0 oy
176 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
38 yaşındayım 17, 13 kızlarım var ve 11 aylık bebeğim var aynı zamanda 3 aylık hamileyim. Annem yatalak ona bakıyorum ( ablamla sırayla bakıyoruz) . Ben daha önce bebeğim yokken kim hasta kim doğum yapmış kimin neye ihtiyacı var yada şu insan için ne yapsam nasıl faydalı olabilirim diye ince düşünür, koşardım mutlaka hal hatır sorardım. Geçen senede hamileydim doğum yaptım sonra annem yatıyor derken genelde hep evdeyim ve bazen çalacak bir kapı arıyorum. Bazen iki çift sohbet etmek , havadan sudan konuşacak bir insan arıyorum ama malesef yok. Kime gelmek istiyorum desem ya işi var ya iş yapıyor yada ikram hazırlama peşinde . Artık şöyle canım sıkıldığında gidip gelebileceğim dostluklar arkadaşlıklar olsa insan bu kadarda bunalmaz . Zaten akrabalar desen onlarda kopuk yani ben ararsam sorarsam herkes var ama ben aramassam kimsenin zerre umrunda değilim. Benim gibi hisseden , birilerinden sadece ufak destek arayanlarınız varmı aranızda ne yapıyonuz nasıl başa cıkıyorsunuz bu duygularla. 

9 Cevaplar

0 oy
(4,986 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Okadar haklisinki canm Rabbim gücünüzü arttırsın inşallah 

Kızların büyükmüş masallah bak benimkilerde 16 ve 13 yasindalar kahve yaparlar oturur iki sohbet iyi geliyor arkadaşın yeri ayrı ama olmayınca da napcan
-Reklam-
+1 oy
(10,878 puan) tarafından
Canım hayatın zor evet.ama o da çare değil gerçekten

Yani birine de zart zart gidelim gelelim diyince karşıdaki de bikiyor.aslinda hayatın çok hızlı geçiyordur.
tarafından
Aslında anlatmak istediğim mesela bazı insanlarda görüyorum ayda 1 de olsa akrabalarda birbirlerine gidip oturmacalar mesela 2 haftada 1 de olsa birbirine kahve içmeye gidip gelen arkadaşlar vesaire demek istediğim sadece bu. Tabiki bende hergün zaten birilerinin evine gidemem ufak çocukla enerjim yetmez fakat insan nadirde olsa böyle ortamlar arıyor.
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Valla 38 yaşında 3 aylık hamilelik :))) tebrik ederim seni yani ne bileyim 
tarafından
Valla canım tebrik edebilirsin bende korunurken hamile kaldım planlanmış bir hamilelik değil o yüzden tebriklik bir durumda yok
0 oy
tarafından

Yani ben fazlamı zorluyor duygusalmı davranıyorum, daha mı gaddar olmak gerekiyor

0 oy
(4,202 puan) tarafından
Yani söyleyecek çok şey var da. Allah kolaylık versin diyeceğim sadece
tarafından
O zaman bende sadece teşekkür ediyorum
0 oy
(6,306 puan) tarafından
3 çocuk hamilelik yatalak anne derken kendine vakit ayirman çok zor zaten. Hamile olmasaydın tek küçük bebek ile yapardin biseyler 
tarafından
Evet ayıramıyorum zaten hatta ne evimin işi bitiyor nede bir gün yataktan çok dinlenmiş olarak uyanabiliyorum . Hep bir yorgunluk ama biliyormusun aslında yalnızlık ve desteksizlik daha çok yoruyor bunuda daha iyi anlıyorum şu yaşadıklarımla
(6,306 puan) tarafından
Canım kimseden kimseye fayda yok ki artık. Ona göre hayatımızı şekillendirmemiz gerekiyor. Misal ben tek çocukla kalacağım çünkü çocuk bakımı ev iş güç derken bana zaman nasıl kalacak ki başka.
tarafından
Bende iki kızımı büyüttüm başka düşünmüyordum ama annem geldi yatalak oldu sonra korunurken spiral ile hamile kaldım 12 yıldan sonra . Hem bebek hem annem şimdide tekrar hamilelik iyice yoruldum , zaten kimseden gelip bana iş falan beklemiyorum yada çocuguma baksın isteğim sadece manevi destek yada iki sohbet. Ama insanlar bundan bile korkar olmuşlar
0 oy
(3,622 puan) tarafından
Bende aynıyım bi kahve içip dertlesecek tek Allahın kulu yok yanimda annem var işte çok şükür seninde kızın genç kızmış canım onunla dertles seni en iyi o anlar
tarafından
Canım çok şükür varlıklarına herzaman . Fakat işte insanız sosyal destek arıyor insan bende elimden geldiğince insanlara bu konuda hep yardımcı olmuşumdur ama bakıyorum insanlar iki faydamız olur , aman bir kere çağırırsam tekrar gelir diye korkuyorlar.
(3,622 puan) tarafından
Devir öyle oldu artık canım kimse kimseyi istemiyor denk gele gele ahir zamana denk geldik iste
0 oy
(13,889 puan) tarafından
23 yaşındayım insanlardan kaçıyorum ben hep zarar ziyan bence evinde evladınlq olmak.gibisi yok 
tarafından
Bende evimde çok mutluyum zaten sadece bazen bunalıyorum biri olsa gidecek sohbet edecek değişiklik sadece. Zaten gidecek bir anne evimde yok . Gerçekten hayat bazen çok zor oluyor. Halbuki bunlar çok küçük paylasımlar ama insanlara bunlarda çok zor geliyor.
(13,889 puan) tarafından
Seni anlıyorum cann insan tabi istiyor bur arkadas dost ama etrafta düzgün kimse yokki ben bakıyorum etrafima malesf. Yok
0 oy
(11,093 puan) tarafından
İnsana insan lazım. Sadece yarım saat bi kahve içip iki güzel sohbet yeter aslında arada sırada. Ama haklısın artık genel anlamda akrabalık ve komşuluk ilişkileri eskisi gibi değil. Şükür 3 arkadaşım var arada toplanırız o bile yetiyo bazen. He yine de tam olarak istediğim arkadaş ortamı değil ama elimdekine de şükür. 

Allah yardımcın olsun, sorumlulukların ağır. Güç kuvvet versin Rabbim

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 762 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 991 göst.
1 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Büşrasu (655 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 49 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
14 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sirin__ (221 puan) tarafından soruldu

379,199 soru

11,351,205 cevap

34,822 kullanıcı