0 oy
663 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Doğduğundan beri derin uykuya dalamiyor Bi gözü hep açık sanki bıktım usandım tükendim lanet olsun yaşadığım her güne Bi ilaç yokmu hiç ya düzenli uyusun uykusu düzelsin diye o kadar doktorlara söylüyoruz hiç takıyorlar bile 

27 Cevaplar

+3 oy
(2,679 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ya Allah aşkına bakma sen buradaki klavye delikanlılarına seni kınayan bir çok yorum gördüm artılamışlar üstelik kimse Kimin ne çektiğini ne psikolojide olduğunu bilemez bu bir bay bay night damla'yı öneririm hem bitkisel bir şey hem de bebeğine bir sağlık sıkıntısı oluşturmaz ben de bir sağlıkçıyım ben de kullandım bir hafta kadar kullan sonra zaten düzene girer uykusu saçma sapan yorum yapanları da kafana takma benim oğlum da 3,5 yaşında hala deliksiz uyumaz ama en azından 1-2 defa uyanıyor seninkinin yaşlarındayken ben de bir hafta boyunca kullandım bu damlayı sonrasında bir nebze olsun düzene girdi seninki emiyormuş Bir de benimki emmediği halde oyun oynamaya kalkıyordu çalışan bir anne olduğum için bütün gece uykusuz kalıp ertesi gün işe geliyordum buradaki ev hanımlarının boş boş seni kanamalarına bakma dediğim gibi kimse kimsenin ne yaşadığını anlamaz ne psikolojide olduğunu da anlamaz
tarafından
Teşekkür ederim yorumunuz için beni anlayan kişilerden biride sizsiniz ya sanki ben çocuğuma zarar vermek istiyorum gibi Bi algı yaratıyorlar alttarafi ise yarayan bir ilaç yada bitkisel bisey varmi ona göre Dr a sorup kullanacaktır ne varki bunda
(2,679 puan) tarafından
Önemli değil canım
-Reklam-
+7 oy
tarafından
düzenlendi
Doktorlar tinlamamis bunu biz mi tinlicaz.bi bebeğe uyku ilacı vermek nedir pessss!!biz bişey önerecek olsak koşa koşa verecekmisin.bi yorumunu daha gördüm böyle olacağını bilsem dogurmazdim demek nedemek yani 
tarafından
Boşver ya naparsa yapsın kapar postu zaten birazdan.cevap versede yazmam daha ugrasamiom artık
tarafından
Ayy bende bana cevap yazım diye yalvariyordum zaten nolur yazın bana jsjjsjsj
Siz şunu anlamıyorsunuz belki birinin çocuğuna iyi gelen bir ilaç yada bitkisel bisey vardır belki benim cocugumada iyi gelecek daha mutlu bir bebek olacak nerden biliyorsunuz
Bilseydim dogurmazdim dedim wvet çünkü annelik çok büyük bir sorumluluk gerektiriyormus heleki böyle bir çocukla çok zor hatta bilseydim hiç evlenmezdim bile ne diye kalkıştım ki böyle şeylere   ha tabi şimdi çocuğumun kılına zarar gelse dünyayı yakarım çocuğumu sevmedigim anlamına gelmiyor bu
(4,081 puan) tarafından
Doktir mizaci oyle huyu oyle uykuyu sevmiyor der gecer:) tinlamazli:)
(4,081 puan) tarafından
Kuzenim bay bay diye bi damla ile ccklarini duzene soktu. Ama onun ccklar buyuk insan gibi kendine uyduruodu ccklari. Ben 9 oldumu saat eve kosarim aman uyku saati kacmasin diye. Gece 3 lerde sahilde sahur yapar. Kafasina eser. Gece 1 de dondurma yemeye cikarlar   Misafir gelir pat bi bakarsin gece 2 ccklar evde kostururyor.  Oyle bi yasam sekli vardi. İkinciyi dogurdu o da ayni o sekil ama ikinci oandemiye denk geldigi icin birazdaha duzenli oldu cck yazik  ilki az duzen gordu. Sonra okula baslayinca ilki 3. Yu digurdu.:) simdi gecen sene  yani. Duzene soktu ilk ikisini  okul sebepli . Yoksa yasam sekli yine yazin ayni.
tarafından
Bende düzenli uyutmaya çalışırım asla uyku saatinde dışarı Bi yere gitmem dikkat ederim ama derin uykuya dalamiyjr işte hep Bi diken üstünde sanki
+2 oy
(793 puan) tarafından
Sübhanallah sakin ol Rabb'im gönlüne ferahlık versin öncelikle lânet et seytane ve rabbine hamd et isyan etmeye gelinceye kadar şükredecek okadar çok şeyin var ki engelli değil dermansız hastalığı yok eli ayağı düzgün uyumuyor gün gelir uyur senin bu çektiğin herşey birer ibadettir kuzum Allah büyüktür Nebe süresi oku buy night diye bir ilaç var sanırım altı aydan sonra veriliyor bir araştır istersen dene inşallah işe yarar Allah yardımcın olsun 
tarafından
Gercekten sabrım kalmadı artık yaşamayan bilmez benim cocuk gerçekten cok farklı o kadar yeğenim vardı hiç birinde böyle bisey gormedim ne gecem var ne gunduzum
(793 puan) tarafından
Her iki cocogumdada yaşadım hele ikinci cocogumuz yoğun bakım da kaldı bir süre inan ki beş dk olsada dinlensem diyordum ha bire ağlıyordu emzirmeye cagiriyorlardi evet çok zor kolay bişey değil ama o zorluğu kolaylaştırmayı dene
tarafından
Benim oğlumda kaldı yoğun bakımda sabahlara kadar ağlıyordum o çıkana kadar
(793 puan) tarafından
Ozaman şimdi isyan etme onu kaybetmekten nekadar korktuğunuzu hatirlayin sürekli rabbim size bağışlayın bunun geçici bir süreç olduğunu unutmayın
+1 oy
(1,798 puan) tarafından
Bunun için lanet okumak nedir ya bi halimize şükredelim 
tarafından
Sırf uyku değil 1 buçuk senedir hayatım zehr olmuş resmen yaşamayan bilmez
(1,798 puan) tarafından
Beterin beteri var
+1 oy
(4,085 puan) tarafından
Uyku düzeninden bahseder misiniz biraz. Kaç yaşında sabah kaçta kalkıyor. Gün içinde kaçta, kaç saat uyuyor. Ona göre belki birşeyler söyleyebiliriz 
tarafından
1 buçuk yaşında sabah 8 buçukta falan uyanir gerçi gece boyu hep kıvranıp ağzı memede doğru düzgün uyuduğu yokta neyse saat 1 gibi uyur en fazla 2 buçukta uyanır yada daha erken akşamda 9 buçukta uyuturum yarım saat uyuduktan sonra sürekli uyanır artik surekli meme ister sabaha kadar belim tutulur
(4,085 puan) tarafından
Aşağıda da yazdım. Gece beslenmesinden oluyor. Gece memeleri uyutun. Sabah uyandırın. Gece uyanırsa sulukla su verin. YouTube da gece beslemesini bitirme şeklinde aratın böyle konuşarak anlatılan videolar var. O yaştaki çocuklar anlayabiliyor.
(4,085 puan) tarafından
1 yaşında benim de kızım. O da öyle. Saat başı uyanır sabah kadar :) ben çok düşkün değilim uykuya neyse ki :))
+1 oy
tarafından

Öncelikle herkes sabah sabah ne kadar acımasız bir insanı kınayıp eleştirmeden keşke o insanın psikolojisini yaşam şartlarını çevresinden gördüğü görmediği yardımı maddi manevi durumunu göze alsa da öyle yorum yapsa burda sırf kinini kusmak için insanlar olduğunu görüyorum ve midem bulanıyor. Bu kadın çcocuguna lanet etmemiş bulunduğu duruma demiş yanlış mı yanlış ama bazen insan çıkmaza girebiliyor biz anneyiz peygamber değiliz  ! 

Ve canım sana gelirsek bay bay night var gece uyumadan önce 30 damla veriyordum sabahları da öğle uykusundan önce 30 veriyordum ve uyku duzenımız oluştuğu andan itibaren de kestim zaten  2 hafta filan sürüyor :) şimdi de gerek görmüyorum artık 

(7,444 puan) tarafından
Bazı doktorlar önermiyor diş için bile valla araştıra araştıra buldum diş döneminde hayatı kolaylaştırıyor çünkü uyku düzeni rutini vardı ama diş döneminde özellikle azılarda kaydı o düzen o yüzden kullandık
tarafından
Ben de sizin kullandıklarınızı doktoruma sorucam hangisi iyi diye diretip onu kullanırım :D
(7,444 puan) tarafından
Kullan kuzum diş dönemi sıkıntılı  ve uzun bir süreç :)
tarafından
Evet ben bunu ilk dişlerle birlikte anladım :)
(7,444 puan) tarafından
Sevindim ilerisi daha zor çünkü azılar ve ezicilerde o zaman jel vs fayda etmiyor bazen
0 oy
tarafından
Sakin ol canım kac aylık bebeğin 
tarafından
1 buçuk yasinda
tarafından
Aaa benimkiyle yaşıtlarmis bizimde arada oluyor oyle işin zor Allah yardımcın olsun canim
tarafından
Hic sabrım kalmadı ölmek istiyorum artık ne gecem var ne gunduzum
tarafından
Kıyamam işin zor gerçekten bol bol oku
0 oy
(7,925 puan) tarafından
Yemin ederim benimde öyle usandım 7 yıldır uyku sorunu var kaç kere babasına dedkm eczaneye sor 
tarafından
Yuh 7 yilmi ben oliyim daha iyi o zaman bir buçuk yaşında benimki şimdiden kafayı yedim artik
(7,925 puan) tarafından
Ne yazık ki öyle usandım artik
tarafından
ALLAH sabır versin bize dünyanın en zor şeyi annelik ne kacabiliyorsun bu sorumluluktan ne bisey yapabiliyorsun
(7,925 puan) tarafından
Vala doktora götürecem uyumuyo diye birşey versin
0 oy
(685 puan) tarafından
Bende şuan 5 aylık bebemle tavana bakıyorum uyusada uyusak vallahi çok zor uykusuzluk
tarafından
Ben bir buçuk yıldır uykusuzum bilseydim asla dogurmazdjm
(685 puan) tarafından
Tövbe de kız gecer bu günlerde biliyorum çok iyi anlıyorum seni uyku desteği almayı düşündün mü hiç
tarafından
Nasil oluyor o
(685 puan) tarafından
Birtanem  yotubede bazı videolar var uyku eğitimi ile ilgili bir bak eğer kendin başaramazsan uzmanından destek al benim ki 6 7 aylık olsun uyku eğitimi vericem yoksa o büyümeden benim bertim çıkacak
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Melisa çayı dene Osman gönülal önermişti doktor 
tarafından
Nasil yapıp verecm peki ölçüsü falan
(1,733 puan) tarafından
1 fincan kadar biliyorum yatırmadan yarım saat önce içireceksin . Sıcak suya koy Melisa yapraklarını 10 dk beklet süz ılıyınca içir canım
0 oy
(1,543 puan) tarafından
İki senedir de ben hasretim gece uyanmaktan bende ayni durumdayim dalıp dalıp uyaniyorum sabrımı sınıyor resmen 
(1,543 puan) tarafından
Bende büyük konuşmayımda Allah olmayanlara versin bana bir yetti :)
tarafından
Bizimkiler 10 çocuğa bedel yani benimkisi oyle açıkçası ne gecem var ne gündüzüm ne Bi yere gidebiliyorum ne bisey yapabiliyorum
(1,543 puan) tarafından
Aynı durumdayız gittiğim yerdede burnumdan getiriyor evden çıkamiyorum artık parka bile gitsek eve gitmeyelim diye yerlere yatıyor resmen çığlık atiyor
(999 puan) tarafından
Böyle her yorumunda çocukla alakalı bilseydim dogurmazdım bilmem ne falan diyorsun ya. Allah elinden bir alır o zaman görürsün . Yapma etme bacım bu günlerde geçecek yani böyle şeyler konuşma
(11,505 puan) tarafından
Kizim 27 aylik doğduğu gunden beri 4 de 5de yatiyor evet insan yoruluyir mu yoruluyor ama insan bilsem doğurmazdım dememeli onerim sana papatya cayi olabilir yastiga sikilan spreyler var onuda alabilirsin
0 oy
(1,086 puan) tarafından
bay bay night damla var ama doktorun önemsememe sebebi ne acaba ? bebeğiniz diş mi çıkarıyor ya da gündüz uykusu mu fazla geliyor 
tarafından
Dr söylüyorum gece emmeyi bıraksın uykusu düzelir diyor bırakmıyor memeyi napabilirimkj
(999 puan) tarafından
Bu bay bay ile tanıdığım biri 7/24 çocukları uyutuyordu. Ölçeğinden fazla veriyordu çocuklar artık kafalarını kaldıramıyordu en son tehtid ettiler kariyi daha yapmadı
(4,932 puan) tarafından
Ay tovbe yarabbim.ne zoru varda o kadar veriyormuş sorunlu mu bu kadin
(999 puan) tarafından
Kadının zoru uyanamamasi. Çocukların ciğerleri çıkıyordu ağlamaktan kapıları yumrukluyorduk uyandırmak için.  Kaç kez camından balkonundan girip çocukları sakinlestirdik oda öyle bir yöntem bulmuştu çocuklara dayiyordu ilacı . Biri 1 yaşındaydı biri 3 aylık
0 oy
(3,447 puan) tarafından
Bay bay night var dr bi danisin onerirse
(3,052 puan) tarafından
Bu konuda kar zarar hesabı yapman lazım.  Evet 2 yasa kadar emzirmek çok güzel ve istenilen bir şey ama oğlunun uyumamasi seni bu kadar etkiliyorsa psikojikmen ( çok iyi anlıyorum kızım âlasini yaşattı bana uykuya dalamama direnme saat başı uyanma ) tam 2 ay koltukta gece gündüz oturarak 1 2 saat arayla uyandığımı bilirim, o zaman senin yapacağın şey memeden kesmek. Demek bünye uykusuzluğu kaldirmiyor. Bende aynı sebepten 19 aylikken kestim. Artık her gece defalarca uyanmaktan sürekli dalmasi için meme vermekten sabaha kadar meme açık uyumaktan gına gelmişti. Kestim 2 haftada anca unuttu ki çoğu çocuk 3 4 günde unutuyor :) burdan kızımın ne kadar zor bir çocuk olduğunu tahmin edebilirsin. Ikincisi öğlen kaç saat uyuyor? Max bir saat uyut. Gündüz fazla uyursa gece uyumaz. Kolaylıklar dilerim
tarafından
Benim oğlum gündüz fazla yatarsa gece daha iyi uyuyor az uyursa gece fazl uyumuyor genelde 1 buçuk saat falan uyur gunduzleri
(10,223 puan) tarafından
Eşin destek olacak bir iki gece. Uyanınca ağlayınca o bakacak. Zor değil. Kendi kafanda büyütme. 27 ayına kadar emzik gibiydim ben. Bir de doğurmasaydım deme. Evlat imtihanı zor
(3,052 puan) tarafından
Sütten kesene kadar düzelmeyecek maalesef Uyku ilacı da ise yaramaz çünkü seninki memeye kalkıyor demekki. Misal saat başı mı uyanıyor 1 kere emzir 1 kere Emzirme 3 5 gun sonra 1 kere emzir 2 kere Emzirme. En son gece tek 1 kere emzir. Nihayetinde kesmiş olursun. Ama benim kızla işe yaramadı bu metod komple emzirmeyi kesmek zorunda kaldım 19 aylikken. Seninki de küçük değil bu kadar yipraniyorsan komple kes zaten başka bir yorumda demişsin sütüm çok az. Bağımlılık yaptığı için uyaniyor bebeğin. Yoksa aç değil.  Zaten 1.5 yaşında çocuğun da gece beslenmesine ihtiyacı yok. Kolay gelsin şimdiden
tarafından
Kalkıp sütünü içip geri yatsa eyvallah ama mesela meme emiyir en son arkasını donuyor uyuyor sanıyorum yanından ya kalkınca yada arkamı dönsem falan hemen gözünü aciyir tekrar memeye yapışıyor
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Memeyi kestigin zaman biraz daha normale donecektir. Bi sakinles kendine gel git eline yuzune su carp.
tarafından
Geçmiyor bu sinir geçmiyor valla benim gibi sakin bir insan da çıldırmış sa artik bilemiyorum psikolojim bozuldu 1 buçuk yilda
(1,559 puan) tarafından
Uykusuzluk cok zordur cok iyi anliyorum seni, insanin cinleri tepesine cikar, oglum 28 aylik ilk 2 sene benim de gecede 738383 uyanarak gecti 2 den sonra duzeldi.bir de ben calisiyorum o uykusuzlukla calisirdim dusun..az sabir, kesebiliyosan memeden de kes, az kalmis 2 ye dogru duzelecek
0 oy
(124 puan) tarafından
Lanet okuma bebek coxuk daha ne anlar ki benimde 2 bebegim var biri 2 yaşında diğeri 1 aylik ne gündüz uykusu ne gece uykusu var bir şekilde ilerliyoruz zamanla bunları unutacaksın bile kendine ilk önce sabır ver çeki düzen ver derin nefes al xoxuk ne anlasın şakinliginj korumalısın ilaç falanda verme alıştırma tabi sen daha iyi bilirsin elbet uyucak uyurken emzik vs kullan uykuya dalmasi için..  emIriyorsan eğer melisa çayı iç zaten direk sakinleşince uyur..
tarafından
1 buçuk yasinda sabır bırakmadı tek uyku sorunu olsa neyse ama hiç bir şekilde rahat vermiyor bana
(124 puan) tarafından
Doğrudur olsun bunlar gelip gecicek emin ol.. bende öyleyim kahve içmeyi bırak tuvalete gidemiyorum dışarıya çıkıp nefes bile alamıyorum 3lbet gecicek bunlar sen sakinligini koru ne kafat stresli olursan bebeginde o kadar stresli olur uyumuyor mu al eline kahveyi hem onunla oyna hem kahveni iç kitap oku vs.. benimde 2 xoxugum var uyutuyorlar mi kalkıyoruz ne istiyorlarsa onu yapıyoruz bir yerden snra bayiliyorlar zaten.. sabır ve sakinlik gerekiyor..
0 oy
(852 puan) tarafından
Estağfurullah tamam arkadaşım sakin ol yaşamayan bilmez kimse de empati yapamaz ama böyle lanet okumak felan güzel değil hem kimse küçük bebeye uyku ilacı vermez o ilaçlar normal yetişkin bile değişik yapıyor çocuk uyuşur Allah(C.c) korusun o kadar güzel bir şey değil belki uyumasına yardımcı olcak başka alternatif deneyebilirsiniz 
tarafından
Zaten yetişkinlerin içtiği uyku ilacindan behsetmuyrum çocuklara verilen sakinleştirici uykusunu düzeltecek Bi ilaç varmi doktor kontrolünde verecektim ona gore
(852 puan) tarafından
Elbet yetişkinlerin içtiği ilaçlardan bahsetmiyorsundur onu kast etmedim zaten ama hiç duymadım öyle çocuklara sakinleştirici verildiğini
tarafından
Bende belki vardır diye sordum yada bitkisel falan
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Sakin ol bacım Allah korusun ya hasta olsa ya başka bir sıkıntısı olsa daha mı iyi tamam anlıyorum gerçekten anlıyorum ama bu kadar isyan etme derecesine getirme kendini 

Daha 1.5 yaşında hiç bir şeyden anlamayan bir bebek daha sen stres yapıp bunu ona yansıtınca daha da huysuzlanır 

Gündüz uykuları nasıl sabah geç mi kalkıyor 
tarafından
8 buçukta uyanır öğlen 1.2 saat uyur akşamda 9 buçukta uyuturm yarım saat uyuduktan sonra sabaha kadar meme ağzında kıvranıp durur
(12,486 puan) tarafından
O zaman memeden kes bırak ağlasın bir kaç gece illaki unutur
tarafından
Şuan meme vermiyorum ayağımda salliyorumda yine uyumuyor napcam hiç bilmiyirum
(3,052 puan) tarafından
Zamanla alışır memesiz uyumaya pes etme verme .
0 oy
(21 puan) tarafından
Ne kadarlık bebegin
(21 puan) tarafından
Babaya diye bitkisel bir şurup var canım trendyoldan ve ezcanelerden bulabilirsin 1 yaşında kızına kullanıyor benim arkadaşım yinede araştır bilgi olarak tam bilmiyorum ben
(21 puan) tarafından
Baybay diye canm telefon kendi düzeltmiş
tarafından
Aldim dün kullandım ama hiç bir işe yaramadı
(21 puan) tarafından
Hadi yaa yavrum niye uyumazki yorulmuyormu acaba dışarı çıkar yoruldun hani aklıma başka bisi gelmiyor
tarafından
Disari çıkarsam parkta yürümez sadece salıncağa biner başka bisey yapmaz yolda yürüsek elimi bırakıp caddenin ortasına arabaların arasına girmek istiyor yani ne evde ne disarda ne parkta durmuyor hiç Bi sekilde
0 oy
tarafından
33 aylık çocukla surekli ugrasanben bir kere olsun ilaç düşünmedim kendi adıma konuşuyorum 

Yoğurt yediriyorum sakinleştirici müzik açıyorum pedogoglarin önerdiği 

Kırmızı ışıkla uyutuyorum

Banyo yaptırıyorum 

Bilmiyorum Allah yardımcın oslun
tarafından
Banyo yaptirinca hiç uyumaz isigida sevmez zaten ses oldumu hiç uyumaz  napacm hiç bilmiyorum
0 oy
(397 puan) tarafından
Balık oncelikle lanet çok büyük bişey bundan dolayı yanlışa dusmeni istemem uyku düzeni oluştur bebeğinde ilk önce doyur karnını sonra suyunu ver banyosunu yaptır ellerini avuclarini göğsünü lavanta yağı ile ov o onu hem rahatlatır hemde uykusunu getiri birde uyku arkadaşı edin bebeğin için 
tarafından
Banyo yapınca hiç uyumaz Uyku arkadaşı derken herhangi Bi oyuncak falanmi
(397 puan) tarafından
Muhtemelen birini istiyo yavrun yanında güvende hissetmek için sırayla dene önce küçük peluş oyuncak koy ona sarılıp uyuyacak mi diye bak bı iki dene onu kabul etmezse battaniyesine iki kolu arasına aldır sarılır gibi onu da dene bı iki onuda almazsa senin kokunu alabileceği bişey koy yanına benim oğlum battaniyesine seçmisti
tarafından
Bi deniyim o zmn tesekkurler

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 739 göst.
18 Nisan 2020 Aile kategorisinde Irmakbskrt (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 924 göst.
10 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 127 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu