle tuttuğu için sadece baksir i batıyor en faydalı ilik suya oturtmak oldu bizde deneyin oyun oynarken başlıyor hemen. WC koşuyorz tabi baksirsz asla hiç yapmamsi o kabızlık daha kötü *** temizlemeye razıyım vala
(831 puan) tarafından
Bir düzene girse  istiyor ama yapamıyoda bı krem var doktor yazmıştı uyuşturuyor gbı ediyor kesinlikle sonrasında hametan fln sür o kremi ayri yapacağını anladığım zaman suruyodum
(867 puan) tarafından
Ben poposuna zeytinyağı surmustum her tuvalete gittigimde bir miktar sürüyordum ki rahat rahat yapsın akşamına artık ağlıyordu sıkışmak tan kan ter içinde kaldı da yapti
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Kaç yaşında canım ben geçen hafta tuvalet eğitimi verdim 19 aylık kızım 4.gun kakasını tuvalete yapmayı öğrendi ilk yapınca korktu şaşırdı hala bir görünce korkuyor at onu diyo:) ama tuvalete yapiyo kaçırmıyor daha çok erken zorlama bence zamanla korkusunu yenecek  kabızlığa kayısı suyu iyi geliyor çok karnı ağrırsa zeytin yağı icir biraz 
(867 puan) tarafından
3 yaşında oğlum. Benim ki de öyle der. İlk yaptiginda su dok at onu demişti
(2,471 puan) tarafından
İkizlerim 2 yaşında öğrendi hiç korkmamislardi benim küçükte korkuyor ama alıştı baya seninkide alışır canım endişe etme sürekli hadi gidelim kaka yapalım falan deme aklına getirme hiç tuvalette uzun tutmaya çalış şarkı söyle telefon aç oturmasını sağla gelince zaten yapacak hadi el sallayalım şu dökelim de ben böyle yaptım işe yaradı seninki daha büyük alışması kolay olur
(867 puan) tarafından
Yok biz oturduğumuz gibi kalkıyoruz. Ama.bundan sonra uzun tutmaya çalışacağım
0 oy
(1,740 puan) tarafından
Cnm aynı dertten bende muzdaribim 15 ekimde 3 yaşı dolacak çişi 2 günde hallettik fakat kakayi tuvalete yapmak istemiyor oturtunca tutuyor kakamdan korkuyorum anne diyor ve kiloda yapıyor bizimkinde kabızlık olmadi günlük bir kere yapan bi çocuk sen onun için zeytinyagi kayisili meyve suyu erik suyu lifli gıdalar yedir bziim 15 gün oldu hala çozemedik kaka olayını herseyi denedim ama yok nasıl olacak bilmiyorum altına hiç bisey giydirmedim gene değişen bise olmadi kiloda güveniyordur diye
(867 puan) tarafından
Nasıl yani anlayamadım büyük tuvaleti tuttukça kilo mu yapıyor
(1,740 puan) tarafından
Canım ic çamaşırı kasdettim  külot ama sanırım yanlış yazmışım
(867 puan) tarafından
Ayyy ahahha kilo yapıyor diye anlayınca kendime sevinme payı çıkarmıştım. Anladım canım
(1,740 puan) tarafından
Kizyok ne kilosu keşke alsa nerdeeee
0 oy
(2,361 puan) tarafından

Daha bu hafta bitrdim 1.5 aydır ugrasıyorum büyük tuvaletine 2 hafta yapmadı biliyomusun :)

(867 puan) tarafından
Hiiii pekii hiç rahatsız huysuz olmadı mı. O sürede ne yaptın anlatır misinn
(2,361 puan) tarafından
Oldu olmaz olurmu her geldiğinde sıktı kendini yapmamak için en son dayanamadı altına yaptı her sıktıgında ben tuvalate götürdüm hergün külot yıka altını yıka benide yoruyordu tam ümidi kestim anne çişim geldi dedi büyüğünü yaptı yine tekrar etti yine büyük yaptı birden bire sürekli kendi söyledi düzeldi biranda
0 oy
(8,898 puan) tarafından
Üç gün çok yeni daha canım. Az sabır sadece. Kıyamam yavrum ya korkuyo demek tuttukca da kabız oluyo.
(867 puan) tarafından
Evet hem de çok korkuyor
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Süt mısırı da yedirebilirsiniz o hem baya gaz çıkarttırıyor hemde büyük kakasını dün kedim bile çocukların önünden kalanı yedi yetişemedi kumuna koşana kadar pıtı pıtı yaptı öyle oğlumda keza öyle mısır yediği zaman daha çok ve çabuk yapıyor kakasını mısır bağırsakları çalıştırıyor tabi tam çığnemediği zaman o büyük tuvaletinde tane tane çıkarken ondan da korkar dersen hiç bulaşma bnm oğlum tam tersine hep altına yapardı büyüğünü şimdi çok şükür alıştı maşallah büyüğünede çiş diyor ama bn 2 ay uğraştım alışıcak diye bizde ishal kusmadan sonra hasar bıraktı normal kakasını ishal geçmesine rağmen gunde 8 10 defa altına yapıyordu hem büyük hem küçük delirmeme ramak kalmıştı doktora gittim dedim hocam hiç normal değil bi çocuk bu kadar yapmaz günde ishal kusmadan sonra böyle oldu diye çinko verdi düzeldi o çinkodan sonra bir kaç kez daha altına yaptı büyüğünü sonra alıştı artık lazımlığa yapıyor 

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 170 göst.
25 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 143 göst.
28 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Blackdorein (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
0 oy
12 cevap 343 göst.
7 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu

379,558 soru

11,362,343 cevap

34,839 kullanıcı

...